Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vevő lennél az ilyesfajta...

Vevő lennél az ilyesfajta sztorira?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan könyvet, de legalábbis valami novella hosszúságú történetet írni, aminek mélyebb a tartalma. Nem kell, hogy elgondolkodtató legyen, de ne azt mondják rá, hogy "egynek elment".

Lentebb lesz egy részlet a sztoriból, amit elkezdtem, eléggé az elején vagyok, ezt még fogom módosítani, a Ti ötleteiteket is szívesen várom, jó-e, tetszik-e nektek, mi a véleményetek róla, bármilyen kritikát szívesen fogadok.

Nos, itt is a részlet:



„A sötét sarokban kuporogtam, és vártam. Hogy mire? Egyik énem reszketve várta gyilkosát. Azt az embert, aki mindennap megölt egy kicsit. A másik pedig reménnyel telve várta a hőst. Aki megment. Több mint egy évnyi szenvedés után még mindig élt bennem a remény, hogy valaki megszabadít a rossztól. Mint a tündérmesékben: a herceg megmenti a bajba jutott királylányt.

Nyílt az ajtó. A szemem tágra nyílt. Újabb verést kapok. Ha szerencsém van, akkor nem vetkőztet le. Próbálok majd nem túl hangosan ordítani.

A férfi, arcán sátáni vigyorral elém lépett. Egész testemben remegtem, és közben rájöttem: az élet nem tündérmese. Senki nem fog értem jönni, hogy megmentsen.

Az élet maga a pokol. Egy véres horrorfilm, ahol a főszereplőt utoléri a végzete, és szép lassan megdöglik. Asszem ez vár rám is.

A férfi felemelte korbácsát…”



Köszönöm, hogy elolvastad. :)



2012. júl. 28. 12:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem tetszik a tagolás, mert nekem valahogy nem ott vannak a pontok, és a kettőspont, ahol kéne.

Központozást még gyakorold szerintem, a szóismétléseket egymás után kerüld.

"Nyílt az ajtó. A szemem tágra nyílt."

Az "asszem" nekem azért kiábrándító, mert nem illik oda szerintem. Valahogy olyan szövegkörnyezet veszi körül, hogy ezt most inkább nézem helyesírási hibának, mint direkt így írásnak.

2012. júl. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ, még az elején tartok, fogok módosítani sok mindent, de akinek már így is tetszik, annak csak örülni tudok.


Tudom, hogy kritika mellett lehet a legjobban tanulni, írtam, hogy el is fogadom, de van, amin nem fogok változtatni, és ezt most nem a szóismétlésre értem (amit egyébként észre sem vettem, amíg meg nem említettétek...).


A szóhasználattal mindig is problémáim voltak, szinonimát is nehezen találok, abban jól jönne kis segítség.

A központozást pedig még fogom variálgatni, lehet, valóban jobb lenne, ha máshol vannak a pontok, vesszők.

2012. júl. 28. 22:41
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, ez nagyon beteg... :S

Egy dicséret: legalább felkeltette az érdeklődésemet a sztori. Erre biztos nem fogják azt mondani, hogy "egynek elment".


Megjegyzés: "Az élet maga a pokol. Egy véres horrorfilm, ahol a főszereplőt utoléri a végzete, és szép lassan megdöglik. Asszem ez vár rám is. "


Szerintem ez a részlet nem fejezi ki jól, hogy mit érez a főszereplő. Azért nem jó az "asszem", mert így csak az beszél, aki laza, nemtörődöm. Akit nem érdekel, mi lesz. De ebben az esetben pont nem ez a helyzet. Talán nem is kellene ide ez a mondat, vagy valami olyan, ami jobban leírja a főszereplő érzéseit.


Mindenesetre nem lett rossz, így tovább!

(De szerintem a történet akkor is nagyon beteg... :P

2012. júl. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy csak az beszél így, aki nemtörődöm és akit nem érdekel, mi lesz, de engem pont ezért fogott meg. Mert a főszereplő, habár reménykedik, hogy egyszer véget érnek a szörnyűségek, beletörődött a sorsába, és amíg nem jön a segítség, csak sodródik az árral. Nem új neki már ez a dolog, ezért kezeli kicsit hanyagul. Javíts ki, kedves kérdező, ha tévedek.
2012. júl. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, te mennyire kezelnéd ezt hanyagul. Szerintem egyáltalán nem lehet megszokni.
2012. júl. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Kedves 14-es, jól látod, ilyenre szerettem volna. A főszereplő régóta tűri ezt a bánásmódot, beletörődött szép lassan, elvégre nem tud menekülni, és nincs segítsége.


A 'asszem'-et, ami annyira szúrja mindenki szemét, valamint a szóismétlést módosítottam már, most épp azon agyalok, hogyan lehetne kibővíteni az eddig megírt történetrészleteket.


Ja, és egy kérdés: ti milyen nevet adnátok egy mániákus, elmebeteg embernek, akinek az a legfőbb szórakozása, hogy fiatal lányokat alázzon meg? A neveken is kéne agyalnom, valami olyat szeretnék, ami illik a karakterhez.


Köszi mindenkinek aki eddig elolvasta, és annak is, aki kritikát írt, annak meg főleg, aki már ennyit is megdicsért :) Várom a további válaszokat, ötleteket, kritikákat! :)

2012. júl. 30. 13:18
 17/20 vargaB ***** válasza:
95%

Ennél a mondatnál a Mártírok című film jutott az eszembe: "Nyílt az ajtó. A szemem tágra nyílt. Újabb verést kapok. Ha szerencsém van, akkor nem vetkőztet le. Próbálok majd nem túl hangosan ordítani."

Csak ott ajtó helyett létra van...

Lehet, hogy láttad a filmet és annak hatása alatt írtad. Nekem tetszik. Minden horrorra és betegebbnél betegebb történetre (kivéve a hányás) vevő vagyok :P

Kíváncsi lennék a többi részére is. Sok sikert ;)

2012. aug. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 vargaB ***** válasza:
Még egy megjegyzés: Rövidek a mondatok. Annál amit bemásoltam, még mielőtt át tudnám érezni a mondat súlyát, már vége is és a következő is rövid. Szerintem itt próbálj valamit változtatni... De így is nagyszerű.
2012. aug. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

nekem tetszik jól írsz :)

szerintem jól megfogtad én nagyon szívesen elolvasnám a többi részt is :D ha gondolod kirakhatnád vagy küldhetnél privibe mert nagyon kíváncsi lettem ;)

sok sikert hozzá :D

2012. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Sikerült azóta megírni? Amúgy tetszik, figyelemfelkeltő. Szívesen elolvasnám végig.
2013. máj. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!