Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi motiválja a főhősömet?

Caledonia kérdése:

Mi motiválja a főhősömet?

Figyelt kérdés

Na jó. Bevallom,hogy ez kicsit fura kérdés és nem is vagyok biztos benne,hogy jól tettem fel... Még is , remélem ,valamennyire megtudom magyarázni... Tudom,hogy lesznek akik belekötnek ebbe,mert ezt magának az írónak kell kitalálnia... De már évek óta ezen szenvedek és elegem lett. Minden áron írni akarok. Viszont nem tudom ,voltaképp mi motiválja,mozgassa a hősömet/hőseimet? Mi legyen a céljuk? Ez nehéz,mert nagyon újat úgysem lehet mondani...Ezért egy kis segítség kéne... Nem tudom megfogalmazni igazán , mit is szeretnék... Voltaképp az a problémám,hogy a karakterem túl átlagos...Nem tudom, milyen "külső hatás" érhetné,ami egy életre megváltoztat benne mindent... Az emberekhez,a társadalomhoz és a világhoz való viszonyát... Nem valami szuperhősös izére gondolok! Egy példa erre , a Fantom, Susan Kay regénye... Itt a főhős , Erik arca gyerek korától fogva torz,s ez természetesen hat a környezetére,így az anyára például,aki nem szereti őt...Ez hatást gyakorol Erik lelki fejlődésére,jellemére s ki hat egész életére... Arcának torzsága miatt alakul ki Erik páratlan egyénisége... Szóval , tippek kellenének ,miféle dolog történhetne főhősömmel,ami meghatározná, nagyjából a karakter jellemét...


Nem tudom , igazából értelmes -e amit itt össze hordtam,de ha sikerül valamit kihámoznotok ebből,remélem valaki tud majd segíteni... :)


Köszönettel

C.



2012. júl. 24. 06:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de azért ez elég lényeges elem, amit mégiscsak jobb, ha az ember maga talál ki. Valóban nehéz teljesen új dolgot mondani, de nem is kell, nem kell megváltani a világot. Írtál egy példát, tehát van elképzelésed, hogy milyet szeretnél. Sok minden alakítja egy ember jellemét, úgy vettem ki, te egy olyan traumát akarsz a főszereplőnek, ami által olyan, amilyen. De jobb, ha olyan dolog az a trauma, amiről tudsz valamit, tudod, hogy milyen természetű, különben nehezen tudod igazán visszaadni könyvben. Sok minden okozhat traumát egy ember lelkében, ha beírod Google-ba, biztosan kiad néhány érdekes oldalt, ahol írnak az effajta sokkról és a következményeiről. És nagy vonalakban tudod, hogy milyen jellegű könyvet szeretnél, milyen történetet?
2012. júl. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megértem, ezzel nekem is mindig meggyűlik a bajom :) Én ezt úgy oldom meg, hogy például veszek egy olyan eseményt az életemből, ami meghatározó volt, esetleg megrázó, vagy boldog, mikor mire van szükség, és azon alakítgatok egy kicsit, megváltoztatom a részleteket, felnagyítom és hozzáigazítom a karaktereimhez. Valóban az a legjobb, ha te magad találod ki, de ha már tudod, merre akarsz elindulni, az jó. Hidd el, hogy a megoldás az orrod előtt van, csak nézz szét, nézz filmeket, olvass! Nem azt mondom hogy koppints, de velem is nem egyszer megesett már, hogy egy film közepén jutott eszembe, mi az a motiváció, ami az aktuális történetembe tökéletesen beleillene. Vagy ott van még a zene. Ha találsz egy megfelelő hangulatú zenét, hallgasd meg, hunyd be a szemed és ereszd el a fantáziád! Mások nem mondhatják meg, mi legyen a mozgatórugója a történetednek, magadnak kell rájönnöd. Remélem, ez hamarosan sikerül is! :)
2012. júl. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy egyáltalán nem tudom, miről fog szólni. Lehet a főhős vak, süket-néma, vagy tólószékes (bár ezek a jelenben is megvannak). Esetleg kiskorában csonka családban élt vagy/és bántalmazták. Ha pedig lelki traumát szeretnél, akkor gyerekként szemtanúja lehetett egy borzalmas dolognak, vagy az ő hibájából halt meg a kistesója, és sok-sok ilyesmi. Csak te tudhatod, hogy milyen főhőst szeretnél.
2012. júl. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolónak igaza van,nem tudjuk milyen a karaktered,ezért nem nagyon lehet segíteni.

De azért valahogy megpróbálok.

Gondolkodj a jellemén.Ne azon,amivé akarod hogy váljon a trauma után,hanem a jelenlegin.Azt formázd tovább.Ne a trauma által váljon különleges szereplővé,tedd alapól azzá(mivel említetted hogy túl átlagosnak találod)

Érzékeltesd,hogy a karaktered más mint a többi,van valami a felszín alatt.Mint egy rejtély.Majd a trauma lesz az amikor a karakter személyiségének titka a felszínre kerül.

Mi legyen a trauma?

Itt azt a jellemet vedd figyelembe amit továbbdolgoztál.Kezdj gondolkodni az ő fejével.Mi az ami csak RÁ lenne hatással.

Megölik az anyját?Lehet nem is szerette őt.

Elrabolják? Lehet megkedveli a tettest.

Talál egy sárkánytojást? Lehet megsüti ebédre.

Remélem segítettem valamicskét,és azt is hogy érthető lett^^"

Sok sikert az íráshoz:)

2012. júl. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,hogy ennyien válaszoltatok... Mindenki véleményét és javaslatát átgondolom... Az az igazság,hogy átlagban is rengeteget olvasok,filmezek és zenélek... Talán néha ez is a probléma... :) Túl teng az ihlet és nem tudok normális összefüggő dolgokat leszűrni,gondolataim kotyvalékból...:(
2012. júl. 29. 08:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Ilyenem nekem is volt, csak házidogát kellett írni, valami különleges emberrel. Anyám bejött a szobámba, leült mellém és átkarolt. Aztán elmagyarázta.

Hát most megpróbálom én is ezt tenni. (Előre szólok, hülyén fog hangzani, de tizenegy voltam, és anyámnak nem volt sok lehetősége, hogy megértesse velem, mit vár a tanár)

Egy egyszerű felállás:

Vesd bele egy kútba. Vagy meg hal vagy nem. Ha nem, derítse ki ártott neki, miért stb. Legyen kérdés, hogy miért élte túl, azért mert... És ezért kötődik hozzá valaki, aki szintén különleges ettől és ettől...

Nagyjából ez a felállás. Mindig kötődik valakihez egy újabb szál, fond össze a szálakat és kész.

2012. aug. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!