Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvírás, de hogyan?

Csinicatful kérdése:

Könyvírás, de hogyan?

Figyelt kérdés

Igazából a naplóm kicsit megváltoztatott verzióját szeretném megkönyvesíteni. :D Már egy ideje elkezdtem írni, de tudnátok ötleteket adni h formailag h nézzen ki? Vaaagy pl. bevezetésnél mi tetszik jobban? Akármilyen segítséget, meglátást, ötletet várok. Köszönöm.

V.


2012. febr. 4. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szabály semmire, olyanra írd, ami neked tetszik. Ha mások szavaira ugrálsz, mirt a saját naplódat akarod "regényesíteni", és miért nem másét?

A válasz feltehetően az, hog mert az a _te_ sztorid. Na, akkor a stílus is legyen a tied. Ha nagyon tanácstalan vagy, emelj le a polcról egy könyvet és nézz bele. Az is csak egy minta, egy ötlet, ami annk a szerzőnek épp tetszett. Legyél önálló, ez valahol mégis művészet! Minden ízében, szavában a tiednek kell lennie. Az egész mű minden mozzanata a te ízlésedet, elgondolásodat, véleményedet tükrözze, ne másokét. Mégis ki vagyok én, vagy a következő válaszoló, hogy megmondjuk, hogy nézzen ki? És mi a garancia arra, hogy ha megmondjuk, hogy pl. nekünk a "sűrű, sötét éjszaka volt" bevezetés tetszik jobban, a világ maradéka ugyanígy fog gondolkozni? Nem akarhatsz mindenkinek tetszeni. Vagy magadnak írj, vagy egy ideális olvasónak, ami egy kép a fejedben - csakis a tiedben. Az ideális olvasó Eco számára tud latinul és megérti az idézeteket. Az ideális olvasó Dumas számára a korabeli párizsi hölgy. Az ideális olvasó az én számomra kissé depresszív hajlamú. És így tovább. Neked is biztos van ideális olvasód, aki talán nem is létezik, de ezt a képet próbáld megtalálni, és utána csak neki írj. Ennyi a trükk.

2012. febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A könyvem megalkotását nagyban befolyásolta két könyv, melyben tömény erotika uralja az eseményeket és ez a naplómra is igaz. Egy olyan mű, ami meghökkenést vált ki, őszinte, nyers valóság tartalmú és igazából az ilyesmihez kell valami körítés, mert így alapjáraton kicsit elrettentheti az olvasót. Kicsit bizonytalan vagyok még, mert nem írtam még soha nem írtam túl tartalmas műveket és zöldfülű vagyok még, de ezt 2 év múlva max. ki akarom adni és adok mások véleményére is. :)
2012. febr. 4. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!