Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kit érdekelne egy magyar manga?

Kit érdekelne egy magyar manga?

Figyelt kérdés

Egy pörgős, humoros fantasy - sci-fi sztoriról lenne szó, manga formában.

Szeretném felmérni az érdeklődést, hogy megtudjam, egyáltalán szenvedjek-e azzal, hogy megpróbálom kiadatni vagy adjam fel :P

Valakit érdekelne esetleg?


2011. máj. 16. 16:51
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
82%
Nézd. Magyarországon a képregénypiac nagyon szűk, nem hiszem, hogy (már bocsánat) egy kezdőnek túl sok babér teremne. Ráadásul a magyar manga abban az értelemben ahogy te használod egy értelmetlen kifejezés (kb. Mint a Koreai Vecsési káposzta... Magyar Japán képregény. :3 ). Szóval nem adok sok esélyt neked.
2011. máj. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom a mangákat, engem érdekelne. :)
2011. máj. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Jelent már meg magyar manga, de én még nem láttam, h ismerősök közül vette volna bárki is, pedig van egy pár.
2011. máj. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első, akkor a pizzát se nevezhetnénk pizzának, hiszen csak az a pizza, amit egy olasz süt Olaszországban. (szólaovagolás vége)


Én örülök, hogy egyre többen jelentetik meg a saját munkáikat, most hétvégén is megjelent három újabb magyar "manga". (értsd jól!)

Érdekel, persze. De fontos, hogy küllemre is szép legyen, emlékezzünk csak vissza a Magyar Múzsára, ami grafitrajz volt, de piszkosul kidolgozatlan, vagy az Angel Light-ra, ami minden perspektívát mellőzött.


[link]

[link]


Szóval, egy jól kidolgozott grafikájú mű, ha még a történet kicsit sablonos is, jobban fogy, mint egy kiváló történet gány rajzokkal.


Nézd meg a Blush-t vagy a Keretbe Zárt Világot!

Szóval, csak annyit akarok, hogy add ki, jelenjen meg, mondjuk Holdfényconra, és lehet, hogy egyike leszek a vásárlóidnak.

2011. máj. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
77%

A pizza egy bizonyos olasz eredetű étel neve. Nem zavar amíg a lángost valaki nem akarja magyar pizzának hívni. :3


A képregény az képregény. A manga magyar nyelveben japán (ok. max távolkeleti) képregényt jelent*. A definícióból adódóan a magyar manga a magyarra fordított. :P Nem lovaglok a szavakon. Csak nem szeretem az értelemromboló dolgokat.


* Nem vagyunk japánban ahol a képregényt (MINDET a Pókembert v. Tin tin-t is) mangának hívják... a fangirl/boy-ok 16 éves trendi tinik esetleg a komikku-nak. :P

2011. máj. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Persze, értem, mire akarsz kilyukadni, de kevés szóval leírva magyar manga, sok szóval leírva, japán képregények stílusában megrajzolt, magyar nyelvű, magyar olvasási iránynak megfelelő képregény. Vagy valahol a kettő között, pont van rá szó is, Global Manga.

(A komikkus lánykák meg majd kinövik ezt a szokásukat. Remélem.)

2011. máj. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon örülök, hogy van érdeklődés, ez fellelkesített :)

Igen, tudom, hogy a manga japán képregény... Azért írtam, hogy magyar manga, mert a japán mangák stílusában készülő, de magyar tollból, és magyar "íznek" megfelelő sztoriról van szó... Remélem jól megfogalmaztam :D

Remélem nyárra sikerül vele elkészülnöm, de folyamatosan javítgatom, az a fajta vagyok, aki sosem elégedett, és tökéletesre törekszik... remélem ez elég ahhoz, hogy igényes külseje legyen a végén :)

Talán valamelyik conon találozunk ^^

2011. máj. 17. 16:44
 8/38 anonim ***** válasza:
52%
Bocs, de engem nem érdekelne az ilyen jellegű kiadványok.
2011. máj. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem. Miért nem rajzolsz egyszerűen képregényt a saját stílusodban? Amiben mondjuk vannak "mangás" hatások. A klasszikus manga rajzstílusban Disney hatások voltak, főleg a nőiekben meg szecessziósok (ami vicces hiszen a szecesszió nagy alakjaira nem kis hatást gyakorolt a klasszikus japán művészet). :) Dolgozzunk a szép kreatív kultúrális egymásra hatáson a másolás helyett. :3
2011. máj. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Pontosan úgy rajzolok, ahogy azt leírtad, utolsó... Van saját stílusom, de a mangán belül megtaláltam a helyem, ezért szeretnék mangát rajzolni. Magát a történetet sem tudnám más formában elképzelni.
2011. máj. 17. 20:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!