Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Pottert olvasók! Szerint...

Harry Pottert olvasók! Szerintetek? Stb. (lent)

Figyelt kérdés

ne szólj be, ráérek. azért kérdezgetem. :)


Hány évesen kezdted el olvasni a könyveket? rögtön bejött?


Lehetőleg egyet írj, ha muszáj, jöhet több is:


kedvenc HP könyved?

Kedvenc szereplőd? – diák – tanár – halálfaló – egyéb szereplő

Kedvenc varázsigéd?

Kedvenc órád?

Kedvenc szellem? :D

Kedvenc poénod a könyvből? :D

Szerinted ki a legunszimpatikusabb szereplő könyvben?


Kedvenc filmed?

Kedvenc színészed a filmekből?

Szerinted ki a legrosszabb színész a filmekben?

Kedvenc jeleneted a filmekből?


Melyiknek örülnél jobban, ha Rowling folytatná a történetet:

az új nemzedékről (Harry és korosztályának gyerekeiről) írna

a korábbi nemzedékről (Tekergők, Piton, halálfalóvá válás) írna?


Te melyik házba szeretnél kerülni, ha Roxfortos lennél? :)


és ha akarod, megválaszolhatod mindnél: miért?


(Korod, nemed?)


2011. júl. 28. 17:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

12 éves voltam, előtte csak az első részt láttam, és eszembe sem jutott elolvasni, csak a 2. film után és egy barátnőm ajánlása miatt. Igen, azonnal megtetszett és nem tudtam letenni. :)


A Halál Ereklyéit tartom a legjobbnak.

Bellatrix Lestrange, imádom a karaktert.

Hát varázsige és óra? :D Talán a bájitaltan,mert általában ezeket volt a legérdekesebb olvasni, és mindig történt valami ezen az órán, ami fontos volt a cselekmény szempontjából. Varázsige nem tudom, talán az álcázott tágítóbűbáj, amivel Hermione kezelte a táskáját, el tudnám viselni ha belepakolhatnám az egész életem egy táskában és mindig nálam lenne minden. :D

A Weasley ikrek és Ron bármelyik megnyilvánulása vicces számomra. :)

Számomra a legunszimpatikusabb szereplő Férekfark.


Filmben a Halál Ereklyéi 2. részét találom a legjobbnak.

Helena Bonham Carter és Alan Rickman a legnagyobb kedvencek.

Daniel Radcliffe a legrosszabb.

Bellatrix és Draco összes jelenete.


Nem szeretném egyik lehetőséget sem, nem szeretném, hogy folytassa. Imádom a könyveket és a gyerekkoromat jelentik, de elveszítené a varázsát, ha folytatódna bármilyen formában.


Én tuti mardekáros lennék. :)


18/L

2011. júl. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Naszóval.... xD


Hány évesen kezdted el olvasni a könyveket? rögtön bejött?


amikor másodikos voltam, minden osztálytársam harry pottereset játszott, amit nagyon untam, főleg, hogy az én kabátomat használták láthatatlanná tévő köpenynek :D aztán kb negyedikesen el is olvastam az addig megjelent részeket, aztán amikor megjelent az utolsó rész, újraolvastam az egészet, és tökre megszerettem :D


Lehetőleg egyet írj, ha muszáj, jöhet több is:


kedvenc HP könyved? őmmm a 3. rész, de mind jó:D


Kedvenc szereplőd? – diák – tanár – halálfaló – egyéb szereplő

őőő sokmindenkit szeretek, Harry, Ron, Hermione, Luna, Piton, McGalagony, Lupin, Tonks, Sirius például


Kedvenc varázsigéd?

húkuszpókusz :$


Kedvenc órád?

bájitaltan meg sötét varázslatok kivédése:D


Kedvenc szellem? :D

Hóborc meg Félig Fejnélküli Nick xD


Kedvenc poénod a könyvből? :D

őőő most nemjut kapásból eszembe, de például az a baltásgyilkosos rész a 3. részben a karácsonyi kajálás után asszem, meg amikor Dudley a seggét fogdossa:D


Szerinted ki a legunszimpatikusabb szereplő könyvben?

