Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen romantikus könyvet...

Milyen romantikus könyvet preferálsz jobban?

Figyelt kérdés
Inkább az olyan romantikus könyveket szeretitek, amiknek könnyebben emészthető a témája és inkább a szórakoztatás a célja (pl. fiatalokról szóló könyv, aminek a középpontjában a szerelem áll) vagy az olyat, aminek mélyebb a témája, drámaibb (pl. az egyik szereplőnek valami súlyos betegsége van/ehhez hasonló komoly témát dolgoz fel), ezért lelkileg megterhelőbb könyv?

dec. 3. 15:37
A kérdező szavazást indított:
A kevésbé komoly, szórakoztató romantikus könyveket szeretem
A komolyabb témájú romantikus könyveket szeretem
23 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Komolyra szavaztam, azt szeretem,de máshogy értem a komoly fogalmát ennél a műfajnál.

Nem kell feltétlen súlyos betegségnek lennie benne, nekem az is elég ha az egyik (vagy mindkettő, akkor még jobb) félnek van valamilyen lelki problémája. Pl. elvált szülők, mostoha anyja van, az egyik szülő elhunyt, lelki betegsége van, stb.

Vagy csak egyszerűen mély témában romantikus, nem pedig a tipikus szerelmesek lettünk és a végére összejöttünk. Pl. magát a szakítást írja le, vagy a szereplők filózását hogy mi tévők legyenek, szakítsanak-e vagy sem.

dec. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor tudom értékelni a romantikus könyveket, ha nem öncélú a románc, vagy máshogy megfogalmazva, ha nem azon van a fő fókusz.
dec. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legtöbbször nem románcot olvasok, de, ha mégis, akkor azt szeretem, ha a szerelmen kívül van benne egy jelentős melléksztori. A szerelmet pedig úgy szeretem, ha lassan épülget, egy egész könyvön át látni, hogy együtt van a gerlepár valahogy bosszantó és fárasztó számomra.
dec. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A komolyabbakat jobban szeretem, arra szavaztam, de ettől még a könnyedebb sztorikat sem utasítom vissza😊
dec. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 M.Bea01 válasza:

Szeretem a komoly témájú könyveket és a könnyed szórakoztató szép történeteket is.

Komoly témán belül viszont nem preferálom a negatív, halállal kapcsolatos történeteket, mint az említett rákos beteg sztorik... nem értem miért jó ilyen negatív dolgokról olvasni és lehangolni magunkat, táplálni a tudatalattinkat ilyen szornyűségekkek, mintha nem lenne tele a világ így is tragédiákkal.

febr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!