Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha valakivel megkéne kedveltet...

Ha valakivel megkéne kedveltetned az olvasást melyik könyvet ajánlanád,amibe tuti nem csalódna?

Figyelt kérdés

2023. júl. 22. 15:33
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
32%
Ha 14 évesen az olvasó lányok 95%-a Szent Johanna Gimit olvas, és csak 5% Alient, akkor talán mégiscsak releváns, hogy 14 éves lányokról van szó.
2023. júl. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
84%

#11


Amíg van az az 5%, ami csak mégjobban megutálja az olvasást, mint addig, mert leolvadt az agya az ajánlás kicseszettül nem jó.


Amúgy miért a már olvasókat vesszük figyelembe? Én addig csak a kötelezőket olvastam el. Ha ne legyen akkor már internetünk egy büdös könyvet nem olvastam volna el pluszba, mert a belem jött ki a szerelmes maszlagoktól mindig is.


Úgy meg könnyű elérni a közel 100%-ot, hogy odadobunk valamit, ami vagy tetszik az illetőnek s olvassa (szóval beleszámít a statisztikába), vagy nem s nem is olvas többet soha (így meg nem számít bele a statisztikába).

2023. júl. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem is ÁLTALÁBAN (nem spec. esetben) a többséget jellemző trendet kell figyelembe venni, s nem a kivételt.
2023. júl. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
12%
Akadnak könyvek, amelyek szinte minden normális embernek tetszenek.
2023. júl. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%

#13


Csak az a baj, hogy a könyv egy adott embernek kell tetszedjen s nem az átlagnak. (Ennél a kérdésnél és a többi ilyen ajánlós kérdésnél is)



Tudod, arra is megvan egy átlag esély, hogy megrúgjon a ló, de ez az adott embernek sokat nem jelent, mert a legfőbb befolyásoló tényezők személyesen tőle függnek. (Pl nem mindegy, hogy lovaglásoktató valami falun, vagy Budapest belvárosába lakik, s akkor se menne ló közelébe, ha fizetnél neki.)

2023. júl. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
0%
Ha valaki belvárosi, attól még szeretheti a pacikat:)
2023. júl. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

"Akadnak könyvek, amelyek szinte minden normális embernek tetszenek."


Ugyan sorolj már fel néhányat! Ilyeneket ugyanis nem ismerek.

2023. júl. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
#10 Én meg lány létemre Ludlumot, Koontzot és Ken Follettet olvastam ilyen koromban :)
2023. júl. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
81%

Bár nem könyvről van szó de jó példa az ajánlás folyamatának egyik módjára:


Anno amikor elkezdtem sorozatokat nézni akkor ezt csak telefonról tudtam megtenni, meguntam a kisképernyős kiadást így kitaláltam hogy megmutatom a kedvenc sorozatom (ekkor ez a The Walking Dead volt) anyukámnak, mert ha tetszik neki a laptopjáról felrekhattjuk Tv-re :D

Nem volt sok reményem benne,nem hittem hogy az "ő stílusa" lenne, de mégis taroltam vele :D tovább kísérleteztem vele,filmekkel is, hogy mi lehet határ, mi az a stílus ami már nem fogja meg vagy kifejezetten taszíttja, megmutattam neki a Breaking Bad-et, Skorpió-Agymenők akcióban, Doktor Murphy, Az ifjú Sheldon, a Bosszúállókat, ennek tagjainak a filmjeit (most hirtelen ennyi jutott eszembe), ezek mind tetszettek neki :D amikkel felsültem a kissé komorabb, esetleg mélyebb sztorik, aminek nem a szórakoztatás a célja hanem elgondolkodtatás, mint pl A szolgálólány meséje.

De nem csak sorozatokat filmeket sikerült megszeretettnem vele, egyik reggel benéztem szobába azt láttam hogy anyukám meredten bámulja a Tv-t amiben egy anime ment :D így hangzott a beszélgetés:

-Te mit csinálsz?

-Felébredtem és ez ment

-És nézed?

-Nem tudom mi ez, de ideragadtam

-Akarod az első résztől nézni?

A Boku no hero academiat nézte :D

Végignéztük ahány évad kint volt belőle, aztan panaszkodni kezdett hogy hogy ez túl rövid volt ő még nézné, úgyhogy bedobtam egyből a mélyvizbe, megnézettem vele a Narutot, még a Shippuudent is, még a fillereket is. A kedvence lett :D ezután sok mainstream animét megnézettem vele ami hasonló volt (Hunter x Hunter, Haikyuu, Kuroko no Basuke, Attack on Titan, Demon Slayer, Spy x Family, Black Clover stb) mert rájöttem szereti a kompetitív történeteket, a különleges karaktereket akik valamivel kitűnnek, ha mindenki véleményére rácáfolnak, eszeveszetten küzdenek az álmaikért stb. Meg hát biztosra kellett mennem, csak olyat mutattam meg amit én is lattam, a sorozatok és filmekkel ellentetben nem mertem csak ugy belefogni akármibe :D Animék terén csak 2 felsülésem van az Assassination Classroom és a One punch man, nem szereti a paródiákat vagy a túlságosan bizarr karaktereket :D

2023. júl. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudhatjuk, hogy kit mi érdekel.


Nagyon népszerű Jane Austen, Sarah J. Maas, Leiner Laura, de én például belehalnék, ha romantikus szarokat kéne olvasnom.

2023. júl. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!