Umbridge xD


Kedvenc filmed?

hát szerintem elég rosszak a filmek a könyvhöz képest, talán azért is, mert túl hosszú a könyv, izéé ha választani kell, akkor talán az 1. rész volt a legjobb


Kedvenc színészed a filmekből?

Tom Felton jó pasi :$


Szerinted ki a legrosszabb színész a filmekben?

nemtudom, de most kedvet kaptam megnézni a filmeket, úgyhogy ha esetleg megnézem és találok legrosszabb színészt, akkor majd megírom :D


Kedvenc jeleneted a filmekből?

őőő nemtudom


Melyiknek örülnél jobban, ha Rowling folytatná a történetet:

az új nemzedékről (Harry és korosztályának gyerekeiről) írna

a korábbi nemzedékről (Tekergők, Piton, halálfalóvá válás) írna?

mindről szívesen olvasnék :D


Te melyik házba szeretnél kerülni, ha Roxfortos lennél? :)

Griffendél xD


és ha akarod, megválaszolhatod mindnél: miért?


(Korod, nemed?)

16/L


ésizé, ha ráérsz, akkor Te is válaszolhatsz a kérdéseidre :$

2011. júl. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Kb 13-14 éves lehettem mikor először olvastam, akkor még nem volt így felkapva, és rögtön megtetszett, alig vártam hogy kijöjjön a következő rész :)


Kedvenc könyvem a 7.rész, a Harry Potter és a Halál ereklyéi.Kedvenc szereplőm Hermione, nagyon tetszik hogy ennyire precíz és okos, kicsit irigylem is ezeket a tulajdonságait :$ Kedvenc tanár: Dumbledore, bár ő nem is igazán tanár, hiszen nem tanított, de csak őt tudom kiemelni. Kedvenc halálfaló nincsen. Varázsige: vingardium leviosa és az avada kedavra, a hangzásuk miatt tetszenek:) Ha azt kéne választani én mit tudjak, akkor azt választanám, amivel Tonks rendet tesz Harry szobájában, az nekem is jól jönne néha :)

Kedvenc szellem Hóborc, mert vicces.

Kedvenc poénom? Talán a Weasley ikrek poénjai, főleg mikor Umbridgot viccelték meg.Az jól sikerült rész nagyon.

Legunszimpatikusabb szereplő Umbridge, Lockhart, Crak és Monstro(mert annyira buták)

Kedvenc filmem nem igazán van, mert nem túl hűek a könyvhöz, talán csak az utolsó rész, de abból is sok fontos kimaradt.

Kedvenc színész a Pitont alakító színész, nagyon eltalálták.Legrosszabb színész talán Emma Watson, szerintem nem egy nagy színésznő :S Elég érdekesen alakítja Hermionét.Kedvenc jelenet mikor Voldemort "megöli" Harryt az erdőben, majdnem megállt a szívem közben, jól megcsinálták.


Legszívesebben az új nemzedékről olvasnék, Harryről és a gyerekeiről. Hugrabugos és Mardekáros nem szeretnék lenni, vagy Griffendél vagy Hollóhát, a kettő közül mindegy :) 21/L

2011. júl. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Hát akkor én olyan 11 évesen kezdtem olvasni, miután az első filmet láttam. az után sorban olvastam őket.


kedvenc könyvem a 7. de szerintem azért mert abban már az elsőtől mindent „beleérzel” :)


szereplők: Fred-George, Piton, Dumbledore


varázslat: Invito


óra: Bájitaltan


szellem: Félig fej nélküli Nick


poén:

a fülemüle-poén

,,szerintem nekünk Freddel mindenből V-t kellett volna kapnunk, hiszen már azzal is felülmúltuk a várakozásokat, hogy beültünk vizsgázni”

a baltás gyilkos is jó volt :D

meg biztos sok kedvencem van még, de nem jut eszembe


legunszimpibb: Lockhart, Umbridge, de az se semmi hogy a miniszterelnökök milyen ostobák :D


Film: talán az első, de nem nagyon tetszettek a könyvhöz képest..


