Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit jelent az, hogy VörösPötty...

Rékcsi kérdése:

Mit jelent az, hogy VörösPöttyös könyv?

Figyelt kérdés

Amúgy imádok olvasni de ezt a kifejezést nem ismerem.

14/L



2012. ápr. 19. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgynevezett twilighter könyvek, leginkább szerelemről szólnak, olyasmik mint a Twilight (nem tudom, hogy azt ismered e) Remélem azért segítettem :)
2012. ápr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 k.lau13 ***** válasza:

Hát, azért nem egészen szerintem. Oké, hogy twilighternek is nevezik őket, de szerintem nem konkrétan a Twilight-hoz hasonlítanak. Én inkább a fantasy-val és az elvont, kicsit elgondolkodtató regényekkel kötném össze igazából. Bár ilyen szempontból tényleg jó meghatározás a twilighter, de elég szörnyű volna, ha minden Vörös Pöttyös könyv a Twilight-hoz hasonlítana, azt hiszem. Bár ez kicsit személyes vélemény volt, de azért remélem, segítettem :)


Az első meg ne értse félre, nem vele akartam kötözködni :)

2012. ápr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
A Vörös Pöttyös Könyvek egy sorozat, a Könyvmolyképző Kiadó sorozata, és nemcsak twilighter könyvek tartoznak bele, hanem pl Shakespeare Szentivánéji álom, vagy a Vámpírnaplók. A nevét a borítók jobb alsó részében található vörös pöttyután kapta (gondolom, mert mindegyiken ez a szimbólum van).
2012. ápr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó válaszadó válasza tökéletes :)

A borító jobb oldalán lévő vörös pötty után kapta a nevét a sorozat - Vörös pöttyös könyvek.

Vannak még Arany pöttyösek is (ezek felnőtteknek szólnak elsősorban)

2012. ápr. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!