Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy adott városról, ahol a...

Egy adott városról, ahol a történeted játszódik. Mennyi információt szoktál gyűjteni vagy miket?

Figyelt kérdés

dec. 25. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ milyen témában írsz.

Ha romantikus, krimi, thriller, stb. akkor elég a könyvben említett információknak utána nézni, hogy igaz legyen és ne térjen el. Meg pl. ha külföldön játszódik, akkor az ottani szokásoknak a mindennapi életben. Pl. a egy tinikről szóló romantikus könyvben, jó tudni hogy működik az iskola, mert külföldön nyilván más, mint Magyarországon. Meg ha pl. az adott városban, kisvárosban, faluban nincs múzeum, szupermarket, akkor ne mondja azt a szereplő hogy: Megyek a helyi szupermárketbe bevásárolni. Ó, csak 5 perc ide a múzeum, nem kell elvinni.

Egy történelmi könyvben viszont már részletesebben utána kell nézni. Szinte minden információt az adott helyszínről.

dec. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!


Csak a kérdést úgy tettem fel, hogy nem rólam szól!

dec. 25. 17:26
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Kettő van előkészületben a kiadómnál. Az egyik főleg Budapesten játszódik, de szetbiai és olaszországi részek is vannak benne. 20 szerzői ív a terjedelme.

A másik meg nem nevezett kisvárosban játszódik. A szereplők német nevűek.

Egyikhez sem végeztem semmiféle előtanulmányt, adatgyűjtést.

dec. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én fantasyt írok, ott a városaim mind kitaláltak.


Mármint Florida és Maine államban vannak, de nem valósak. Ami valós helyszínen játszódik, pl elmennek Portlandbe, vagy a tengerpartra, stb, oda utánaolvasok, emellett google-ben keresek róla képeket vagy utcaképet.

dec. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Dinnye2 ***** válasza:
100%
Én kitalált helyekről szoktam írni, csak néha valósakról, de akkor nem szoktam olyan sok adatot gyűjteni, elég annyi, amennyit alapvetően tudok róla, vagy ha mondjuk egy állatkertről írok, akkor keresek egy térképet, hogy mi merre van, meg ilyesmi.
dec. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.


Ha a város nem létezik, vagy legalábbis nincs konkretizálva (mint a #3 és #4 válaszaiban említett esetekben), akkor nagyon nincs is miről információt gyűjteni, legfeljebb valamennyit a környékről, tartományról, államról, hogy azért ne írjon hülyeséget az ember.


Ha viszont a helyszín egyértelműen valós, akkor viszont szükséges. Ahogyan a #1 is említette, olyankor nem jó, ha valótlan lehetőségeket adunk meg.


Egyszerű példáknál maradva, ha Budapesten játszódik az esemény, akkor a szereplő ne pattanjon fel az éjszaka közepén a 47-es villamosra, vagy ne érjen 10 perc alatt a az Örsről a Parlamenthez.

Vagy ha elhagyja Budapestet, akkor a Szegedre induló vonatra ne a Déliben szálljon fel.

Vagy autóban ülve, az Alagút után a Lánchídhoz érve, délután ne süssön a szemükbe a nap, mert az nem jön össze.


Ha valódi helyszínről írok (még ha nincs is megnevezve, vagy át van nevezve, de felismerhető és egyértelműsíthető), akkor mindig elutazok az adott helyre, megnézem és megtapasztalom milyen, az emberek, a boltok, a hangulat, a város ritmusa, tempója, a forgalom, a közlekedés, úgy en bloc "A" város.

jan. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!