Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket érdemes...

Milyen könyveket érdemes elolvasnom?

Figyelt kérdés

Szeretem a romantikus típusú könyveket (Jane Eyre, Elfújta a szél, Scarlett, Büszkeség és balítélet, Alkonyat, Randevú Rómában, Abigél stb.)

De olvasok olyanokat is, mint a Harry Potter vagy Dyanne Wayne Tones "palotás" sorozata.

Szent Johanna Gimit is olvastam.

Azok a regények is tetszenek, amik valamilyen történelmi háttérrel rendelkeznek (pl. Koppányi aga testamentuma, Három testőr, Egri csillagok, Búcsú a fegyverektől stb.)


Milyen könyveket ajánlanátok nekem?


14/L



2012. júl. 29. 20:43
 1/5 DonnieDarko ***** válasza:
100%

Emily Brontë:Üvöltő szelek

Jane Austen:Értelem és érzelem

Mary Hooper:Édességek kicsiny boltja

Kerstin Gier:Rubinvörös,Zafírkék

Agatha Christie:Tíz kicsi néger

Böszörményi Gyula:Gergős könyvek,Zsófis könyvek :)

2012. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Legfőképpen amelyek felkeltil érdeklődésedet. Én antikváriumban szoktam vadászni. Más ajánlására ritkán olvasok :-)


De ha te mégis ajánlásra vársz.

Történelmi regénynek kíváló Robert Merle Francia história sorozat. Van benne egy lehelletnyi pikantéria, de az lófütty ahhoz képest amit te "véletlenül" látsz a tvben. Csak megemlítettem. Egyébként letehetetlen a cselekmény , és csodálatos a stílusa.

2012. júl. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vanuu06 ***** válasza:
100%

Jane Austen összes könyve.

Emily Bronte: Üvöltő szelek

Adrian Mole élete

Egy bóltkóros naplója.

Egy igazi Amerikai lány

Éhezők viadala

A nővérem húga

Éjféli bál...

Meg még van egy csomó :D Ha kellenek még akkor szólj és még írok.. és bocsi h nem írtam írót. :D

2012. júl. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

B.M. Grapes: Jóslatok hálójában (Nagyon romantikus, kicsit ilyesztő könyv)

Jessice Day George: Éjféli bál (Ez is romantikus és középkorszerű, hercegnőkkel, palotákkal, ha láttad kiskorodban a Barbie és a 12 táncoló hercegnőt, akkor ismerős lehet a története)

Spirit Bliss: Kígyók sziszegése (Romantikus könyv, bár vannak pikáns részek)

Lauren Kate: Fallen (Misztikus, romantikus történet)

Szurovecz Kitti: Gyémántfiú ( Történet egy híres szerelmespárról, akik a hírnév miatt szétmennek)

Kami Garcia, Margaret Stohl: Tenyűgöző teremtmények (Egy szerelmespár harca a sors ellen)

Polly Shulman: Rajongás (Jane Eyre is írhatta volna, csak ez kicsit újjabb)

Cassandra Clair: Csontváros, Hamuváros, Üvegváros (Fura lényes sztori, romantikával fűszerezve)


Remélem segítettem! :)

2012. júl. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

David Grossman: A villámkölyök

Jacqueline Wilson művei (ő ír nagyon kicsiknek is, de én nagyon szeretem a könyveit. Talán a legjobbak a Tesóm nem semmi! és a Tündérek és titkok, de minden könyve remek. kicsit ijesztőek (gyerekesek, vagy liba hatásúak) a borítói, de ez ne tévesszen meg.)

Cornelia Funke: A tolvajok ura

Maria Gripe: Agnes Cecilia

Lois Lowry: Az emlékek őre

Talán próbálkozhatnál a Gyűrűk urával, de lehet, hogy kicsit nehéz lesz a nyelve. (Én először visszatettem a polcra, aztán 14-15 évesen vettem le újra, azóta imádom)


Szintén esetleges André Gide: Pénzhamisítók


Úgy írtam ezt a listát, hogy sok mindent felsoroltál amit én is nagyon szeretek. Ezek (Gide kivételével)mind olyan könyvek, amit imádtam 14 évesen, és imádok 20 évesen is. Kivétel a Gide és a Grossman könyv, azokat később ismertem meg, de szerintem remek könyvek.

Lehet, hogy néhány nem 14 éveseknek ajánlott, de szerintem elég érett lehetsz hozzá.

2012. dec. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!