Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Amazon Kindle ismertető?

Amazon Kindle ismertető?

Figyelt kérdés

Akinek van ilyen készüléke tudna egy kis ismertőt írni? Nem tudom még melyiket vegyem meg, angolul szeretnék sokat olvasni, eléggé jól beszélem a nyelvet de nem vagyok szótár így nem tudhatok minden szót, hallottam, hogy létezik benne olyan funkció, hogy pl. rányomok egy szóra és kihozza a jelentését magyarul.

A könyveket milyen formában lehet rárakni, az Amazon Kindle Store-t ismerem, de pl. letöltött könyvet is átlehet vinni WiFin/kábelen keresztül normálisan, vagy sokat kell vele tökölni?

Sok verziót láttam, Paperwhite, sima Kindle stb. melyik éri meg jobban, mik az előnyeik?



2023. nov. 7. 11:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Én pl. ezt néztem ki magamnak: Amazon Kindle 11 (2022)
2023. nov. 7. 11:21
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt/van többféle.


Szótár valóban van, arra nem emlékszem ezt hogy kell feltölteni, de ha sikerül, akkor tényleg csak ráállsz arra a szóra amit nem értesz és látod magyarul, ez nagyon hasznos és egyszerűen használható funkció.


WiFi-t nem tudom, kábelen át lehet vinni a könyveket, de a megfelelő formátumra át kell őket előtte konvertálni, erre létezik ingyenes online konverter. Ha angol a szöveg, azok általában jól sikerülnek, az ékezetek tudnak problémásak lenni.

Maga az eszköz valahogy fel van regisztrálva az amazon oldalán is, amihez kapsz egy amazonos email címet, és ha elküldöd arra az email címre a fájlt, akkor magától (nyilván kell net) is megjelenik az eszközön.


Ha nem használod, akkor is kapcsold be párhavonta (és ne legyen repülő módban), mert ha nagyon lemaradsz a frissítésekkel, akkor az lehet probléma.


Ha este az ágyban szeretsz olvasni, akkor jól jön a háttérvilágítás. Amúgy óriási különbségek nincsenek a verziók között. Bármelyiket is veszed, szerintem nem fogod megbánni.

2023. nov. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én tavasszal vettem a Kindle-t, pont e-célból, hogy angolul tudjak olvasni, mert nem minden szót tudok, és pont a szótáros funkció miatt vettem, nem tudom minden boltnál is így van, de én mikor megvettem adtak hozzá alapból szótárat, mármint le kellett tölteni majd felmásolni a kindle-re aztán a beállításoknál át kellett rakni a szótárt magyarra, és így ment.


ezt vettem tavasszal: Kindle PaperWhite 5 (2021) 8 GB Ebook olvasó

70 volt maga a kindle és +6ezer volt a tok mellé, ajánlom hogy tokot mindenképp vegyél hozzá, megvédi és kényelmes


és hát meg kell mondjam a szavak 90%-át fordítja csak le, az olyan szavakat amik nem sokszor használnak az írok azokat nem tudja lefordítani, nincs az adatbázisban, de csak amik ritkábbak, pl ritka melléknevek, azoknál nem ad ki semmit, aztán a másik hátránya hogy az olyan szavakat amik két részből állnak, vagy kötőjellel vannak elválasztva nem fordítja le, mivel úgy van a szótár hogy egy szót tud csak fordítani pl.:

pry - kíváncsiskodni

pry off - letépni


és itt már a pry off szót nem fordítja le


Én kábelen viszem át a könyveket, de van rajta wifi is, ha neten wifin keresztül akarsz tölteni könyvet az nagyon lassú, kábelen pár másodperc, adtak is mellé programot mivel tudod át konvertálni a fájlokat


Jelenleg 3 féle fájlverziót próbáltam ki rajta, a PDF, EPUB, AWZ3, ha letöltöd a könyvet bármilyen formátumban akkor Calibre programmal át lehet konvertálni, saját tapasztalat hogy nekem a PDF fájlokat baromi rosszul kezeli a kindle, ez azt jelenti hogy az egész oldalt jeleníti meg, ami rossz mert eléggé kicsi lesz a betűméret, alapból a betűméretet lehet állítani de PDF verziónál nem számít hogy állítod mert a PDF verziót nem tördeli meg.

Epub verziónál megtördeli és kényelmes olvasni, viszont nem ezt a verziót szoktam használni mivel úgy tördeli meg az Epub fájlt hogy valahogy kiszüri a beszélgetéseket két karakter között akkor minden beszédnél van szünet, és még a bekezdéseknél is, ez átláthatóbb de nekem nem tetszik, így marad az AWZ3 verzió ami tökéletes, szépen eltördeli a szöveget, lehet állítani a betűméretet mindent. Amúgy az aksija nagyon jó, 2-3 hétig simán bírja ha még sokat használod akkor is.


Ha bármi segítség kell szótár használat vagy bármi akkor szívesen segítek, amióta megvettem megállás nélkül olvasom az angol könyveket, március óta már legalább 18-20könyvet olvastam ki amik fejenként ezer oldalasak.

nov. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 issti ***** válasza:
100%

10 éve van 2 Paperwhite a családban. Előtte 3 másik gyártótól voltak, és nagyon nem bántuk meg a váltást. Ha regisztrálsz az Amazonra, akkor 2 gombnyomással lehet küldeni PC-ről könyveket, és böngészőből cikkeket Wifin keresztül pár másodperc alatt. Eddig az AZW (AZW3), és a Mobi volt a natív formátum, de 1 éve már átálltak az Epubra. Nekem továbbra is AZW3-ban tölti le, de küldhetem text, rtf, doc, pdf, epub, mobi...stb. formátumból. Nem kell konvertálgatni, mert megteszi helyettem az Amazon.

A szótár elég jól működik, de ahogy előttem írták, vannak korlátai.

Mindenképpen világítással (nem háttérvilágítás, de ez most mindegy) és Wifivel érdemes venni. Nekem is reklámos változat van, de egyrészt soha nem láttam reklámot, mert képernyőkímélőn volt, amit ha becsukom a tokot, akkor ugyebár nem látom, másrészt lehet kérni az Amazontól, hogy kapcsolja ki a reklámokat, és meg is teszik, mert nekik mi nem vagyunk piac.

nov. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3as vagyok, akkor lehet az én wifimmel van a baj, nekem nagyon lassú volt a letöltés
nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat és tapasztalatokat!

#4 mit értesz világítás alatt, ha nem a háttérvilágítást?

nov. 11. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!