Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlotok egy...

Milyen könyvet ajánlotok egy 11 éves lánynak? Fantasy, szerelmes és esetleg naplóregény keverékre gondoltam. Több infó lent.

Figyelt kérdés

Könyvet akarok venni neki,mert imád olvasni.

Az alkonyatot szerette,de azt már szerintem elolvasta és nem akarom potyára megvenni.

A Szent Johanna Gimi az egyik kedvence,illetve Nógrádi Gábor és Böszörményi Gyula könyveit is szereti.

Ezt ötvözve mit ajánlanátok?


2011. dec. 10. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Esetleg az Eragon tetralógiát, vagy Az éhezők viadalát, vagy A barlangi medve népét.
2011. dec. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fantasy... Gondolom Harry Potteren akkor már túl lehet, de ha nem, akkor mindenképpen olvassa el! Nekem 11 évesen (mondjuk nem is volt), de alkonyat eszembe sem jutott volna, nem tudom nem-e túl korai még neki, szerintem húzós a könyv a fílmhez képest. Én 11 évesen nagyon szerettem a witch-könyveket, de ezeknek az időszaka már gondolom lejárt. Még van az ilyen varázs-bagázs sorozat, vagy mi, azt hallottam, hogy jó.

Szerelmes és naplóregény: Mindenképp a neveletlen hercegnő naplója jutott eszembe, bár ez ha jól emlékszem egy 10 kötetes sorozat. Ezenkívül Kathryn Lamb könyvei (ezek kissé régebbiek, nem tudom találsz-e még könyvesboltban) is nagyon szórakoztatóak, naplószerűek és könnyed olvasmányok. Jacqualine Willson-t szokták még emlegetni, én szinte az összes könyvét olvastam, legjobban tetszett: Diamond lányok, Lányok a pácban, Lányok késésben, Micsoda anya

Hogyha szereti az állatokat van egy nagyon aranyos kutyás sorozat: A neve Jess, az írója nem jut eszembe, ezt is imádtam.

Remélem tudtam segíteni :)

2011. dec. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Naplóregény: A neveletlen hercegnő naplója

Fantasy:

Harry Potter ( bár gondolom már túl van rajta :))

Narnia krónikái

És egy nagyon helyes könyv: Lulu és az igazságsüti ( 3 részes) Ennek a könyvnek, szerintem mindenképp nézz utána, nagyon aranyos, izgalmas, és szórakoztató! :)

2011. dec. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. dec. 16. 18:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A Szent Johanna Gimi valóban jó könyv,én is olvasom, de ajánlani tudom még : Elisabetta Gnone: Fairy Oak összes kötete.

- Meg Cabot: Allie Finkle szabályai, szintén összes kötet.

-Jacqeline Wilson: Lola Rose.

Most hirtelen csak ennyi jutott eszembe(:

2011. dec. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

Sziia

Graceling-A garabonc - Kristin Cashore

Fire- Zsarát - Kristin Cashore


Sárkánylány - Licia Troisi (ez egy 12 éves lányról szól és nagyon fantasy)

2012. ápr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia, én is ebbe a korban járok,ami nekem tetszett/tetszik:

Szántai Zita: Hűvösvölgyi Gimnázium B épület 1.-Vivi és a Rómeók

Maros Edit: Hűvösvölgyi suli 1/2/3

Kalapos Éva: D.A.C. 1/2

Leiner Laura: Szent Johanna gimi 1/2/3/4/5/6/7/8(/1)/8(/2)

szintén Laurátol:Akkor szakítsunk,Bábel

Szűcs Vanda: Egy ikerpár titkos naplója

Meg Cabot: Neveletlen hercegnő naplója

Thomás Berzina:Peni

Ann Brashares: Négyen egy gatyába

Asszemm....ennyi :)

2014. ápr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Molnár Tóni: Tépődések

Ezek párbeszédek, de szépek.

2017. aug. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!