Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek nem hülyeség,...

Szerintetek nem hülyeség, hogy a Harry Potterben az igazgatói irodában a volt igazgatók festményei ennyire élethűek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy lényegében olyan, mintha élő emberek lennének, az egyetlen különbség, hogy 2D-sek, és nem tudnak szabadon mozogni, de ezenkívül minden teljesen ugyanaz. Dumbledore portréjával úgy beszélget Piton és a "gyerekek", mintha még mindig élne. Ugyanúgy tanácsokat oszt, ugyanúgy beszél, viselkedik stb.

Tulajdonképpen így olyan, mintha meg sem halt volna, nemigaz?


Nekem ez nem tetszett a könyvben, szerintem ez túl sok szerep a festményeknek... Meg, ha így vannak a dolgok, akkor nem kellett volna annyira sietnie Dumbledore-nak az információk átadásával a horcruxokról, hiszen ugyanúgy folytathatták volna a beszélgetést úgy, hogy Dumbledore már portré, nem igaz?



2012. ápr. 27. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
fikció szónak nézz utána az értelmező kéziszótárban
2012. ápr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
egyszer tán 3-4éve olvastam egy tanulmányt miszerint ha a technika ugyanilyen ütemben fog fejlödni akkor 90éven bellül az emberek programba kódolhatják a személyüségüket. úgy mint a filmben a festmények. tudom enyhén off a válaszom de gondoltam megosztom veletek :-)
2012. ápr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég pont itt olvastam egy kiváló választ hasonló témában. Az a válaszoló úgy írta, hogy a festmények, akár a fényképek, lenyomatok csak, ahogy az arcról, úgy a személyiségről is. Van személyiségük - de más, mint az élő emberé. Általában beszűkültebb, néha egészen megváltozik, kifordul magából. Az adott lélekállapotot jeleníti meg, amit a kép sugall. Dumbledore épp a "jóságos és bölcs igazgató" volt képben is, de erre nem lehet építeni, hiszen mi van, ha a festő "szabadon értelmezi a karaktert", és egy citrompor-mániás félbolond hülye protréját sikerül kiadnia a keze közül? Akkor aztán Harryék finoman szólva is megszívták volna, ha az igazgató arra apellál, hogy "majd portré koromban átadom neki a fontos információkat". Illetve... mi garantálja, hogy készül róla portré? És azt nem zárják be a fáskamrába?
2012. ápr. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A festményeknek nincs lelke, se semmilyen gondolata. Pl: a Kövér Dáma imádott enni és inni életében, ezért a festő ennyi tulajdonsággal ruházta fel. De nem tud semmit. Mintha egy színésznek mondanánk, hogy játszon egy hölgyet, aki szeret enni és inni. Azután persze a Dáma elsajátított viselkedésformákat, a könyvekből kiderül, hogy "festmény-barátnője" is van, de ezzel csak arról tudnak beszélgetni, amit láttak vagy hallottak.


Ellenben az igazgatók portréját még életükben megfestik, majd az igazgató átadja nekik a legfontosabb információkat, Dumbledore pl elmond a horcruxokról mindent, meg a Pálcák Uráról - így a festmény beleegyezik, amikor Harry azt mondja, visszateszi a sírjába. A portré konzultál Pitonnal is, de ez csupán olyan, mintha Piton Dumbledore "interaktív naplóját" olvasná, azaz az előre megadott információkat mondja el neki a portré Dumbledore személyiségével. Ha esetleg Piton bizonytalan volt, akkor mond valami "dumbledore-osat", amit az igazi professzor mondott volna, de ez nem ő!

A festménynek nincs lelke, nem képes a változásra, csak pár eltanult viselkedést utánoz, de nem gondolkozik mélyen, nem érez (max imitálja, mert ezt tette volna az igazi is, asszem Dumbledore portréja könnyezik, amikor Harry meglátogatja a csata után)

2021. jan. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!