Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Wattpad kihaló félben van?

A Wattpad kihaló félben van?

Figyelt kérdés
Egy ideje azt vettem észre, hogy a kedvenc íróim, már hosszú hónapok, esetleg évek óta nem írtak semmit. De igazából új könyveket sem látok hogy publikáltak volna. Régebben naponta több olvasnivalót is találtam, ami nem a szutyok részlegről származott. De ma már alig találok aktív jelenlévőt, aki írna is valamit. Kezd kihalni a Wattpad korszak?

2023. szept. 28. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mert a facebook csoportban elég aktívak szoktak az írok lenni. Viszont saját példát tudok hozni, hogy az íróknak nincsen sok idejük írni munka/suli mellett, mert végül is nem ebből élnek meg. Vagy alkotói válságban küzdenek, ami szinte mindenkinél van. De pl. van olyan is, aki csak 1 sztorit csinál aztán hagyja az egészet.

Ilyenkor érdemes érdeklődni privát üzenetben esetleg az írónál vagy a falára írni, hogy mi a helyzet vele, mire számíthatnak az olvasók. :)

2023. szept. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos a blogolás is haldoklik, vagy már ki is halt.

Most mindenki fél és 15 perc közötti videókat néz vagy készít.

Kár érte.

2023. szept. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

A wattpad eleve egy nem nívós oldal - és még nagyon szépen fejeztem ki magam -, teli "nem épp a legigényesebb írásokkal", szóval nem kell csodálkozni.


Ha komolyan akarsz az írással foglalkozni (sokan igen), jobb minél hamarabb szintet lépni, amelybe a wattpad nem fér bele.

Kezdőknek még so-so jó - csak a kezdő író ne wattpadon olvasgasson, mert az ottani történetekből semmit sem fejlődik pl. az írástechnikai, vagy kifejezőkészsége.


Ez is lehet egy ok, a másik meg pl. amit a kettes is említ.

2023. szept. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
#3 Na és hova lépjen szintet, aki szívesen megosztaná másokkal az írását? A Wattpadon kívül még esetleg a Merengő van sokkal kisebb olvasóbázissal, illetve még az AO3, ahol magyarok még a Merengőnél is kevesebben vannak. Wattpadon is számos igényes írás található, csak meg kell ezeket találni.
2023. szept. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Hová lépsz szintet Wattpadról? A kiadás elsőkönyvesként necces - magánba drága, kiadónál kicsi az esélyed - ráadásul egy csomó olyan dolog van, ami kiadásba nem fér bele úgy, ahogy megvalósítanád. Mondjuk egy fanfiction. Nem tudod kiadni, ha nem írod át annyira, hogy elveszítse a fanfiction jellegét. Más nagy írós platform meg nincs. Ott az AO3, amin kevés a magyar, ott a Merengő, ami megint kisebb, mint a Wattpad, ráadásul van pár nagyon ostoba szabály, aminek ha nem felel meg a fejezeted, akkor nem mehet ki. Mondjuk nekem ilyen a mennyiségbeli megkötés. Ha mondjuk hetente frissíted a sztorit, akkor van egy varázsa annak, hogy mindig egy jön, várod a kövit. És ezt megöli az, ha kettőt kell egybe kiraknod, mert mondjuk az egyik fejezet indokoltan csak 1500 szavas. Nekem pl van ilyen, máshol nem húzhatom a fejezethatárt, mert kinyírja a cliff hangert, illetve nekem ez egyik írásomban vannak beékelődött szempontváltások. Jellemzően azok a fejezeteim a rövidebbek, amik a vak karakterem szemszögéből vannak megírva, mert nem hozhatok be tájleírást az e/1-es elbeszélésmódba, ha egy olyan szereplő mesél, aki nem lát. Illetve ugyanez a karakter rendelkezik látomásokkal, amik kitesznek egy kb 1500 szavas fejezetet, de ezek meg zavarosak, ködösek a saját tudatos döntésem miatt, ha túlírom, akkor elromlik az egész. Egyébként meg a legtöbb fejezet alsó hangon 3000 szó, de be-be csúszik egy jópár 5-6 ezres, de van hosszabb is, tehát nem arról van szó, hogy igénytelen, rövid szrokkal akarok felkapottá válni.
2023. szept. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a wattpad nincs kihaló félben.

Én magam írok és olvasok is rajta. Egy csomó igényes ember írását olvasom, akik közül van aki rendszeresen tesz ki részt.

Én viszont azon az elven vagyok, lehet sokan mások is, hogy amíg nincs kész a könyvem addig nem rakom ki, mert tudom milyen érzés várni mikor legszívesebben egyszerre befalnám a lapokat.

Plusz eget értek 1-sel, a legtöbb írónak tényleg egy ideig vagy kifogy az ötlet, vagy sok az elvárás a suliban/munkában. A másik csoport meg csak egy könyv publikálása miatt csinál fiókot.

2023. okt. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Oké, nem sikerült megérteni, amit írtam :D Nem lep meg.
2023. okt. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Na, mi fáj 7es? Felraktad egy sztoridat Wattpadra, de nem olvasta senki, és azzal nyugtatod magad, hogy "ott úgyis mindenki csak szart olvas"? Mert nagyon ez jön le a hisztidből 😃
2023. okt. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
19%

Hát nem tudom, hogy "haldoklik-e", de én is használtam a Wattpad-ot, csak fordított céllal.


Ismerve az ottani írói minőséget és olvasóbázist, amelyik írásom népszerű lett a Wattpad-on, azt kidobtam, mert azt jelenti trash tartalom.

2023. okt. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Játszunk "melyik válaszoló regisztrált Wattpadra, majd mivel nem jöttek olvasói, most szarozza az oldalt" játékot. Én már látok is kettőt 😂😂😂
2023. okt. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!