Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kit érdekelne egy magyar manga?

Kit érdekelne egy magyar manga?

Figyelt kérdés

Egy pörgős, humoros fantasy - sci-fi sztoriról lenne szó, manga formában.

Szeretném felmérni az érdeklődést, hogy megtudjam, egyáltalán szenvedjek-e azzal, hogy megpróbálom kiadatni vagy adjam fel :P

Valakit érdekelne esetleg?


2011. máj. 16. 16:51
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
53%

Akkor körbeértem az érvelésemmel. Miért hívod mangának (ami lehetetlen földrajzi okokból) és miért nem képregénynek, ami a szép magyar szó anyanyelvünkben az ilyesmire? Még csak nem is a Global Manga kifejezést használod amit az egyik korábbi kommentelő ajánlot (én azt sem szeretem, de legalább kevésbé értelemzavaró). Azt állítod saját stílusod van a "Mangán" belül... akkor megintcsak miért hívod annak (a manga amúgysem rajzstílus)? Definiáld már nekem mit jelent nálad a MANGA szó, mert egyre inkább azt érzem ezért beszélünk el egymás mellett, mármint nem ugyanazt értjük a kifejzésen!


Minden manga képregény de nem minden képregény manga (csak a japán/távolkeleti).


Minden global manga képregény de nem minden képregény global manga (csak ami a "mangák"* stílusának másolásával készült).



* Idézőjel mert láttam már a stílus/kifejezésmód értése nélkül készült ilyen vackokat is. Vicces volt sajnos nem a szó jó értelmében. :P Maradjunk abban, hogy az alkotó jobban járt volna a "mangás" jegyek erőltetése nélküli képregényrajzolással (ha jól rémlik lengyel volt amúgy).

2011. máj. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, te még az élő fába is... never mind.

Szóval, igen, ha az eredetét vesszük valóban azt jelenti, "beszélő képek", japánul. De ma igenis a rajzstílus is lehet manga rajzstílus. Most nem részletezem a stílusjegyeket. (oké, igen, Japánban a Garfieldot is mangának hívják, a Tom és Jerry-t meg animének, de azt kell figyelembe venni egy ilyen esetben, hogy Japánon kívül milyen fogalmakat takarnak ezek a szavak. És mi is Japánon kívül vagyunk.)


Olvastad a Dramacon (OEL) második kötetét? A 69. oldaltól ajánlom, ugyanis ez a mi kis beszélgetésünk a manga-nem manga témában pont olyan értelmetlen, mint ott is.

2011. máj. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
71%

Lehet hogy az élő fába is belekötök, de nem szeretem a helytelenül használt kifejezéseket. Mivel ezek vezetnek a "Olyan jó hogy enek a színei nem olyan rikítóak mint azoké az ani... ööö ... mangáké." (nem pontosan a "Liptai Klaudia = szőke nő vagyok" Top5-ből.) típusú idiotizmusokhoz.


Többször leírtam már eddig is mi az amit én mangának hívok (és egyébként elterjedt definíció általában azoknál akik foglalkoznak vele és el vannak 20, de X+1.* = Japán / távolkeleti képregény ... tudom durva egyszerűsítés de általában működik) a definíciómból következően NEM a manga nálam nem grafikai stílus (mivel a definíció földrajzi teljesen logikus... a mindenféle "mangás stílusjegy" nélküli képregény is manga ha távolkeleti és fordítva). Amúgy a "mangás stílusban rajzolt" kifejezéssel semmi bajom sőt a Global meg OEL Mangát is megemésztem valahogy. De ennél durvább átértelemzéseket nem nagyon. :P Vagy mehetünk LK mellé intellektuális fekete lyuknak! :/


Nem olvastam DramaCon-t nem tetszett az alapötlet.

2011. máj. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
Ehhh... a helyesírási hibák (Így járok ha gyorsan próbálok választ gépelni)... ráadásul azt is kifelejtettem: Igen. Bevallottan és büszkén vagyok popkultúra sznob! :D .oO( A Dresden Files regények idióta kocka poénjainak kb. 95%-át gond nélkül értem! )
2011. máj. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Igazából én nagyon nem ezt kérdeztem, de köszönöm, hogy jól ki lettem oktatva, nem mintha ezt eddig nem tudtam volna...


Akkor Global Manga, legyen mindenki boldog.


Ettől függetlenül a mangának (itt értsd: japán képregény) megvannak a saját stílusjegyei, és én, mivel amióta az eszemet tudom, így rajzoltam, szerintem megtehetem, hogy ráhúzom a "magyar manga" jelzőt, különben sem én vagyok az első, aki így nevezi a "japán képregények stílusában készült de magyar nyelvű és olvasási irányú" alkotását.


Azért remélem megveszitek majd :P

2011. máj. 18. 17:11
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég(!) jó és érdekel és a városom könyvesboltjai méltóztatnak rendelni belőle meg fogom venni, többet nem ígérhetek. Régen nem veszek csak azért képregényt mert kijött, és a tizenX-edik fight shounen klón sem hoz lázba (A leírásodból első asszociációm az volt: "Naruto in SPACE!" Ugye nem? UGYE? *könyörgő-tekintet*).
2011. máj. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
Nyugi, nem :D Inkább lányos történet (mivel én is lány vagyok) de igyekszem a fíú olvasók szájízének is megfelelni, azt hiszem, a shounen és a maho shoujo-ba passzírozható be leginkább, bár szerintem egyikbe sem kifejezetten illik. És inkább a fantasy dominál benne mint a sci-fi, szóval nincsenek benne repülő csészealjak meg plejádok :D xD
2011. máj. 18. 18:06
 18/38 Grimmpeace válasza:
Ha abbol indulunk ki,hogy a Marvel és DC legismertebb könyveit is csak angolul lehet néha beszerezni, sokan pedig nem tudják ki az a Zöld lámpás, mert nincs a magyar piacon saját lappal...Szerintem ne erőltesd. Itthonra semmiképpen.
2011. máj. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Megint én vagyok, és biztatlak, hogy igen, próbáld meg, veszíteni, nem vesztesz vele. Viszont attól is függ, hogy milyen hosszúságú.

Ha rövidebb, akkor érdemes hozzácsapódni valamelyik antológiához, Keretbe Zárt Világ Dharma, viszont ha hosszabb, akkor jobb, ha csak a te munkád van benne, mint Madaras Andrea Kiscsillag című képregénye. Hát hajrá!

Privátba tudnál linket küldeni egy-egy rajzodról? Véleményezném, hogy bejövős-e.

2011. máj. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Én nem olvasok Mangákat, de sok barátom igen. Ha a történet jó, tetszene nekik. főleg mivel egy barátnőm már mindenféle idegen nyelveken olvassa őket, mert amik magyarországon megjelentek, és igényesek, azokat ő már olvasta. tehát szerintem örülne neki.
2011. máj. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!