Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A képregényeknek, vagy a...

A képregényeknek, vagy a mangáknak van nagyobb sikerük?

Figyelt kérdés

És kimondottan Magyarországon melyiknek?

Személyes véleményt is lehet,érvekkel,ellenérvekkel,kinek mi a kedvence,stb.

Az értelmes válaszokat előre is köszi!



2012. júl. 20. 16:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Hát szerintem mangáknak, mivel a képregényeket szerintem nem rajzolják meg elég jól...úgyértem h annyira nem tetszik, meg ált dühös vagyok ha képregényt x mangát összekeverik stóval örülök ennek a kérdésnek :D

viszont. és ha megnézed a pl mondoconra mennyien mennek, meg szinte már minden könyvesboltban látok mangákat is!


tehát én a mangára fogadok.

2012. júl. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ebből indulnék ki.

"A manga (漫画) a képregény japán nyelvű általános elnevezése, Japánon kívül a japán mangák jellemző stílusában készített képregényekre használják, szűkebben csak a Japánban készültekre."


Tehát a kérdés inkább az akkor hogy a manga stílusú képregényeket kedvelik jobban vagy a nem-manga stílusúakat. Az én véleményem egyértelműen a nem-manga képregények.

Tehát míg a mangák, témájuktól függetlenül bizonyos közös jegyeket hordoznak, addig a nem-manga képregényeknél értelemszerűen ilyen nincs, tehát könnyebben lehet megfelelőt találni.

2012. júl. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a képregényeknek (sajnos), mert a mangákra legtöbbször azt mondják "fos" (bocsánat a kifejezésért), természetesen ilyet a képregényekre is szoktak mondani, de az ritkább.
2012. júl. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Azért a mangákat is meg lehet különböztetni :) attól függ, hogy ki szereti az ilyesmit és ki nem. Én épp hogy nem szeretem a képregényeket, viszont a mangakat azt igen.

Mondjuk mindegyikből sokfajta van...valamikor én is belenézek egy-két képregénybe:D

2012. júl. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Régen a nyugati képregényeknek volt nagy sikere, tesóm meg én is Batman, Pókember, X-men képregényeken nőttünk fel. Manapság ez eléggé lecsengett, pár éve meg MOra befutott a manga, és ütött egyet. Mostanra mintha az is kicsit lecsengett volna (legalábbis a környezetemben).

Igazából az a kár, hogy drága mindkettő. Régebben vettem pár mangát (Rémmetró, D, a vámpírvadász), most viszont már nem tudok sajnos :/

2012. júl. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően nem olvasok képregényt, ezért kicsit elfogult vagyok a mangákkal :D

Szerintem a képregény nincs annyira kidolgozva, mint a manga, és inkább a cselekményre megy rá. Úgy értem, a mangában öt oldalon keresztül is beszélhet egy emberke, de ilyen nincs a képregényben. Ott inkább csak a mozgásokat mutatják, és egybe ledarálják a beszédet.

És attól még, hogy a manga egy japán képregény, teljesen más, és ha kezedbe veszel egyet-egyet, akkor már nem mondanál olyat, hogy ugyanaz csak japánul van.

Szerintem Magyaro.on a mangának van nagyobb sikerük, mondjuk Amerikában meg a képregénynek.

És ha ellenségesnek érezné valaki a válaszom, akkor bocsi, nem szántam annak :))

2012. júl. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem támadó jellegű csak butaság :))


A manga a képregényeknek egy speciális fajtája, de ez már ki volt fejtve.

Tipikus sokat beszélős képregények mondjuk a Vertigonál vannak (Hellblazer, Prédikátor, Sandman) Hasonlóan történetmesélős, kevés akciót előtérbe helyezős képregény Warren Ellis Planetaryja. Aztán ott vannak a regények képregény átiratai is. Vagy eleve képregényre tervezett komoly hangvételű alkotások mint a Persepolis.

2012. júl. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

1-es válazoló:

A képregények között is van jó pár, amelynek eléggé mangás (volt) a rajza. Akkor azok is rosszul vannak megrajzolva?


"pl mondoconra mennyien mennek, meg szinte már minden könyvesboltban látok mangákat"


Képregénybörzék és képregényfesztiválok is vannak...ahol főleg a nyugati-, európai- és magyar-vonallal foglalkoznak...de persze az ázsiai-szekció is jelen van.

Emiatt sokkal "színesebbek" is....

Képregények is ott vannak a könyvesboltok polcain.


5-ös válaszoló:

"Igazából az a kár, hogy drága mindkettő."

Szoktak elég nagy akciók lenni időközönként mind a mangákra, mind pedig a képregényekre...érdemes a kiadók honlapját/facebook-oldalát figyelemmel kísérni...



6-os válaszoló:

"a mangában öt oldalon keresztül is beszélhet egy emberke, de ilyen nincs a képregényben"

Attól, hogy 5 oldalon keresztül beszél valaki, még nem biztos, hogy jó lesz a történet...de ha megveszed a mostani Hihetetlen Pókember 3. számát...ott meg Amerika Kapitány beszél 6 oldalon keresztül :).

Mint ahogy írta az utánad következő hozzászóló is, a képregények között is van egy rakat eltérő...



Én a képregényeket jobban szeretem. Nem tetszik, hogy a mangák többsége fekete-fehér...és a stílusjegyek eléggé azonosak...

Igaz a történetek nagyon változatosak e mellett...erről olvasni is lehet a Jerome Schmidt-Hervé Martin Delpierre: Manga (Jószöveg Műhely Kiadó, 2006) című magyar kiadású könyvben.

Ami nem tetszik a mangákban, az az olykor túlzott brutalitás, vér, szexualitás (főleg amikor meleg főhősök a főszereplők, na attól kitaccsolok).

A képregények között meg vannak igazán érdekesek is. Olyanok, amelyek "tanítanak" is! Például a Pókembernek volt egy drogprevenciós száma...

Akkor a képrgényekben különféle politikai problémák is előkerülnek...például rasszizmus, feketék megkülönböztetése stb.

Nyilván a képregények között is vannak "selejtek", amik nem érik meg a papír árát, de nekem jobban tetszik a nyugati-, európai-, magyar-vonal.

Szerintem mindkettő "zsáner" sikeres a maga neméban, a maga olvasói körében. Csak sajnos nincs nagy átjárás a 2 nagy tábor között...mint itt is olvasható...a mangások nagy része "ostorozza" a képregényt...de ez fordítva is igaz...

Nyilván mindkettő "rétegnek" sokkal többet kellene olvasnia a másik fajtából, hogy cizelláltabb képet tudjon adni...

2012. júl. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Én nagyon szeretem mind a mangkákat,mind a képregényeket. :D

De képregényke közül csak az E.C.-ket.

2012. júl. 28. 09:30
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a mangákra esküszöm, nagyon szeretem azt a részletességet, ahogyan ki vannak dolgozva, és minden mangakának megvan a maga stílusa, úgyhogy azért a mangák sem ugyanolyanok.


A kedvenc mangám a Nana, gyönyörű rajzok mellé még egy szívfájdító történet is tartozik...


A mangáknál egyedül azt nem szeretem, hogy nincs hozzájuk zene :D A Nanából is ugye készült anime és ott tetszik, hogy hallani a zenét, az illik a jelenthez, és ha lehet, még meghatóbb.


Itt Magyarországon nem valami sokan ismerik a mangát, valahogy előítélettel vannak, hogy "japcsi" meg minden... Pedig mangából is van rengeteg műfaj, mindenki találna kedvére valót.

2012. júl. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!