Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik a legrémisztőbb Stephen...

Melyik a legrémisztőbb Stephen King-regény?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Véleményetek szerint melyik Stephen King legrémisztőbb regénye, ami garantáltan álmatlan éjszakákat okoz és féltetek utána kimenni a mosdóba? Nekem sajnos még egyik könyve sem okozott ilyen élményt, de kíváncsi lennék rá!

Köszönöm a válaszokat! :)



2023. aug. 11. 19:27
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
9%

"Kedves #8-as látszik te a kötelezőkön kívül egy könyvet sem vettél a kezedbe"


Még a kötelezőket sem soha, mégis dr. vsn a nevem előtt.😂


Ellenben neked sem volt sok hasznod a nagy műveltségedből, ha kapásból személyeskedessel reagálsz, mégse tudsz egy érdemi érvvel sem megcáfolni.

2023. aug. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%
Komolyan érdekelne, hogy mi a rémisztő egy nem létező, kitalált művön, ami egy fehér alapú papíron fekete nyomtatott betűkkel van írva.
2023. aug. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

8, 12: Esetleg néha el kéne olvasni, hogy milyen szavakat adnak ki azok a fehér papíron fekete nyomtatott betűk... :)

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! :D

2023. aug. 12. 17:49
 14/28 anonim ***** válasza:
85%

Alapvetően az emberi lények többsége nem színtiszta logika alapján gondolkozik, sőt a psziché sokszor egyenesen szembe megy vele. Sok felnőtt is "irracionálisan" tart sokmindentől, és ez legtöbbünknél így van akkor is ha pontosan tisztában vagyunk azzal, hogy semmi alapja sincsen.

Sokunk ha nem is alszik rosszul, nem fél kimenni a konyhába este, de akár rövid időre is beleélheti magát abba a környezetbe amit egy film, vagy könyv tár elé, de lehet hogy pár napig megfontoltabban vagy paranoiásabban viselkedik, akkor is ha tudja, hogy nincsen alapja. (pláne így van, ha van alapja például egy teljesen hétköznapi gyilkosról szóló történet esetében, vagy ha csak részben valóságos elemeket tartalmazhat)

Az hogy a könyv "fehér alapon fekete betűk" az nyilvánvalóan igaz, de úgy gondolom bárki aki értően olvasott már életében, értheti hogy ezek nem csak szavak egymás után, ezeknek jelentése van, atmoszférát teremtenek, üzenetet továbbítanak. Egy jó történetbe pedig még jobban is bele tudja magát élni az ember írásban, mintha filmen nézné.

Én azt sem értem miért vetsz el mindent ami kitalált, sok kitalált történet gyakorlatilag több valós történet részleteinek újabb keveréke, illetve a legtöbb valós történetet feldolgozó film nagy részben kitalált/hamis elemek halmozása egy valós esemény mentén.

Azt már nem is akarok tovább ecsetelni, a kitalált történetekből mennyit tanulhatunk, mennyi tapasztalatot gyűjthetünk. Nem véletlenül írnak több ezer éve kitalált történeteket a legnagyobb gondolkodóink.

2023. aug. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
44%

#14 na, ezek szerint értelmes válasz is van. Ezek már elfogadható érvek.


Én csak azokat a könyveket preferálom, amik közvetlenül a hétköznapi életbe, vagy a munkába beépíthető tudást adnak. Nyilván valaki szerint csak egy materiális, kapitalista mindsettel rendelkező logikus gondolkodású személy vagyok, ettől függetlenül én, ha az időmet rászánom, hogy elolvassak valamit, akkor abból közvetlenül hasznosítható tudást akarok.

2023. aug. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
31%
Állattemető. Aki a Kedvencek temetőjét írta, azt felvilágosítanám, hogy Kingnek nincs ilyen regénye.
2023. aug. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
2023. aug. 12. 19:09
 18/28 anonim ***** válasza:
71%

16


Na de a pet szónak tudtommal van olyan jelentése is,hogy kedvenc.Ami a háziállatra vonatkozik.Így a cím ilyen fordítása is helytálló szerintem.Hiszen a könyv címe Pet Sematary és nem Animal Sematary.

2023. aug. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
A magyar fordítás címe Állattemető. Az ebből készült film jelent meg Kedvencek temetője címmel Magyarországon. Emiatt jelent meg ezzel a címmel a könyvből egy későbbi kiadás.
2023. aug. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
89%

Számomra a Tortúra. A tehetetlenség és Annie őrülete végtelen álmatlan éjszakát okozott. Nagyon jól összerakott thriller, és a főszereplő helyzetébe szörnyű beleképzelni magam.


A másik az Az, de leginkább a filmes Pennywise miatt.

2023. aug. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!