Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Külföldön élő magyarként hogy...

Külföldön élő magyarként hogy jutsz könyvekhez?

Figyelt kérdés

Nyilván magyar nyelvű könyvekre gondolok. A postaköltség elég sokba kerülne.

Vannak esetleg online források? pl online könyvtár, ahonnan epub-ban stb tudok könyvet szerezni?


A mobilomon szívesen olvasok Google Books-applikációval.



2023. júl. 31. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ha beírod a könyv címét és mögéírod,hogy pdf akkor elég soknak megvan a google-ban a pdf változata. Akár ki is nyomtathatod,vagy telefonról is olvasható
2023. júl. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A családom erdélyi, én már Magyarországon születtem. Erdélyi unokatesóim ottani, magyar könyvesboltban vásárolnak, van egy jó pár. Ha esetleg nincs meg ott valami, amit nagyon akarnak, és a bolt valamilyen oknál fogva nem akarja berendelni, megkérnek, hogy vegyem meg én, és amikor megyek látogatóba, viszem magammal. De ez nagyon ritkán fordul elő.
2023. júl. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első: A pdf mobilon kb olvashatatlan az eddigi tapasztalataim szerint. :(


Második: Nálunk nincs magyar bolt és nem is rendelnek miattam. Sajnos sokkal messzebb is lakom mint Erdély. Nincsenek magyarok se a környéken. Köszi azért.

2023. júl. 31. 16:47
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok.


Ha kalózkodni akarsz mobilon, ne pdf-t, hanem epub fájlt keress, és tölts le egy e-reader appot. A ReadEra pl. ingyenes. Az epub fájlokban dinamikus a szöveg, alkalmazkodik a képernyődhöz, és be tudod állítani a betűméretet, betűtípust, térközt, sorközt stb.

2023. júl. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És milyen oldalakat ajánlanál esetleg letöltéshez?
2023. júl. 31. 17:20
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Leginkább torrent és hasonló oldalak.

- Ilyen forrással van a legtöbb könyvem. Kb 3000. De csak egy ilyen 50-100-at olvastam.


Antikváriumok nálunk.

- Innen van 16 könyvem.


Alkalmi utcai árusok nálunk.

- Innen van 5 könyvem.


A magyar részleggel rendelkező könyvesboltok elég vérszegények az össz kínálathoz képest, de a semminél jobbak.

- Innen van 17 könyvem.


Ha TDK, kirándulás vagy valami miatt Magyarországon járok, kifosztom a Librit s még ami az utamba kerül.

- Innen van 20 könyvem.


A Magyarországról rendelés is megoldás, de nagyon túl kell bonyolítani. A Szukitsnál nemrég pl nagyon durva akciók voltak. Az egyik barátom rokonaihoz rendeltem a könyveket (online fizettem, ők átvették), mikor meg ők mennek látogatóba októberben, hozzák magukkal ide.

- Innen van (vagyis lesz, mert még csak ők vették át, nincs nálam) 51 könyvem.


Plusz az egyéb.

- Pl ajándékba kaptam 2 könyvet.



Itt csak azokat vettem figyelembe, amik érdekelnek, és akartam is őket. A gyerekként ajándékba kapott meséskönyveket, vagy az alapból itthon levő régieket nem számoltam. A képregények is ide vannak sorolva, de pl a Predator: A bosszú első és második számát egynek számoltam, nem kettőnek, stb.


Privátban küldtem egy az első ponthoz kapcsolódó linkgyűjteményt.


Románia.

2023. júl. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Noncsi2020 ***** válasza:
100%
#2 én is hasonlóan csinálom. Ukrajnában lakok és nincs olyan könyvtár mint egy magyarorszagi így pdf/mobi/epub könyveket töltök le a readera alkalmazásra(nagyon jó alkalmazás sok féle fájt meg nyit) face csoportból.
2023. aug. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Noncsi2020 ***** válasza:
ha érdekel valamit az oldal: pdf könyvek mindenkinek. egy szabó eszter nevű csaj üzemelteti.
2023. aug. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Külföldön élsz, de hol? Nem mindegy.

Németországban élek, itt van egy konyv.de oldal, ahonnan lehet magyar nyelvű könyveket venni. Viszont néha nevetségesen drágák, sok a postaköltség, és iszonyat lassan jön ki (majdnem 2 hét).

Én ha papíralapon akarok valamit, Magyarországon veszem meg, ha épp hazalátogatok.

De általában e-book. Viszont azért a többi választ látva idebiggyeszteném, hogy ha szeretnétek a kedvenc kortárs íróitoktól olvasni még a jövőben (főleg, ha magyar), akkor NE lopjátok a könyveiket, hanem vegyétek meg, mert így magával az íróval csesztek ki a legjobban. Így is halódik a magyar könyvpiac, egyre kevesebb könyvet adnak ki, mert nem veszi senki...

2023. aug. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9


Azért kívancsi lennék, honnan tudnál te rendeltetni nekem olyan magyar könyvet, amit a 90-es években adtak ki utoljára.


Vagy ha alapból antikváriumból szerzem a könyveket, vagy direkt olyantól, aki már olvasta, az milyen plusz bevételt generál az írónak?


Amúgy ha már magyarok s friss könyvek: Leiner Laura könyveivel van tele a legelérhetőbben a net, mégis kifosik magából évente 1-2 könyvet.

2023. aug. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!