Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vevő lennél az ilyesfajta...

Vevő lennél az ilyesfajta sztorira?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan könyvet, de legalábbis valami novella hosszúságú történetet írni, aminek mélyebb a tartalma. Nem kell, hogy elgondolkodtató legyen, de ne azt mondják rá, hogy "egynek elment".

Lentebb lesz egy részlet a sztoriból, amit elkezdtem, eléggé az elején vagyok, ezt még fogom módosítani, a Ti ötleteiteket is szívesen várom, jó-e, tetszik-e nektek, mi a véleményetek róla, bármilyen kritikát szívesen fogadok.

Nos, itt is a részlet:



„A sötét sarokban kuporogtam, és vártam. Hogy mire? Egyik énem reszketve várta gyilkosát. Azt az embert, aki mindennap megölt egy kicsit. A másik pedig reménnyel telve várta a hőst. Aki megment. Több mint egy évnyi szenvedés után még mindig élt bennem a remény, hogy valaki megszabadít a rossztól. Mint a tündérmesékben: a herceg megmenti a bajba jutott királylányt.

Nyílt az ajtó. A szemem tágra nyílt. Újabb verést kapok. Ha szerencsém van, akkor nem vetkőztet le. Próbálok majd nem túl hangosan ordítani.

A férfi, arcán sátáni vigyorral elém lépett. Egész testemben remegtem, és közben rájöttem: az élet nem tündérmese. Senki nem fog értem jönni, hogy megmentsen.

Az élet maga a pokol. Egy véres horrorfilm, ahol a főszereplőt utoléri a végzete, és szép lassan megdöglik. Asszem ez vár rám is.

A férfi felemelte korbácsát…”



Köszönöm, hogy elolvastad. :)



2012. júl. 28. 12:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Sablonos
2012. júl. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nagyon jól meg tudod fogni az olvasót. A téma is teljesen belepasszol mai világba, ahol sok családban a férj bántalmazza a feleségét. Én személy szerint szívesen olvasnám a könyvet. Szorítok neked! Hajrá! ;)
2012. júl. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Kedves első: kifejtenéd, hogy miért sablonos?


Kedves második: köszönöm a dicséretet, igyekszem :)

2012. júl. 28. 13:06
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon tetszik ez a részlet!!:) Ügyes!
2012. júl. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Valóban sablonos, és ez kevés.

Nincsenek jól tagolva a mondatok, és amíg valaki úgy írja az azt hiszemet, hogy asszem, számomra az kiábrándító.

Inkább novellával próbálkozz, nem kell egyből regényt írni.

2012. júl. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

#5

Pontosan melyik mondat nincs jól tagolva? És miért?

(Nekem tetszett, szívesen olvastam volna tovább..)

2012. júl. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pozitív kommenteket, jól esnek nagyon :)


#5: Most már rájöttem, mi nem stimmelt abban a mondatban :) Azért írtam asszemet, mert vulgáris szavakat is terveztem beleírni, talán ez is illene bele, de ha ez tényleg ennyire kiábrándító, akkor azt hiszem átírom :)

Melyik mondat nincs jól tagolva szerinted, mit írnál másképp?

2012. júl. 28. 14:03
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Ennyiből nem tudom megállapítani, hogy beleillenek-e az olyasfajta szavak, mint az "asszem", ahhoz kicsit több részletre lenne szükség, de ha te eleve így tervezted, és több is van benne, ráadásul jókor használod őket, akkor rendben van, hisz ez a te stílusod. Amúgy a téma jó, valóságos, nincs az az érzésem tőle, hogy "ugyan már, lehetetlen!", mert nagyon is lehetséges (sajnos túlságosan is, remélem nem személyes tapasztalat!). Engem érdekelne, szívesen olvasnám. A tagolási hibák nem tűntek fel, nem arra figyeltem, meg mivel elkerülte a figyelmemet, nem lehet annyira szembetűnő. De te is mondtad, hogy még alakítgatsz rajta, tehát ezen nem szeretnék fennakadni. Lehet, hogy regény nem lesz belőle (bár el tudnám képzelni), de egy hosszabb fajta novellával mindenképpen próbálkozz meg!
2012. júl. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kedves nyolcas! Köszönöm a válaszod, közben megtaláltam a tagolási "hibát", ami szemet szúrhatott a többieknek, de arra csak azt mondanám, hogy direkt van úgy írva.

"A másik pedig reménnyel telve várta a hőst. Aki megment." Szerintem ez a két mondat nem tetszik a többieknek, lehetne egyben is, a pont helyett vessző, de szándékosan írtam így. És ha esetleg más ilyesmi "tagolási hibát" fedeznétek fel: az direkt van úgy, szerintem ez hatásosabb így.

Elfogadom a kritikát, de mindent nem fogok megváltoztatni, amit rossznak találtok.


Ja, közben rám támadt az ihlet, írtam jó pár oldalt, meg módosítottam is sok mindent, bővítgetem is, hamarosan begépelem. Egész izgalmas lett :))))

2012. júl. 28. 16:59
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Van hozzá tehetséged, de elég sok mindenen kell még csiszolni (nyilván, senki nem születik írónak).

A szavaid nem túl változatosak. (És ez alatt nem kell fellengzős költői szóhasználatra gondolni, pusztán izgalmasabbra.) De ezen könnyedén javíthatsz azzal, ha többet olvasol.

A tagolás nekem sem tetszik, ezzel nem értél el hatást, szerintem csak megakasztja a szöveget és pont, hogy ez veszi el azt a légkört, amit te meg akarsz teremteni.

Természetesen, ez szubjektív meglátás, én nem is kérlek meg rá, hogy kijavítsd az általam felfedezni vélt hibákat. Ha neked így tetszik, hát ne foglalkozz mások véleményével, de azt tartsd észben, hogy fejlődni csak kritika mellett lehet.

Szép napot :)

2012. júl. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!