Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit tudnátok ajánlani egy 12...

Mit tudnátok ajánlani egy 12 éves lánynak?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok, és nagyon-nagyon szeretek olvasni. Csak az a baj, hogy már nem nagyon tudok mit... Olvastam a "korosztályomból kiemelteket": Harry Potter sorozat, Meg Cabot szinte összes könyve , SzJG sorozat, Jacquline Wilson összes könyve.

Szerintetek elolvashatom Az éhezők viadalát? Nekem való?



2012. júl. 23. 08:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan olvasd el, ha érdekel, olyan nincs, hogy nem neked való. :) Az való neked, ami leköt, és megérint. :)


Én 12 évesen Száll a kakukk fészkére-t olvastam, meg 22-es csapdáját, pedig ezek sem épp gyerekkönyvek. :)


Szóval ez attól függ tényleg, hogy téged mi érdekel, mennyire vagy érett gondolkodású.

2012. júl. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
48%

12 évesnek szerintem durva az Éhezők viadala, nem nagyon hiszem, hogy a mélyebb mondadóját megértenéd.

Tudom ajánlani esetleg a Libabőr sorozatot (ez ilyen kis lájtos horroros), Darren Shan könyvei, Evermore, Evernight sorozatok, Vámpírakadémia, Éjszaka háza, Thomas Brezina könyvei is szerintem tetszenének, abból nagyon sok van.

2012. júl. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Cherubion könyvkiadó Káosz könyv-sorozat de az összes könyvük szuper mindegyiket ami megvan többször elolvastam!R.A.Salvatore Darkelf trilógia!
2012. júl. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%
Vörös Pöttyös könyveket imádom:) Neked is ajánlom.13/L
2012. júl. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy én 22 éves vagyok, de sztem nyugodtan elolvashatod az Éhezők viadalát. Max maga a "játék" lehet egy kicsit megbotránkoztató, de ezt leszámítva szerintem egy izgalmas akciós-romantikus regény :) Én ajánlom, kb 6 nap alatt olvastam el mind a 3 kötetét úgy, hogy napközben dolgoztam! :)
2012. júl. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez így van, de 12 évesen nem hinném, hogy megérti a mögötte álló érzelmi és politikai tartalmat. Mert van. Ettől függetlenül valóban akciódús és nagyon jó könyv-trilógia.
2012. júl. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hozzászólást! Lesz mit olvasnom egy ideig :D
2012. júl. 23. 20:01
 8/25 anonim ***** válasza:
36%

"Utolsó: ez így van, de 12 évesen nem hinném, hogy megérti a mögötte álló érzelmi és politikai tartalmat. Mert van. Ettől függetlenül valóban akciódús és nagyon jó könyv-trilógia."


Úgy érzem, a kérdezőt alá, a könyvet pedig túlbecsülöd! Azért ne felejtsük el, hogy ponyváról beszélünk, ergo az elsődleges célja a szórakoztatás. Persze, végülis mondhatjuk, hogy van egy kis mondanivalója, de azért nem lehet összehasonlítani egy szépirodalommal, azok azért sokkalta komolyabbak, mélyebb mondanivalóval :) És ha jól emlékszem, 10-14 évesen már kötelező könyv az Egri csillagok, és A kőszívű ember fiai, amik azért nehezebb olvasmányok! Szóval szerintem Az éhezők viadalának nincs akkor hűű de bonyolult és kibogozhatatlan mondanivalója, amit egy 12 éves ne érthetne meg :) És annyira nem is véres, mint amilyennek gondolná az ember, az igaz hogy sokan meghalnak, de a halottak 98%-ról alig tudunk vmit, és ha meg is hal vmi manus, kb. annyi érzelmet vált ki belőlünk, mint mikor a Hiradóba mondanak be egy halálesetet...


Kedves kérdező, ha pedig valami (még) lányosabb ifjúsági regényre vágysz, akkor nagyon ajánlom ezt az oldalt:

[link]

Tőle szinte az összes feltöltött történetét elolvashatod, mert mindegyik nagyon jó!! :)

És ha szükséged van Az éhezők viadalára, akkor pdf-ként könnyen megtalálod és letöltheted a netről!

2012. júl. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%

Csöndben jegyezném meg, hogy 10-14 évesen valóban kötelező volt az Egri csillagok meg a Kőszívű (nekem spec. az Aranyember, de lényegtelen) viszont így 20+ éves fejjel messze nem gondolom azt, hogy ezek valóban annak a korosztálynak valók, az Egri csillagokon például iszonyat szenvedve rágtam át magam és értettem meg részeket, pedig nem voltam/vagyok buta gyerek, rengeteget olvastam.

Mindegy végülis majd a kérdező eldönti, mi tetszik neki.

2012. júl. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
73%

Igen, pont ezét hoztam fel példának ezt a két kötelezőt, mert szerintem is túl nehéz olvasmány egy tizenéves számára, és ezekhez képest Az éhezők viadala gyaloggalopp :D Ráadásul az nem irdodalmi mű, tehát anélkül is nagyon jól lehet élvezni, hogy az olvasó elkezdené értelmezni az olvasottakat, de fordítva, egy irodalmi műnél ezt nem lehet megcsinálni, mert ha az ember nem kezd el rajta agyalni, akkor kb. élvezhetetlen az egész. (ott van például a Godot-ra várva, ami első olvasáskor tök nagy sületlenségnek tűnt, de mikor irodalom órán elkezdtük elemezni, akkor derült ki, hogy mennyire zseniális az egész :D)

Egyébként meg Az éhezők viadala célcsoportja a tinik, a magyar fordítója is biztos így gondolhatta, mert eléggé szlengesítve van a nyelvezete (amivel mondjuk nagyon nem értek egyet).

2012. júl. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!