Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Bookline és a Libri antikvár...

A Bookline és a Libri antikvár kínálata tulajdonképpen ugyanaz? Többi lent

Figyelt kérdés
Tehát mindkét helyen ugyanazok a könyvek, példányok vannak? Mindkét cégnek ugyanazok az antikváriumok a beszállítói, vagy van eltérés?

2023. júl. 31. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem az. A Bookline-on vagy 20-30 antikvárium(nak nevezett kényszervállalkozás) kínálata van. A Libri pedig önálló. Az antikvarium.hu kínálata a legnagyobb.
2023. júl. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1

És akkor mit keresnek totál ugyanazok a könyvek a Librin is, mint a Bookline-on? Antikvár könyvre gondolok. Am mit értesz kényszervállalkozás alatt? Mi szeriinted az igazi antikvárium?

2023. júl. 31. 21:08
 3/12 A kérdező kommentje:
Az antikvarium.hu-val csak az a gond, hogy túl nagy a limit, 800 felett vesznek csak könyvet, így nem sűrűn tud bővülni a kínálat. Na és mi a helyzet a regikonyvek.hu-val és a Líra antikvár kínálatával?
2023. júl. 31. 21:09
 4/12 D-Mano ***** válasza:
87%
A bookline minden antikváriummal kapcsolatban áll, amivel a libri is. Viszont a bookline-nak több partnere (szélesebb választéka) van, mint a librinek.
2023. júl. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Amiket én keresek, abban totál eltérő a választék, de a 4-es válaszadónak igaza lehet. Kényszervállalkozásoknak azokat nevezem, akiknek a neve a szakmában full ismeretlen, nincsenek árveréseik (vagy ajánlójegyzékeik), nincs érdemi régi könyves kínálatuk, tulajdonképpen raktárból használt könyveket áruló vállalkozások.
2023. júl. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
5-ös, nem értem, mi a baj ezzel. Egyrészt ha új egy vállalkozás, honnan legyen rögtön neve? A másik, nyilván van rá kereslet, hogy használtan áruljanak könyveket. Akkor csak nem kényszer, ha van rá vevő, ha keresik, ha volt egy piaci rés.
2023. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Majdnem teljesen ugyanaz. Az a különbség, hogy a Librinek van saját antikváriuma is. Ha rákeresel egy antikvár könyvre ott ki is írják, hogy "Libri antikvárium" vagy "Antikvár partner". Az Antikvár partnerek megegyeznek a Bookline partnereivel, a Bookline viszont nem árul Libri antikváriumos könyveket.
2023. aug. 1. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
71%

A kényszervállalkozás kifejezést én sem értettem, most már értem, csak nem értek vele egyet és fel nem foghatom, hogy miért "kényszer" egy ilyen vállalkozás szerinted.



Az antikvarium.hu-n van egy számláló, hogy mennyi könyvük van éppen. Látható, hogy rengeteg. Szerintem éppen, hogy folyton bővül. Ha csak nem csalnak a számmal egyfajta vevőcsalogatóként. Mert törvénytelen az sem lenne, hiszen ez csak reklám.


Ha venni akarsz amúgy teljesen mindegy, mert ha megtalálod valahol és megfelelő az állapota, akkor meg tudod venni. (Nyilván azonos minőségűből a legolcsóbbat.)


Ha eladni akarsz az már bonyolultabb. Egyeztetni kell velük, de valószínű nagytételben vesznek csak.

2023. aug. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

Srácok, én tíz éves korom

óta, 36 éve foglalkozom könyvekkel. Az egyik legnagyobb régikönyves magánkollekcióm (RMK, antikva, 18. század) van az országban. Plusz bibliográfus is vagyok. Nyilván más, ha egy bölcsész PhD indít egy tudományos antikváriumot, aki mindig erre készült, és ért is a könyvekhez, vagy egy félanalfabéta, tanfolyamot sem végzett hajléktalan csinál internetes használtkönyv raktárat, akinek nincs fizikai üzlete. Szerintetek ez ugyanaz? Olvassatok mondjuk Borda Lajost (nem gondolom, hogy tudjátok ki ő). Véleményetek persze van.

2023. aug. 15. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9

Bocsi, de szerintem az általad említett, üzlet nélküli antikváriumok nem hirdetnek, nem hirdethetnek a Bookline-on és a Librin

2023. aug. 15. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!