Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan írjak könyvet? Többi...

Hogyan írjak könyvet? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy csomó jó ötletem egyik jobb mint a másik. Aztán amikor ott vagyok hogy fejben megvan az egész könyv nincs kedvem leírni. Egyszerűen nem tudom mi van mert én le akarom írni de nincs kedvem. Vagyis... ÁÁÁÁH nem tudom megfogalmazni.

Mindegy tudnátok javasolni dolgokat amitől lehet motivációm?



febr. 17. 05:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%

Nyilván jó ez így.

Minden ember fantáziál erről-arról, de nem érdemes leírni. Ugyan, ki kíváncsi egy százezredik tucat történetre. Ráadásul írónak is születni kell.

Aki pusztán grafomániás az úgyis kiderül az első mondatoknál.

Ha egy könyvnek nincs mélysége, magassága, ha nincs érvényes üzenete, akkor az nem könyv, csak összefűzött, telefirkált papírcsomó.


Ne írj.

Inkább olvass klasszikus és kortárs remekműveket.

Az OSZK elektronikus könyvtára a barátod.

febr. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Aki tehetséges, azt hajtja a téma, a mondanivaló, megakadályozni sem lehet, hogy leírja.

Nyilván te nem vagy az.

febr. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Ne foglalkozz a letörő válaszokkal.

Írd le azt, amihez van ötleted, ami izgalmas, ami a legjobban érdekel, ami a kedvenc részed.

Nem kell tökéletesnek lennei, csak egy jelenetet írj le, amit szeretsz, mindegy, hogy a sztori elején vagy végén helyezkedik el. Úgyis át fogod írni egyszer majd.


Én általában úgy írok, ha nincs sok motivációm, hogy az érdekes részeket írom le először, amiktől szinte lángokra lobban a billentyűzetem, olyan gyorsan jönnek a szavak. Aztán ezeket sokkal könnyebb összekötni szerintem.

Az első fejezetek tudnak nehezek lenni, nem kell rögtön azzal indïtani.

Ïrj privátot, ha kell segítség:)

febr. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%

"ÁÁÁÁH nem tudom megfogalmazni."


Akkor nem lehetsz valami jó író, mert akkor meg tudnád fogalmazni, tudod az a lényege :-)

febr. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Az nagyon kevés, ha van egy vagy akár ezer jó ötleted. Egy könyv nem vagy nem elsősorban a cselekményétől lesz jó, hanem attól, hogy ez a cselekmény milyen módon van megírva. Mennyi a háttér információ, milyen kidolgozottak a karakterek, a képi világ, milyen az írás minősége. A legtöbb "nagy" könyvnek faék egyszerűségű a története, mégis az író olyan módon tudja átadni ezt az olvasónak, hogy az maga előtt látja a helyszíneket, szereplőket, szituációkat.

Próbálkozz leírni azt, ami a fejedben van. Ha nem sikerül, ne keseredj el. Nem kell mindenkinek írónak lenni.

febr. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Elemi negyedikben beléd kellett verjék, hogy vázlat. Az egy terv, amit tovább tudsz bontani kisebbekre, majd elemi lépésekre, amiknek adhatsz határidőt, prioritást, amit csak szeretnél, ami csak beválik neked. GTD módszert is érdemes tanulmányozni. Tök jó appok vannak külön erre kihegyezve egyébként.
febr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Néha nekem is vannak hullámvölgyeim. Van amikor kész az egész sztori a fejemben, vagy vázlatokban megírva és ilyen egyszerű egyik tötténésből a másikba átvezető kis szösszeneteken agyalok órákig, hogy hogyan írjam meg. Máskor meg leülök és írok minden gond nélkül.

Ami sokat segít, hogy ha eszembe jut akár csak egy fél mondat azz kapcsolatba ahol elakadtam, egyből lejegyzem.

febr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 2. 3. 5. 6. 7. Ment a zöld pacsi!
febr. 17. 14:45
 9/16 anonim ***** válasza:
64%
Vannak ilyen időszakok, amikor nincs kedved megírni egy adott részt. Nem baj, egyszerűen nem vagy most hangulatban, ahhoz hogy írj. Én azt mondom ne erőltesd, sikerülni fog, amikor kell. Olvass, nézz filmet/sorozat, vagy szinte bármit, amihez kedved van.
febr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igazad van nem kell mindig írni.
febr. 17. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!