Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potterbe a portrék...

A Harry Potterbe a portrék beszélnek, gondolkodnak stb. akkor miért nem festettek ilyet mindenkiről?

Figyelt kérdés
Akkor tudott volna beszélni az anyjával, apjával, Siriussal és Dumbredorral is!

2012. jan. 22. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dumbledore-ról van is portré. De a portré nem azonos az emberrel, hanem külön személyisége van. Kb. ahogy egy ikerpár egyik tagja nem azonos a másikkal, még akkor sem, ha majdnem ugyanúgy néz ki.
2012. jan. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És miért nem használt Dumbledore időnyerőt, amikor elcsábult a horkrux gyűrűnek? miért kellett annyira titokban tartani a horkruxokat, beavathattak volna egy pár embert!
2012. jan. 23. 13:00
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

Most az a cél, hogy megtaláld a bakikat? Igen, vannak benne. Egyébként már rég foglalkoztak a gyűjtésükkel ráérő emberek.

Ettől függetlenül ahhoz képest, hogy ez egy egészen új, jól kidolgozott világ, elég logikus és az összetettségéhez képest arányaiban elég kevés baki van benne.

2012. jan. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Időnyerőt nem tudott volna használni, mert az ötödik részben megsemmisült az összes, amikor Harryék a Miszériumügyi Főosztályon harcoltak a halálfalókkal.

Hermione mondja is a 6. kötetben, hogy olvasta a Reggeli Prófétában.

A portrékról pedig úgy van, ahogy az első írta.

Meg akárkiről nyilván nem készítenek portrét, csak a híres emberekről.

2012. jan. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nem nem az a célom h bakikat keressek, csak megérteni szerettem volna....

de ugye azért Harry szülei elég híresek voltak...

De tényleg köszönöm!

2012. jan. 25. 16:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Harry szülei híresek voltak, de akik általában olyanok voltak a falon, akik ott dolgoztak. Ha pl. most Hagrid ott meghalt volna, akkor biztos hogy felkerül a falra. Dumbredor fel is került, mert ő ott egy professzor volt. szerintem.
2012. márc. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagrid nem került volna fel a falra, ugyanis csak az igazgatók kerülnek fel.
2012. ápr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kritizálni akarlak,

csak azt szeretném mondani hogy egy csomóan nincsenek tisztában az időnyerő képességeivel mert igazából nem tudja meg változtatni a jövőt mert amikor a Harry meg a Hermione használja akkor sem meg változtatják hiszen a Harry amikor a tó parton feküdt akkor látta önmagát és ugye akkor már tudtuk hogy használni fogják illetve hát én sem annyira értem úgyhogy nem tudom jól elmagyarázni se de nagyjából így van . Vagy kérlek javítsatok ki ha még sem, de én így értettem.

2013. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!