Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Fekete gyémántok c. könyvről...

A Fekete gyémántok c. könyvről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Nekem tetszett,annak ellenére,hogy megdöbbentett és sok helyen megmosolyogtatott Jókai igaz hite az emberben,az emberi jóságban,és az istenhez hasonló,teremtő magatartásban. Én naiv felfogásnak gondolom ezt,mondjuk 150 év távlatából könnyű ezt mondani,amikor már látjuk,hogy a természet szempontjából az ipari forradalom volt a legrosszabb dolog,ami bekövetkezhetett.Persze Jókai nem láthatta előre a szemétszigeteket,és a globális felmelegedés következményeit.A főhősök is annyira tökéletesek,erkölcsileg makulátlanok,hogy egy ponton hüledezve mondtam magamban,hogy ilyen egyszerűen nem létezik,ez lehetetlen...Ez sokaknak kedvét szegheti,mondjuk a romantikus nőknek pont nem. Nekem a régies beszédstílus különösen tetszik,sokszor mulatságos volt,főleg akkor,amikor Evila fogyatékos testvérét pocskondiázták a szereplők. Nekem a klasszikus orosz írók hősei jobban tetszenek, sokkal emberibbek és azonosulhatóbbak.A meplékszereplők leírásánál pont azt a gunyoros hangnemet üti meg a narrátor,mint amit a nagy orosz írók használnak. Jókai felállít egy eszményi embermintát ezzel a regényével,amit lehet követni,de akiben van egy cseppnyi cinizmus,annak ez fölösleges,mert falra hányt borsó.Én nem tudok hinni egy ideálban sem a bemutatottak közül.

2023. máj. 5. 09:43
 1/1 A kérdező kommentje:
18/f
2023. máj. 5. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!