Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Wattpad, vagy Merengő?

Wattpad, vagy Merengő?

Figyelt kérdés

Jelenleg fanfictiont írok(Így neveld a sárkányodat), de még eléggé az elején vagyok a dolognak. Viszont ha egy pár fejezettel készen vagyok, mindenképp szeretném nyilvánosságra hozni. Nem egyben, csak szépen, fokozatosan. Csak nem tudom melyik platform lenne erre az alkalmasabb. Wattpadot évek óta nem használtam, a Merengőt meg soha. Az utóbbi viszont igényesebbnek tűnik a szabályzatot elnézve, míg olyan, mintha a Wattpadon nagyobb lenne az aktivitás.


Mit javasoltok? Hol osszam meg a történetet, ha alkalmasnak érzem rá? Vagy kimehet úgy Merengőre, hogy Wattpadon is kint van? (Nem láttam szabályt, ami ezt tiltaná)



2023. máj. 26. 14:47
A kérdező szavazást indított:
Merengő
Wattpad
Mindkettő
Más(Írd meg)
34 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%

Tbh, a Merengő egy süllyedő hajó lett, és a jelenlegi adminok a kákán is keresik a csomót. Nekem pl múltkor visszadobtak egy fejezetet, mert két karakter egymás mellett feküdt, kétszer csókolóztak, de mivel leírtam, hogy nincs rajtuk ruha, egyből 18asra kellett volna tennem a max 16os sztorit, mert le van írva benne, hogy meztelenek, és valakit már ez is biztos zavarna. Előtte meg egy szexuálisan zaklatott fiúról akartam kirakni egy sztorit, minden létező TW-t kiraktam, 18as karika kint volt, és külön kellett kérvényeznem, hogy engedjék ki. Közben persze az ott futó szexháziállatos sztori és öngyilkosságról szóló versek meg vannak engedve. Szóval, ha nem vagy haver az adminokkal, akkor nehezen tudsz majd mélyebb történeteket kitenni.


Plusz nagyon zárt közösség, alig fognak olvasni, a visszajelzések meg semmilyenek, gyakran csak egy összefoglalót írnak a fejezetről, és mögé teszik, hogy "tetszett". És persze, átnézik a fejezeteket, mielőtt kikerülnének, de annyira működőképesek, mint a Word saját helyesírás ellenőrzője. Plusz én agygörcsöt kapok a "legalább 2000 szavának kell lennie a fejezetnek" szabálytól, mert egy kezdőnek könnyen tönkretehetik az írásmódját, hogy a mennyiségre menjenek a minőség helyett. Ez lehet csak személyes problémám, de szerintem fel kellene fogniuk, hogy néha ártani tud egy sztorinak, ha bizonyos fejezeteket a hülye szabályuk miatt túl kell írni. Nekem nagyon rossz tapasztalataim voltak azzal a platformmal, senkinek nem ajánlanám. Bocs, HP ficikre talán, de azokhoz is csak óvatosan.


A Wattpadon viszont kimondottan nagy eléréseket produkálhatsz (ha hirdeted az erre létrehozott Facebook csoportokban, a Wattpadosokban pl kimondottan király a közösség), a visszajelzések tényleg segítenek, az emberek baromi kedvesek, és nem mellesleg valamennyire gátolva van a történetek másolása, nem pedig egy gombbal menthető és nyomtatható minden történet, mint a Merengőn.

2023. máj. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
51%
A wattpadot felejtsd el, az egy szemétdomb.
2023. máj. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
53%

#1 Nem haverségen múlik. Mindig poén látni a tiedhez hasonló panaszkodást, mert csak azt hallom ki belőle, hogy vagy nem vagy képes követni egy nagyon egyszerű szabályzatot.


A visszadobás nem a világ vége. Javítsd, amit kiemeltek (pl. tedd 18+-ra a sztorit), és töltsd fel még egyszer. Ennyi az egész.

2023. máj. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
45%
Egyetértek a hármassal, azok sírnak akik nem tudnak írni, vagy szarnak az elvárásokba. Na ezek mennek a wattpadra, mert oda minden ellenőrzés nélkül megy fel. Ott ezért kell kétszáz szar történetet átrágni hogy egy jót találj .
2023. máj. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem tedd fel mind a két helyre, én is így szoktam csinálni.

