Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvírás, ti szoktatok...

Könyvírás, ti szoktatok regényt írni?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem mert én is szoktam,és kíváncsi vagyok hogy hányan vannak így ezzel,és milyen témába írnak.
2012. febr. 6. 20:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Írni szoktam. Nem mondom, hogy kifejezetten könyv, inkább csak rövid történetek, történetrészletek.


*témában

off(Ha írsz, mindig legyél igényes, különben belédkötnek.)


Általában a meseregény a műfajom, de próbálkoztam már fantasy műfajban is. Kicsit olyasmi, mint Peter S. Beagle Tükörbirodalom novellagyűjteményének pár története.

2012. febr. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Felberedick válasza:

Én is nem rég elkezdtem írni egy könyvet. Az ötlet már nagyon régen jelent meg.

Sárkányokról és démonokról írok. A második részben én is szerepelni fogok.

2012. febr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Nem olyan régen kezdtem el írni egy könyvet. 4 felnőtt testvérről szól, akik távol élnek egymástól és nem is tartják a kapcsolatot, de minden évben találkoznak, amikor karácsonykor hazamennek az apjukhoz, Londonba. Az apjukkal rossz a viszonyuk, de minden évben elmennek. Azonban idén valami megváltozik. Az apjuk ugyanis saját testvéreit is meghívja, akikkel már évek óta nem beszélt. A 4 testvér nem tudja, hogy miért ez a változás, de rosszat sejtenek...

röviden ennyi :) Ha érdekel, leírhatom részletesebben.

2012. febr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Igen nagyon érdekel!
2012. febr. 19. 19:11
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Oks :)

Tehát, van 4 felnőtt testvér. A legidősebb Charles (New York-ban él), aztán Catherine (Los Angeles), George (Washington) és Jane (Róma). Eredetileg Londonban születtek és minden évben hazamennek az apjukhoz karácsonykor. Az anyjuk már régen meghalt. Az apjukkal rossz a kapcsolatuk. Mindig csak piszkálják egymást, de az apa, Edward, nagyon gazdag, (látszólag) ezért minden évben elmennek a gyerekei (noha, ők is gazdagok). Charles olyan tipikus szépfiú, nem túl intelligens, de meg van a magához való esze. Catherine a "legerősebb" közülük. Mindig szembe mer(t) szállni az apjukkal, nagyon intelligens, viszont felfuvalkodott, lenéző és önző. George a legjelentéktelenebb, igazi stréber, mindig elnyomták a testvérei, akik érdekesebbek és szebbek nála. Ő átlagos külsejű, a többiek mind nagyon vonzóak. Jane kicsit sem hasonlít a testvéreire külsőre, csak egy kicsit George-ra. Jane kedves, romantikus lány, akinek vőlegénye van, de fél, hogy el fogja veszíteni. Az apjuk, hideg, kőszívű, egy igazi zsarnok. Egyedül Catherine az, akit egy kicsit tisztel.

Aznap, amikor megérkeznek az apjukhoz, az bejelenti, hogy meghívta saját testvéreit is karácsonyra. A testvérek tisztában vannak vele, hogy apjuk kapcsolata a testvéreivel, ha lehet, még rosszabb, mint velük. Nem értik, hogy miért ez a meghívás és tartanak tőle, hogy apjuknak van egy kis meglepetése, aminek nem nagyon fognak örülni...

Bocsi, ha hosszú lett, am érdekelne, hogy mit gondolsz (gondoltok) róla. :)

2012. febr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát én is jártam már úgy, mint az előző hozzászólók, ugyanis már egyszer elkezdtem egy történetet (ami igazából fan fic volt), de nem fejeztem be, mert - hasonlóképp, mint az előttem szólóknál- új ihletem támadt. Tehát elkezdtem egy teljesen új, immár saját regényt. Már négy hónapja elkezdtem, és természetesen még mindig csak a prológusnál járok. :S Vázlatom nekem is van, nem is kevés, de nagyon nehezen jutok el odáig mostanság, hogy komolyan leüljek írni. Ezt is csak nyáron fogom tudni megvalósítani, hiszen akkor szerencsére nem kell tanulni. De ezt a könyvet mindenképp szeretném befejezni, és egyszer majd ki is adni. Már illusztrációkat is kezdek hozzá gyártani. :)Egyébként maga a regény fantasy témájú, de sosem merem megosztani egyik blogon, vagy oldalon sem, mert sajnos én olyan vagyok, hogy ha jönne egy cinikus kritika (már pedig ennek nagy a valószínűsége, hiszen sokan nem szeretik a fantasy témát), akkor az elvenné a kedvem az egész írástól. Úgyhogy csak akkor merek majd bárit is bárhol megosztani belőle, ha majd teljesen kész lesz, mert akkor már nem mondhatom azt, hogy kész, nem írom tovább. :)


Utolsónak: Nekem egyébként nagyon tetszik a regényed, érdekes. :) És érdekelne, hogy mi az a meglepetés, aminek nem fognak örülni. :)

2012. febr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
14-es Van már folytatása a regényednek? Esetleg egy oldal ahol írod? Én nagyon szívesen olvasnám:)
2012. febr. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 k.lau13 ***** válasza:

könyvírás nélkül nincs élet, persze hogy szoktam :) tulajdonképpen én író leszek, már hogyha leszek. ha meg nem, nos akkor így jártam :D


amúgy fantasy-t írok általában, elvont, kicsit szürrealista gondolatokkal, amikkel igaz ugyan, hogy már tele vannak az Alexandra polcai, de az írásnak az a lényege, hogy megismerjük az író gondolatait, látásmódját, ha csak mesélni akarnánk ami eszünkbe jut, arra jó az újság is :P :)) de ne olyan nyálas-csöpögős twilight-féle fantasy-ra gondolj :)

2012. márc. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 christi ***** válasza:
én is elkezdtem 3 könyvem,de egyiket sem fejeztem be.nekem is úgy van,mint a 3.válaszolóval.a kép benne van a fejembe,de nem tudom leírni,mert újabb ötlet jelenik meg.
2012. márc. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 vargaB ***** válasza:

eddig én is sok könyvnek álltam neki, azzal, hogy "hú, olyan jó a történet, most biztos sikerülni fog" később elolvasva azt a három oldalt amit írtam kicsit nevetséges volt...

De most, a hátam mögött tudok három kész novellát, amik szerintem és még pár ismerősöm (köztük a magyartanárom) szerint nagyon jók. NEmsokára befejezem a készülő könyvemet is. Ezek mind horror, fantasy, lélektani dráma stílusúak.

2012. ápr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!