Kedvenc színész: Rupert Grint, meg azt a seamus finnigant játszót is bírtam :)


Legrosszabb, ő tényleg naagyon rossz szerintem: Daniel Radcliffe


kedvenc jelenet: talán amikor Harry beveszi azt a bátorító főzetet, amivel minden sikerül neki, és lemegy pókot temetni/ amikor a minisztériumba mennek a százfűléfőzetes alakjukban

de biztosan van jobb is, csak nem jut eszembe.


én sem örülnék, ha továbbírná a sztorit, de akkor már az újakról hallanék inkább, nem szeretem a visszafelé írt műveket.


Szívesen venném ha mardekáros lennék, de nekem8 :)


19L

2011. júl. 28. 21:19
 5/32 anonim ***** válasza:
95%

12 voltam, igen akkor is és még most is nagyon bejön

Könyvben a kedvencem a 7. rész

Kedvenc

diák: Hermione

tanár: Mc. Galagony

halálfaló: Bellatrix

egyéb szereplő: Dobby

varázsige: Capitulatus

óra: Sötét varázslatok kivédése

Szellem: Hóborc

poén:

F: Hol fáj?

G: Ahol a madárka csak ott...

F: Mi??? Az agya is sérült?

G: Ahol a madárka csak ott... Ahol a fülemüle, a

fülem üle. Nem érted?

Film: A 7. résznek az első része

Színész: Alan Rickman

Legrosszabb színész: Bonnie Wright

Kedvenc jelenetem nincs

A lagunszinpatikusabb: Féregfark

A korábbi nemzedékről szóló könyv jobban érdekelne

legszívesebben a Griffendélbe kerülnék, de a Hollóhát sem rossz...

2011. júl. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

14 voltam és rögtön imádtam :D Kedvencem az utolsó, mert minden kiderül. Az ikrek a kedvenceim :P meg Neville fejlődése is tetszett. Varázsigéből nekem is a tágítóbűbáj a kedvencem, meg a mosogtató (az egyik filmben Weasley anyuka használja :D) Kedvenc órám és szellemem nincs :D Kedvenc poénom George füles vicce :D Legunszimpatikusabb Lucius Malfoy.


Filmből legjobban a 7/1 tetszett, de a Bölcsek köve varázsát nem múlja felül számomra, mivel mégiscsak az volt az első :)Kedvenc színészem... Talán a Lunát alakító Evanna Lynch... Legrosszabb így hirtelen nem jut eszembe :D Kedvenc jelenet, mikor Hermione és Harry táncolnak a sátorban :)

Nagyon jó lenne, ha Rowling megírná az előzményeket, legalábbis számomra érdekes lenne :)

Jah és szerintem én csak "sima" Hugrabugos lennék :D és 21/L

2011. júl. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Hány évesen kezdted el olvasni a könyveket? rögtön bejött?

Őőőő 34 évesen.Rögtön bejött,azt gondoltam mese,a gyerekemnek kezdtem el olvasni.Mindketten rajongunk a történetért..


kedvenc HP könyved?A Főnix Rendje,mert itt már észrevehetően komolyabbak a szereplők,a történet,minden,komolyak,felnőttesek az érzelmeik is..


Kedvenc szereplőd? – diák – tanár – halálfaló – egyéb szereplő.Harry,Ron és Hermione,Lupin,Malfoyék,egyéb szereplő pedig Dumbledore mert olyan elegánsan,és udvariasan tud elküldeni mindenkit a büdös francba ahogy senki más...:)


Kedvenc varázsigéd?Expecto Patronum,mert bonyolult,de Harrynek nagyon megy.


Kedvenc órád?Jóslástan,vicces ahogy Harryék szenvednek,meg röhögnek.


Kedvenc szellem? :DHóborc,mert nincs a filmekben.


