Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan írjak könyvet? Többi...

Hogyan írjak könyvet? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy csomó jó ötletem egyik jobb mint a másik. Aztán amikor ott vagyok hogy fejben megvan az egész könyv nincs kedvem leírni. Egyszerűen nem tudom mi van mert én le akarom írni de nincs kedvem. Vagyis... ÁÁÁÁH nem tudom megfogalmazni.

Mindegy tudnátok javasolni dolgokat amitől lehet motivációm?



febr. 17. 05:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér szerintem mindig. Ha csak nyitsz egy ***azértis*** ***/azértis*** blokkot, és közte nekiállsz megírni azt, amihez talán még lenne is kedved, vagy ilyenek híján azt, ami piszkosul fontos lenne, pl mert döntéseket hoznál lényeges dilemmáidban, és tudnál igazodni végre azokhoz a többi, döntés híján még elkezdetlen szekcióban.

Általában kizárólag elkezdeni nehéz. Ha nekiálltál, érdekesmód szinte rögtön szolgálatba helyezi magát a múzsa...

Ha tényleg a hátad közepére kívánod az alkotást, akkor is akad elég szatócsmunka, gatyábaráznivaló részletecske, terjedelmes részek kíméletlen megfaragása (ahhoz pont jó is egy harapós kedv), meg hát kézi backupok készítése, szoftverrel segített lektorálás, agyalás a borítón, esetleges képek/rajzok kigondolása és összehozása... Pont az ilyen kis "dehogy írok, inkább tötötö" mozdulatok hozzák a remekbe szabottság lehetőségét valamin, ami persze egyébként is eléggé ott van.

Ez nem jelenti azt persze, hogy mindenképpen gyűrni kell az ipart kiégésig, inkább csak legtöbb esetben lesz jó mégis eljutni a napi önvállveregetős végkifejlethez. Azt úgyis pontosan tudni fogod, amikor már csinálod, ha bármi mással sokkal jobban töltekeznél. Olyankor van az, hogy tényleg hív a nagyvilág, kong az ötlettartály, kell maga az élet teletölteni.

febr. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
*első bek. vége pontpontpont, természetesen.
febr. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
22%
Csak annak lesz kedve írni,aki érzi magában a tehetséget az íráshoz. Erre születni kell, és jó sok regényt (klasszikusokat, Tolsztoj: Anna Karenina, Dosztojevszij: Bűn és bűnhődés, vagy akár csak az Üvöltő szelek) elolvasni előtte.
febr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Akkor inkább sehogy.
febr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
44%

még egy kérdést se tudsz megfogalmazni, akkor hogy akarsz könyvet írni?

ez nem a te pályád... ne pazarold rá az időd és az energiád.

febr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ez a "kedv" kérdés egy mese. Ha nem tudod hol kezdeni, akkor kell alkotni egy rendszert, aminek van eleje-vége, valamilyen, nem feltétlenül fix, lépésekből áll, és lehetőleg könnyen kivitelezhető már úgy lépésenként. Ha túl sok tornyosul előtted, arra is megoldás, hogy "csak az első lépés, ez a nyitó az új arc jelleme és az ellentmondásos viszonyuk kibontakoztatásával".

Ha nincs valódi motiváció, annak számos oka lehet. A külön erre megalkotott, nyugodt "munkahely", egy korrekt dopamin diéta, pár fizikai plusz vállalás, állatok rendszeres dögönyözése, vagy mezei plafonbámulás mind-mind olyanok, amik váltak már be embereknek elég sokszor konkrét alkotói válságból kilábalásra. Próbát megér mind, meg a könnyen fellelhető, többi inspirációfokozó mozdulat is.

febr. 21. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!