Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Irodalmi szemszögből Stephen...

Irodalmi szemszögből Stephen King vagy J.K. Rowling tud jobban írni?

Figyelt kérdés

Szókincs, megfogalmazás, gondolatok alapján.


Mindketten angol anyanyelvűek.


márc. 4. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Rowling szerintem a Harry Potterrel zseni. De most olvasom a többi könyvét és legjobb esetben is csak középszerűnek mondanám őket.
márc. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem Rowling. Egyéni vélemény, és hát ilyen (meg semmilyen) szempontból nem elemeztem még őket, szóval ezt most spontán írom:

Szókincsben talán egy szinten vannak, megfogalmazás alapján egyértelműen Rowling. Anno a HP-t, most meg a magánnyomozós könyveit egyszerűen nem tudtam letenni, úgy ír, hogy még többet akarsz belőle. Meg az a Hirtelen üresedés, vagy mi a címe, full nyomasztó az egész könyv, szinte nem történik benne semmi, de azt is ha elkezded, le nem rakod a végéig. És az első mondattól kezdve ilyen, azonnal beszippant, Stephen Kingnél meg azért kell jónéhány oldal, mire beleolvasod magad. Kinget meg simán leteszed, olyan könyve is van, amit hónapokra szüneteltettem, mert annyira nyögvenyelős.


Plusz Kingnek szerintem kétfajta könyve van: az egyik fajtát drogok vagy alkohol hatása alatt írta, na azok rendesen beszivárognak a bőröd alá. A józanul írt könyvei meg olyan saját magához képest semmilyenek.


Kingnek mindig van egy jó ötlete, alapvetően kreatív. Ebből józansági állapotától függően jól vagy rosszul felépít egy jelenetet/történetet, aztán általában a lezárást jól elcseszi. Rowlingnak meg egybe vannak a könyvei, az elejétől a végéig ugyanaz a (magas) színvonal.

márc. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
J.K. Rowling
márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Rowlingtól csak a Harry Pottert olvastam, és nem véletlenül lett a világ egyik legnagyobb franchise-a.


Kingtől olvastam vagy 8 könyvet, és az összeset megbántam; a karakterei szinte mindig ugyanazokra az archetipusokra épülnek, ki se kell nyitnom a történetét, és már tudom hogy lesz benne az életben elveszett férfi, férfi mentor, női szerelmi szál, akinek nincs személyisége, valaki akinek látványos mentális problémái vannak (idegbeteg/skizofrén) stb.

Olyan mintha pont ugyanazokat a szereplőket tenné más-más szituációkba, más-más névvel.

Plusz kibszott unalmas az összes könyve. A 800 oldalas történetei simán lehetnének fele olyan hosszúak, semmi de semmi nem indokolja hogy az élvezhetetlenségig széthúzza a történeteit.


King szerintem csak a horror műfajban számít jó írónak, és ott is csak azért, mert nagyon kevesen írnak horrort.

márc. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat.
márc. 5. 06:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem King.
márc. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
King
márc. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

King, de Rowling is nagyszerű. King játszik a szövegében, metaforák és szójátékok egymás hegyén hátán, behatóan ismeri az angol nyelvtant, és rengeteg olyan eszközt használ, ami csak rá jellemző, pl a zárójelben tett, már-már lírai mondatfoszlányok, vagy a közeli viszony az olvasóval. Úgy ír, mintha egy haverral beszélgetne. Nagyon kedvelem a stílusát.

Rowling pedig nagyon szépen fogalmaz, olvasmányosan, és az ő stílusát is fel lehet ismerni, de igazság szerint én is leginkább a Harry Potterben látom memg a stílusát (a COrmoran Strikeot még nem olvastam, csak az Átmeneti üresedést meg a két mesekönyvét a HP-n kívül).

Rowlingot kedvelem, mint író, de King a személyes kedvencem.

ápr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!