Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvtár, vagy könyvesbolt?

Könyvtár, vagy könyvesbolt?

Figyelt kérdés

Melyiket szeretitek jobban?

Melyiknek mi az előnye, hátránya? Ha csak egyiket lehetne választanotok, melyikre voksolnátok? Volt már abból probléma, hogy a családod szerint túl sok könyvet halmoztál fel?

Mi a véleményetek, ha valaki vagy csak könyvtárba jár, vagy csak könyvesboltba?



2023. szept. 12. 19:20
A kérdező szavazást indított:
Könyvtár
Könyvesbolt
Mindkettő
36 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Az erőteljes birtoklási vágyam miatt inkább a könyvesbolt.
2023. szept. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
gyűjtemény esetén bolt, egyéb könyvek esetén könyvtár.
2023. szept. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Mindkettőt pártolom és nem ítélem el egyiket sem.


A könyvtár előnye hogy olcsó, azok számára is elérhető vele az olvasás élménye, akinek nincs sok pénze, és a könyvtár által évente 3-4 könyv áráért gyakorlatilag végtelen sok könyvet el tud olvasni. Plusz így a megvett könyvek nem csak egyszer-kétszer kerülnek olvasásra, hanem sokszor, ami bennem olyan érzést kelt hogy nem volt hiába kivágni érte az erőt.


A könyvesbolti vásárlás támogatja a kiadókat, írókat, ez által serkentik a piacot, segítik a jövőben az új könyvek megjelenését. Illetve a megvásárolt saját könyvek otthon a polcon olyan komfortérzetet és dekort adnak, amit egy könyvtár sem tud.


Engem speciel ért már kritika, hogy sok a könyvem. Vállát vontam és olvastam tovább.

2023. szept. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 NTBS ***** válasza:
88%
Mindkettő.
2023. szept. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Könyvtár. Kb ez az egyetlen olyan hely ahol csak úgy ellehetsz ameddig akarsz, anélkül hogy vásárolnod kéne. Persze én is szeretek könyveket venni, van is vagy 200, de a könyvesboltnak nincs olyan hangulata.
2023. szept. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Én sokkal jobban szeretem megvenni a könyveket. Nincs bajom a könyvtárral sem, ha valakinek van ideje rá, az szuper dolog. Nekem viszont nincs.


Egyrészt nem jutok el, másrészt pedig a kivett könyveket nem mindig van időm elolvasni. Az meg, hogy mindig hosszabbítgassam, vagy visszavigyem olvasatlanul, szerintem értelmetlen dolog.


A könyv amit megveszek, az viszont mindig ott van. Ha úgy alakulnak a dolgaim, hogy hónapokig nem nyúlok hozzá, az se probléma. Teljesen változó, mikor hogy érek rá. Van, amikor egy nap alatt ki tudok olvasni egy könyvet, máskor meg tényleg hónapokig semmi. De ezt előre nem tudom. Ezért jobb nekem, ha megveszem.


Azt nem mondanám, hogy túl sok könyvem van, mert igyekszem tényleg csak azokat megvenni, amikről tudom, hogy egyszer el is fogom olvasni. Ráadásul nagyon ritkán veszek úgy könyvet, hogy pl. van még otthon kiolvasatlan.

2023. szept. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
E-könyvet szeretek venni online.
2023. szept. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Csakis E-könyvet olvasok 👋😂
2023. szept. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Mindketto.

Elmegyek a könyvtárba és kiveszek egy könyvet,elolvasom.Ha az adott könyv tetszik,akkor elmegyek a boltba ésegbeszem,hogy nekem is meglegyen otthon.

Ha nem tetszik,akkor örülök,hogy nem adtam pénzt érte,hanem ingyen olvastam el.

2023. szept. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
*És megveszem.
2023. szept. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!