Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyibe kerülne lefordíttani...

Mennyibe kerülne lefordíttani magyarra egy 250-300oldalas angol nyelvű könyvet?

Figyelt kérdés

Van több könyv ami érdekel, de sajnos nem igazán tudok angolul. Ezért arra gondoltam, létrehoznák egy kisebb kiadót.

Tudom a jogdíjak fontosságát, természetesen legális lenne.

Az lenne a kérdésem, hogy egy 250-300oldalas angol nyelvű könyvet körülbelül mennyibe kerülne lefordíttani? Gondolom ez függ sokmindentől, de egy körülbelüli árat lehet tudni, hogy mozognak általában?



2023. okt. 17. 09:52
1 2
 1/13 anonim válasza:
50%
Attol fugg milyen konyv nem oldalra hanem 1000 szora szoktak ezt megadni am nem art ha lektor is mert a fordito nem fogja neked “szepre” forditani legtobb esetben. Olcsobb ha megtanulsz angolul egyik legkonnyebb nyelv ha nem vagy retard 600 ora alatt sima.
2023. okt. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Létrehozni egy kiadót, megvenni egy kötet jogait, lefordíttatni, kiadni, forgalomba hozni pár tízmillióba biztos belekerülne.

Hallgass az elsőre, ezt az összeget inkább a saját angoltudásod javításába fektesd, akkor nem csak olcsóbban jössz ki, hanem még több könyv elolvasásának lehetőségét is megkapod.


Egyébként meg fordíts géppel, ha nem tudsz várni.

2023. okt. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az a néhány könyv amit kinéztem nem néhány tízmillió a jogdíj, direkt utánakérdeztem az eredeti kiadóknál.

Többnyire megértem a szöveget egyébként, de nem mindent, ezért kellene fordító.

Előre is köszönöm mindenki segítségét 🙂

2023. okt. 17. 10:58
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Most nézem az egyik oldalt. Angolról magyarra 16 forint/szó, áfa nélkül.
2023. okt. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Ennyi helyesírási hibával milyen kiadót akarsz létrehozni?
2023. okt. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
DeepL hobbi fordítás ingyenes
2023. okt. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem konkrétan kiadót, hanem azt a néhány könyvet amit szeretek, és tudom hogy ebben az országban rengetegen szeretik a témát, könyvet, azokat adnám ki. Legfőképpen a NOFX zenekar könyvére gondolok🙂
2023. okt. 17. 11:36
 8/13 anonim ***** válasza:

Fordittasd le valami angol tanárral,fizess neki.

Kiadót letrehozni nem egyik napról a másikra megy,meg nem 10 forint

2023. okt. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak magadnak akarod, egyszerűbb ha hanyagolod ezt a kiadósdit, meg a jogdíjjakat, s keresel egy fordító szakos egyetemistát.


Megegyeztek egy összegben, egy határidőben, te elküldöd neki az e-book-ot, ő lefordítja, te meg olvashatod olyan nyelven, amilyenen akarod.


Ő kap egy kis zsebpénzt, te meg el tudod olvasni a könyvet.

2023. okt. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az a néhány könyv amit kinéztem nem néhány tízmillió a jogdíj"

Ha ezt nekem válaszoltad, akkor csak megsúgom, hogy a költségek nem csak a jogdíjakból állnak, céget nem a semmiből hozol létre, nem a semmiből tartod fenn, a fordítók sem olcsón dolgoznak, a borítónak és felhasznált illusztrációknak is külön ára van, de a nyomdát (papír ára rohadtul felment), tördelőt is meg kell fizetni; persze, ha szóba állnak veled, hisz baromi kishal lennél, ők meg be vannak táblázva. Köteteket is neked kellene szállítanod, tárolnod, boltokkal tárgyalni stb.

Szóval a járulékos költségek hatalmasak, ezért is 4000-5000Ft egy sima, puha fedeles könyv mostanság.


Leiner Laura is úgy gondolta, több pénze lesz, ha saját kiadóval adja ki a könyveit, de pár év alatt ő is feladta, pedig ismert, bejáratott neve és olvasótábora van.

2023. okt. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!