Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mellékszereplőről mennyi...

Mellékszereplőről mennyi információt találsz ki?

Figyelt kérdés

dec. 29. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig minden szereplőről vázlatot írok , részletes jellemzést készítek. Nekem nagyon fontos , hogy ismerem a szereplőket , mert így tudom élethűen bemutni a cselekedeteiket. Főleg azokról írok többet ,akik a főszereplővel egy helyen vannak és természetesen az ellenfélről.
dec. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jelen pillanatban, amit most írok könyvet, abban rengeteg mellék szereplő van. Bár ezeket az elsődleges mellék szereplőkre értem, akiknek van nevük, személyiségük, tudunk is róluk valamit. Mert van a másodlagos, akiknek annyi a szerepe, hogy egyszer felbukkannak, hogy azáltal valamit megtudjunk. Pl. másodlagos mellékszereplő a pincér, aki felszolgálja az ételt, és így megtudjuk milyen udvarias a főszereplő.

Te melyikre gondolsz?


Az elsődleges mellékszereplőimet ugyanannyira dolgoztam ki, mint a főszereplőt. Van múltjuk, jelenük, kapcsolataik, személyiségük, stb. Természetesen nem egyszerre adagolom a könyvben, nehogy unalmas legyen.

Másodlagos mellékszereplőkről túl sokat nem kell gondolkodni. Nevet se muszáj nekik adni, bár azért elég fontos ha van neve. Akár még az öltözködésük lehet lényeges, vagy a viselkedésük. De fontos, ők csak pár pillanat/sor erejéig bukkannak fel.

dec. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Ha egy szereplő felbukkan egyszer az egyik oldalon, nem szükséges kidolgozni. Ha viszont többször is felbukkan a történet során és hatást gyakorol legalább egy kicsit, akkor érdemes tudni róla valamit. Kb 10 szereplőről szoktam rendkívül részletes karakterleírást készíteni, a többinél legfeljebb egy fél oldalas leírás jön össze. De ez már tényleg ízlés dolga.
dec. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2-es elsődlegesről


Köszönöm szépen!

dec. 29. 17:45
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Én ösztönből írok. Nem gyűjtök adatokat, nem írok vázlatot stb. Leülök és írok. Van olyan nap, amikor fél oldalt, máskor egy szerző ív elkészül egy lendülettel. Kettő kiadás előtt áll Ausztriában. Az egyiknél kérte a kiadó hogy halasszam meg a főszreplőt. Nem mentem bele. Annyit átírtam, hogy lebegtetem a kérdést. Elfogadták.

Nem követendő a gyakorlatom, de életszerű figurákat csak így tudok használni.

dec. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Twilight.fangirl ***** válasza:
84%
A mellékszereplők lehetnek fontosak és kevésbé fontosak. Egy detektív regénybe például fontos hogy legalább egy kinézetet leírj, hátha az olvasók, következtetnek valamire, ezáltal nagyobb az érdekesebb a konyved. De egy random emberről nem igazán kell leírni az egész életét, max. a kinézetét. De az adott szereplők eddigi életéről, mesélhetnek, amin a főszereplő elgondolkodtat akár oldalakon keresztül
jan. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már előttem is írták, ha mindössze egyszer szerepel a történetben, nem szükséges olyan sok mindent megtudnunk róla. De ha már többször is előjön, akkor érdemes kicsit jobban bemutatni.

Én ezt a kérdőívet szoktam kitölteni, akár mellék, akár főszereplőről van szó. Nekem ez nagy segítség, mivel így egy helyen, egy word doksiban megvan minden ami szükséges.

[link]

Remélem tudtam segíteni:)

jan. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!