Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mitől lesz jó a kémia egy...

Mitől lesz jó a kémia egy könyvben a két szereplő között?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet olyan erőteljes kémiát írni két szereplő között, hogy az olvasó is érezze azokat a pillangókat (bizsergést) a hasában?


Aki könyvet ír, ti hogyan szoktátok ezt elérni?


Tudtok olyan könyveket, amikben nagyon érezni a kémiát?


Szerintetek mi kell hozzá, hogy működjön? Az alapszituáció is sokszor nagy szerepet játszik abban, hogy mennyire lesz erős a kémia?


Értem ezalatt pl. ellenségből szerelmesek, fogvatartó-fogvatartott, vetélytársak, hercegnő - civil stb. Vannak ilyen alapfelállások, amik már alapból hordoznak magukban lehetőséget a kémia megteremtésére.



ápr. 3. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az író tehetségétől.
ápr. 4. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Én még nem írtam olyan könyvet, ahol a nyálas romantika szerepel, de olvastam. Ne értsd félre, a nyálas romantika jelző nem rossz, csak én így hívom.

Őszintén szólva, pont egy krimiben, ahol keveset szerepel a romantika, de szerepel, és remekül leírja az írónő. Holly Jackson: Jó kislányok kézikönyve gyilkossághoz. Az első részében találkozik Ravi és Pip. Segítőtársak, egymásnak segítenek a nyomozásban. De én már az első találkozásukkor tudtam, hogy ez szerelem lesz. Pedig csak az utolsó lapokon írta le konkrétan az írónő.

Bár lehet ehhez hozzátartozik, hogy mindent elképzelek, amit olvasok. De azt képzelem el, ami le van írva, szóval az írónőé az érdem.

Ahogy ott álltak egymás előtt, kissé tipikus romantikus regénybe illően volt leírva. Érződött, hogy valamit sejtetni akar az olvasóval, mert hosszan írta le, pedig csak álltak egymás előtt. Ravi nyitotta ki az ajtót, és neki támaszkodott az ajtó félfának, haja a szemébe lógott. Pip pedig kezdte volna a mondandóját, hogy interjút szeretne kérni, mert Ravi Sal öccse, és Sal és Andie esetén nyomoz. Csak elkezdett hablatyolni arról, hogy a pillanat hány másodperc, mire Ravi felhúzta a szemöldökét.

Szerintem ez a szituáció nagyon sejtette, hogy mi lesz köztük. Akár egy romantikus könyvbe is beleférne.

ápr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Összehaverkodnak az utitársak, ennyi
ápr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2. Ismersz ehhez hasonló könyveket? Én erotikus krimit szeretnék írni
ápr. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4# Mihez hasonló?
ápr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5. Írok
ápr. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!