Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy A4-es lapnyi. írás hány...

Egy A4-es lapnyi. írás hány oldal egy könyv lapjainak méretében? (általános könyv méret, mint a Harry Potter, Jane Austen könyvek)

Figyelt kérdés
A4-es teleírt lap, 12-es betúmérettel, Times New Roman betűtipussal, keskeny margóval sorkizárással. Egy ilyen oldal kb hány könyvlapot tesz ki? Tehát eddig írtam kb 10 oldalt, ez hány oldal egy könyv lapjaiban mérve?
2010. dec. 28. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A könyvek az A/5-ösnél magasabbak kicsit, nem tudom a pontos arányt, de olyan durván 20 oldal lehet, viszont annál kevesebb.
2010. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2010. dec. 28. 22:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Amúgy csináld azt, hogy megméred, hogy mekkora a könyv, mekkorák margók benne, azt beállíthatod a Wordnek, és így látszani fog pontosan :)


első

2010. dec. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2010. dec. 28. 22:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ez nem így van.

Szerkesztőségbe dolgozom. Hogy lenne egy db A/4-es lap, húsz A/5-ös?


Ha az A/4-est félbehajtod, lesz A/5. Megkapod a könyvméretet.

A megadott adataiddal kettő darab A/5-ös méretet kapsz.

Nem kell semmit méregetned, nem jön ki, én is mindent megpróbáltam.

A kiadó egyéni módszerrel tördeli a könyvet, 2 A/4-est nyomtat egy lapra, de azt is megbonyolítja, így jön ki az oldalszám.

Ne erre alapozz.

2010. dec. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sehol nem mondtam, hogy 1 db A4-es 20 A5-ös lenne, szerintem fáradt vagy te is :D Én azt írtam, hogy az ő 10 A4-ese k.b. 20 A5-ös.
2010. dec. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

na azért, így már érthető...

Reméltem, hogy nem így gondoltad :D

2010. dec. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!