Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Saját könyvet szeretnék írni....

Saját könyvet szeretnék írni. Ötleteket várok, hogyan tudnék belekezdeni? A történet megvan, már csak arra van szükségem, hogy megvalósítsam könyv formában!

Figyelt kérdés
Hatalmas szükségem van most erre!

márc. 2. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Konkrétan hol akadsz el?

Írni látszólag tudsz, mi hiányzik?

Számítógép, szövegszerkesztő?

márc. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
márc. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 D-Mano ***** válasza:
41%

Szerintem olvass el néhány könyvírással kapcsolatos könyvet, komolyabbnak tűnő weboldalt vagy blogot, keress ezzel a témával kapcsolatos videókat.

Pl. én beleolvasgattam, nézegettem ilyenekbe, és az jött le belőle, hogy vannak különböző írótípusok és nekik egymástól eltérő tanácsok lesznek hasznosak. Ezért először egyfajta írói önismeretet kell kialakítani.

De ha elolvasol pár kapcsolódó könyvet, cikket, megnézel pár videót a témában, már legalább kapsz egy alapot. És ha maradnak még kérdéseid, már legalább tudni fogod, hogy egyáltalán mit kérdezzél, hogy számodra releváns és hasznos választ kapj.

márc. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy nagyon jó író.

Ő azt mondta, hogy az írógép a legcsodálatosabb szerkezet. Ha megfelelő sorrendben nyomja le az ember a billentyűket, Nobel-díjat lehet kapni érte.

márc. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
márc. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem meg próbálkozz a Chat GPT-vel. Kérdezz és válaszol. Amivel nem vagy tisztában, arra is kérdezz rá, hogy ezt hogyan gondolta, vagy ha nem ez történik, hanem az, akkor mi lehetne egy érdekes folytatás. Egyes emberek ezzel írnak könyveket! Ha végképp nincs ötleted, akkor ird be neki, hogy mi az, aminek szerinted benne kellene lennie, kutya, macskka, kisfió, nagy lány, boszorkány, sárkány, gonosz tündér, stb és majd a gép kitalál valamit, amiből valami ötletet meríthetsz. Itt vagyunk a 21. században és használni kellene azt, ami a kezedben van (pontosabban a telefonodon) van!
márc. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15%

Bocs, előző vagyok


Látom, hogy a történet megvan, de akkor is használhatod a technikát.

márc. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

El kell kezdeni írni. Minél többet írsz egy nap, annál jobb.

Egyébként a munka nagyja akkor kezdődik, ha megírtad. Mert írók egymás között nem véletlenül viccelődnek azzal, hogy nem is írók, hanem ÚJRAírók...

márc. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mármint miben kellene segíteni? Leülsz és írsz, ennyi.


Így működik.

Amennyiben nem tudsz írni - mármint elkezdeni sem -, akkor nem kell "ezzel foglalkozni".

Tudod, hogy van egy jó ötleted, semmit nem jelent egészen addig, amíg nem viszed sz.gépre.


Nekem is volt sok, amiből annyi is lett, a regényem ellenben "írja magát", nem kell órákon át gondolkozni, heteken át állni munkafolyamat közben, mert "nincs ihletem" - és sorolhatnám.


Leülök, megírok 2-3 oldalt, átnézem, ha van ihlet, tovább írom...

márc. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!