Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » HP szakértők, mit szóltok...

HP szakértők, mit szóltok ehhez a feltételezéshez?

Figyelt kérdés

A 7. könyv King's Cross fejezetéről lenne szó.

Szerintem ebben a fejezetben Harry nem a "valódi" Dumbledore-al beszél,hanem őt is csak képzeli.

(Van is a "fejében lakó Dumbledore-ra egy utalás a Dobby halála utáni fejezet elején,akkor is beszél vele 1-2 mondatot.)

Dumbledore furcsán beszél,mindig hozzáteszi,hogy ezt te is tudod,meg erre te is rájöttél,és te mit gondolsz stb..

Semmi olyanról nem beszél amiről Harry nem tudott volna ezidáig,nekem olyan mintha a Harry a saját gondolatait rakná helyre.Mintha kirakna egy kirakóst.

Másrészt egyetlen egy új információ lenne benne Harry számára,mégpedig a pálca története a végén.Harry feltételezi,hogy Dumbledore Pitonnak szánta a pálcát,de mivel hiba csúszott a tervbe így az most Voldemorté.Erre a feltételezésre Dumbledore bólogat,hogy így van.Pedig dehogy van így!!Az igazi Dumbledore tudná,és elmondaná az igazságot.

De Harry akkor ezt a feltételezést tartja helyesnek,és mivel ezt a Dumbledore is csak Ő képzeli,(ugyan úgy mint minden mást maga körül)erre bólogat Dumbledore.

Harry csak akkor jön rá az igazságra amikor újra Voldival állnak szemtől szemben a nagyteremben,és Voldi azzal henceg,hogy okosabb volt mint Dumbledore,kicselezte az öreget azzal,hogy megölte Pitont.Harry ekkor jön rá,hogy mivel Dumbledore ismerte Voldit így mindig egy lépéssel előtte járhatott,tehát más lehetett a terve,nem az amire Voldi könnyedén rájöhet.És jönnek Harrynek a felismerés gondolatai,és ki is mondja azokat,hogy Dumbledore sosem szánta a pálcát Pitonnak,de tényleg hiba csúszott a tervbe,mert Draco lefegyverezte,és Őt meg Harry fegyverezte le.Harryben felébred a felismerés,hogy újra a vakszerencse szegődött mellé ebben a történetben.


Ja és szerintem a nyűszítő kis lény a szék alatt nem a Harryben elpusztult horcrux,hanem maga Voldemort.Hiszen Ő is ugyan úgy elveszti az eszméletét a Harryre kiszórt gyilkos átok után,egyszerre térnek magukhoz....


Vagy ez már mindenkinek nyilvánvaló volt,csak Nekem nem??:)


2011. júl. 24. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad van. Mondjuk Dumbledore mondd pár dolgot az életéről, de lehet, hogy Harry már tudta ezeket is.
2011. júl. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Figyelmesen olvastam ebből a szempontból,és semmi olyan infót nem mond,amit Harry nem hallott,Muriel-től,Doge-tól,Abefoth-tól,vagy nem olvasott Rita Vitroltól.

Ami újdonságnak tűnhet benne azok Dumbledore érzései,vagy tettei indítékai,de ezekre Harry is rájöhet,hiszen jól ismeri.

A köny elején pl sehogy nem érti hogyan barátkozhatott Grindelwald-dal,mert nem is akarja megérteni,elutasítja az egész történetet.De itt megmagyarázza magának,mert már érteni akarja.


Amúgy köszi a választ!:)

2011. júl. 24. 12:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Emlékszel mit kérdez a fejezet végén Harry? ÉS amire Dumbledore ezt válaszolja:

"Hát persze, hogy mindez a fejedben történik, Harry, de attól még miért ne volna valóságos?"

;)


A nyöszörgő lény Voldemort lelke.

2011. júl. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Hát persze, hogy mindez a fejedben történik, Harry, de attól még miért ne volna valóságos?"


Vagyis akkor ez a feltételezés mindenkinek egyértelmű?


Csak Nekem nem "esett le" eddig?:)

2011. júl. 25. 07:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha nem is mindenkinek, de szerintem elég lehetséges magyarázat. Úgy értem, nekem alapból ez az elképzelés élt a fejemben. :D De nem tudom, hogy olyan egyértelmű-e.

De mindenképp zseniális, hogy Rowling képes volt elérni, hogy ennyi idő után is felmerüljenek kérdések, amikről lehet beszélni. ^^

2011. júl. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyet értünk.:D


Bámulatos,hogy ahányszor újra olvasom,mindig feltűnik valami új,amire addig nem figyeltem föl....


Ehhez képest minden más könyv unalmasnak tűnik.

2011. júl. 25. 11:26
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, én is ezt imádom benne!:) Hihetetlen :D
2011. júl. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Te jó ég...Nekem is csak most esett le ahogy írtad:):)Pedig olvastam már minimum 8-szor...Ém sem értettem, hogy a hiba csúszott a tervbe azzal most mi van, mert éreztem, hogy ellentmondás, de nem kezdtem el így gondolkozni rajta valamiért...Köszi hogy leírtad:)
2011. aug. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én is olvastam már vagy 6x,és most jutottam oda,hogy elgondolkodjak ezen a pálca tulajdonjogát firtató ellentmondáson.

Újraolvastam ebből a szemszögből a két fejezetet,és végre megértettem.

Zseniális könyv.:)

2011. aug. 3. 08:52
 10/10 A kérdező kommentje:

Itt van a King's Cross fejezetből a rész:


"– Ha Pitont jelölte ki arra, hogy megölje önt, akkor a Pálcák

Urát is neki szánta, nem?

– Elismerem, igen – bólintott Dumbledore –, de ezen a ponton

hiba csúszott a számításba.

– Hát igen – hagyta rá Harry. – Ez rosszul sült el."


És a Hiba a tervben fejezetből:


"Voldemort kezében megremegett a bodzapálca. Harry ujjai

megfeszültek Dracótól szerzett fegyverén. Tudta, hogy

másodperceken belül elkövetkezik a pillanat.

– Az a pálca még mindig nem teljes odaadással szolgál téged,mert nem azt ölted meg, akit kellett volna. Nem Perselus Piton volt a Pálcák Urának igazi gazdája. Piton nem győzte le Dumbledore-t.

– Megölte…

– Hányszor mondjam még el? Piton nem győzte le Dumbledoret!Dumbledore halálát együtt tervelték ki! Dumbledore, a pálca utolsó igazi ura, legyőzetlenül akart meghalni! Ha a terve megvalósul, a halálával a pálca elvesztette volna az erejét,hiszen senki nem nyerte volna el tőle!

– Ha így van, Potter, akkor ajándékba kaptam a pálcát

Dumbledore-tól!"

2011. aug. 3. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!