Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha valakivel megkéne kedveltet...

Ha valakivel megkéne kedveltetned az olvasást melyik könyvet ajánlanád,amibe tuti nem csalódna?

Figyelt kérdés

2023. júl. 22. 15:33
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Ami az adott valakit érdekel.

Hiába írom, hogy add oda neki Andersen meséit, ha öt inkább a gyürük ura érdekelné

Olyan könyv nincs, ami mindenkinek egyformán tetszik.

2023. júl. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
92%
Nincs ilyen könyv. Aki nem tud pár percnél tovább egyfelé figyelni, mert figyelemzavaros, vagy a közösségi média, tiktok 3 másodpercre redukálta az attention span-jét (erre van magyar szó?), az a legjobb könyvet is félre fogja dobni.
2023. júl. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
92%
Adom az előttem szólók válaszát, nincs olyan könyv ami mindenkinek tetszene, ha ismerem az illetőt talán a film/sorozat ízlése alapján kitudnék következtetni valamit. De egy random ember esetében szerencse kell hogy eltaláld.
2023. júl. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy a semmibe nem tudnék ajánlani. Konkrét embernek, konkrét ízléssel, na úgy igen.


Amúgy 'meg kéne', külön írva.

2023. júl. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Bennem mindig visszatetszést kelt, ha valaki meg akar "kedveltetni" valakivel valami hobbit, mert szerinte az a jó és más is azt kell csinálja. Mi van akkor, ha az illetőt pl. a rajz, a zene, a sport érdekli?

Egyébként nincs olyan könyv, amely mindenkinek egyformán bejönne. Velem pl Jules Verne regényei és útleírások, felfedezős könyvek kedveltették meg az olvasást (10-12 évesen). Az ilyen tini picsogástól, amelyet általában a lányok olvasnak, mindig hideglelést kaptam.

2023. júl. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

#5

Egyetértek. Ha csak megmutattják a hobbijukat hogy "nézd van ilyen is a világon engem ez érdekel" pl ismerkedés céljából, akkor nincs semmi bajom, de ha már a kezembe nyomnának mondjuk egy focilabdát hogy rúgjak egy gólt lehet elsétálnék inkább, pedig nincs bajom a focival csak játszani nem szeretek :D

De akár már az én hobbimba is ha beleszólnak is kedvemet veszi, pl szeretek rajzolni, órákat eltudok ütni vele, több egymást követő napon is, de ha valaki megkér hogy "rajzold le ezt nekem" akkor az életkedvem is kimegy a világból.

2023. júl. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Olyan könyvet amilyen filmeket néz vagy amilyen videojátékokkal játszik.
2023. júl. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

#5 Én pedig sohasem szerettem Vernét, szerettem viszont Fekete Istvánt és a történelmi regényeket (Gárdonyi-Láthatatlan ember, Móra-Aranykoporsó)

Ebből is látszik, hogy mennyire más téma, stílus fog meg egyes embereket az olvasásban.

Ugyan nem tartom kizártnak, hogy valaki később szereti meg az olvasást, de a környezetemben azt látom, hogy akinek a szülei szeretnek olvasni, esetleg az esti mesét ők olvassák fel, ahol a gyerek azt látja kicsi korától otthon, hogy az olvasás értékes időtöltés, az nagyobb valószínűséggel lesz olvasni szerető felnőtt.

2023. júl. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
2%
Ez függ az illető korától, nembéli hovatartozásától is. Férfinek vagy nőnek nem feltétlenül ajánlanám ugyanazt.
2023. júl. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

#9


Pont hogy a kor meg a nem a két legkevésbé releváns információ ilyen szempontból.


Mikor 14 voltam, szinte minden lány osztálytársam A Szent johanna gimit olvasta. Én meg az Alien és Predator könyveket. 15 évesen meg már Lovecraft-ot, pedig én is lány vagyok.

2023. júl. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!