A Wattpadon sok a kiforratlan, tizenévesek által írt történet (persze, valahol mindenkinek el kell kezdeni, nincs is ezzel gond), de jó műveket is lehet találni a tapasztaltabb íróktól. Az olvasók maguktól viszont nem fognak jönni, hiába népszerűbb az oldal. Érdemes hirdetni, pl. a Wattpadosok Facebook csoportban, illetve olvasni másoktól is. Ha aktív részesévé válsz a közösségnek, akkor nagyobb eséllyel lesznek neked is olvasóid. Meg még annyi, hogy a Wattpad ajánló algoritmusát el kell felejteni, mert borzasztó, mivel a népszerűség, és nem a minőség alapján dobálja fel a történeteket.

A Merengőn előzetes moderáció van a feltöltésnél: ha sok a hibád, akkor visszadobják az adminok a fejezetet, de leírják e-mailben, mit kell kijavítani, és utána felengedik. Nekem sosem volt ebből gondom, sőt, nekem kifejezetten segítség volt, mert kiderültek a típushibáim. Van egy Discord szerverük is, érdemes oda is belépni. Az olvasótábor kisebb, de cserébe részletesebb kritikákat szokott kapni az ember.

2023. máj. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

Én az AO3-at javaslom.

[link]


Bár hirdetni kell az irományod, ahogy minden platformon. Igaz, elsősorban angol nyelvű a felülete, de lehet írni rá magyarul. Nagyon szuper funkciói vannak az irányító pultnak.


Folyton fejlesztik, nincsenek reklámok, kevés szabály van, amit be kell tartani, de 18+os cuccokba nem kötnek bele, csak jelezned kell, hogy Explicit (E) a tartalom.


Tehetsz ki képeket, gifeket, videókat linkelhetsz. A képeket képfeltöltő oldalak segítségével lehet megjeleníteni, a gifeket szintén.


Én 2016 óta vagyok ott tag, azóta van fiókom, és maximálisan elégedett vagyok vele.

Én a wattpadot csak reklám felületnek használom, részleteket rakok ki a történeteimből, majd linkkel átirányítom az olvasókat az AO3 felületére. MÁR csak amiatt is, hogy a wattpad felületén szintén tiltott az explicit tartalom, illetve jelentik a képeket, és akár a fiókod is törölhetik emiatt. Én pedig nagyon nem kultiválom, ha be akarnak korlátozni.


A Merengőt meg sem próbáltam, mert beleolvastam a követelményekbe, - amik azóta szigorodtak -, szóval nekem az sem jött be.


Én igazat adok az elsőnek, és neki is javaslom az AO3 felületét. Maguktól nem fognak valószínűleg megtalálni az olvasók, hiszen sokan még ma sem ismerik az AO-t, pedig igazán ígéretes az egész, de mint írtam hirdetni kell amilyen felületen csak lehet (pl. azonos témájú Facebook csoportokban, de lehet választani más szocmédia felületet is).

2023. máj. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
38%

"A Merengőt meg sem próbáltam, mert beleolvastam a követelményekbe, - amik azóta szigorodtak -, szóval nekem az sem jött be."


Nem jött be, hogy helyesen kell írni?

2023. máj. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
28%
Azt sokan nem tudják megugrani...
2023. máj. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
58%

#7-es: TUDOK helyesen írni. Nem tudom, hogy honnan vetted, hogy nem. Sőt. nekem olyan nyelvtan tanárnőm volt általánosban, aki megkövetelte, hogy tudjunk helyesen írni, és minél idősebb lettem, annál inkább igazat adtam neki. Még SMS írásban is ügyelek a helyesírásra.


Ha már mindenképp be akarsz skatulyázni, előbb lehetne rám aggatni a "nyelvtannáci" címkét (ami amúgy eleve kétesnek tartok, hogy pont a nácizmussal hozzák összefüggésbe), bár én az FB-n sem szoktam és itt sem másokra szólni emiatt, pedig látom, mennyire sokan nem tudnak helyesen írni.


Egyébként meg abban hiszel, amiben akarsz.

2023. máj. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
28%
#9 Hú, nyugi, nem is ezt mondtam. Nem tudom, hogy írsz. Nem is releváns. Azért emeltem ki a helyesírást, mert ez a Merengőre való feltöltés elsődleges követelménye.
2023. máj. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!