Kedvenc poénod a könyvből? :D Amikor Harry és Ron jóslástanból vizsgáznak,és Ron leírja a vizsgáztatónak a ronda bibircsókos alakot akit a gömbben lát,és csak ezután veszi észre,hogy az a vizsgáztató arca volt... Utána meg megjegyzi,hogy ezután akkor is eldobja a teafüvet,ha nagybetűkkel kiírja,hogy MEGHALSZ WEASLEY!!


Szerinted ki a legunszimpatikusabb szereplő könyvben?Umbride,no comment...


Kedvenc filmed?Félvér Herceg,miért? mert a Lump klub vicces.


Kedvenc színészed a filmekből?Alan Rickman,Jason Isaacs


Szerinted ki a legrosszabb színész a filmekben?Hermione,de szerintem csak a szerepe van megírva rosszul,nem jön át a könyvbéli személyisége.

Kedvenc jeleneted a filmekből?Óóóóó most Piton halála,és emlékei...:D


Melyiknek örülnél jobban, ha Rowling folytatná a történetet:

az új nemzedékről (Harry és korosztályának gyerekeiről) írna

a korábbi nemzedékről (Tekergők, Piton, halálfalóvá válás) írna?

Ha folytatná...


Te melyik házba szeretnél kerülni, ha Roxfortos lennél? :)

A Hollóhátba.



(Korod, nemed?)


35/N


És te válaszolnál?:D

2011. júl. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

már válaszoltam én is :)

hú azok a jóslástanórások téll jók voltak, el is felejtettem. :D

köszi mindenkinek.

íírjon még aki akar

2011. júl. 28. 21:31
 9/32 anonim ***** válasza:

- 7 évesen kezdtem olvasni. Egyből megimádtam:)

- Kedvenc rész: A halál ereklyéi

- Kedvenc szereplő:

O diák: Weasley ikrek

2011. júl. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

bocs, folytatom:)

Szóval kedvenc diák: Weasley ikrek

Kedvenc tanár: Perselus Piton

Kedvenc halálfaló: Bellatrix Lestrange

Egyéb szereplő: Dobby/Mundungus

Kedvenc varázsige: Tarantallegra/Invito

Kedvenc óra: bájitaltan

Kedvenc szellem: Hóborc (bár ő nem is igazán az:)

Kedvenc poén:

"– Különben is, minek vacakolsz azokkal a könyvekkel? – kérdezte Ron, miután visszabicegett az ágyához.

– Kiválogatom azokat, amelyeket érdemes magunkkal vinnünk, ha majd elindulunk horcruxokat keresni.

– Ja persze – csapott a homlokára Ron. – El is felejtettem, hogy mozgókönyvtárnak álcázva megyünk levadászni Voldemortot."

- legunszimpatikusabb szereplő: Yaxley/Lucius M.


Kedvenc film: Tűz serlege

Kedvenc színész: Alan Rickman/Ralph Fiennes

Legrosszabb színész: Natalia Tena(Tonks)

Kedvenc jelenet a filmből: Amikor a 4. részben Frics mindig idejekorán süti el az ágyút:)

Kedvenc jelenet: Húú az sok van. A 3. részben a Kóbor grimbuszos (Te meg mit néze'?); Az animáció a 7. részben, meg amikor a 2. részben Harry először jár az Odúban.


Igazából szerintem most már hagyni kéne a varásztársadalmat kicsit pihenne, és Rowlingnak valami új csodába kezdenie:) Szóval én egyiknek sem örülnék. Ezt rábíznám a fanfic írókra (vannak köztük tehetségese, bár nem sok)


Mindegy, hogy melyik házba szeretnék kerülni, mert 100%, hogy a Mardekárba kerülnék. Pedig a Griffendél bulisabb:) De én ahhoz túl öhm... milyen szót használjak? Manipulatív/fondorlatos/minden hájjal megkent vagyok. Amelyik tetszik. Vagy mind?


18/L

2011. júl. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!