Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért olvasok ilyen lassan?

Miért olvasok ilyen lassan?

Figyelt kérdés

Amikor olvasok mindig mérem stopperrel ,de 3 perc alá egyszerűen nem tudok menni.Sokszor visszaolvasok ha begyorsítok az olvasással ,nem azért mert nem tudom elolvasni ,hanem úgy érzékelem ,hogy nem tudom ilyen gyorsan ezt átélni ,és csak a betűket falom ,de nem képzelem el a dolgokat.Amúgy most az Odüsszeia -t olvasom ,ami nem egy könnyű olvasmány ,de a könnyű olvasmányoknál se megyek sokkal lejjebb.(A5 ös oldal ,nem nagy betűkkel). Sokszor amikor vissza kell olvasnom ez veszi el a sikerélményemet ,mert amikor szép lendületesen olvasok magamban ,akkor még eléggé élvezem is ,de 1 oldalon belül mindig beugrik egy ilyen akadás.

Ezen kívül még azt nem értem ,hogy a többi osztálytársam ugyan ezt a művet , mondjuk kicsit több mint 1 perc/oldal (legyünk szigorúak ha 2 perc/oldal,akkor is messze gyorsabb) alatt olvassa el. És ilyenkor teljesen elmegy a kedvem az olvasástól.Pedig nem mondható ,hogy akiről beszélek ,olyan könyvmoly ,hogy állandóan olvasna.Amúgy azért is aggódok mert a felfogásom az jó, kitűnő lettem év végén,osztály egyik legjobb tanulója vagyok de ez mégse megy,de nagyon nem.

Az is aggaszt még ,hogy ha majd az egyetemen , kiadnak egy 500 oldalas szakmai témájú könyvet ,pár napra,mi a francot kezdek majd?

16/F



2012. aug. 1. 21:51
 1/8 rajcziz ***** válasza:
Olvass minél többet, így fejlődsz. Továbbá az olvasás megkezdése előtt ajánlott a fejbúbodra koncentrálni (mintha egy mandarint egyensúlyoznál ott), ezzel a látástered kiszélesedeik.
2012. aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az olvass minél többet kicsit kimerített tipp, más ennyit se olvas ,mégis sokkal jobban megy neki.
2012. aug. 1. 22:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Az olvasás nem verseny. Ne mérd az időt, nem fontos. Az Odüsszeia nyelvezete meg főleg olyan, hogy ízlelgetni kell kicsit. :D Biztos vannak egyszerűbb dolgok, amik gyorsabban mennének, meg az sem mindegy, hogy mekkora egy oldal, milyen betűméret, milyen mélységű gondolatok, stb. Fontos, hogy értsd is, amit olvasol. Mármint úgy értem, hogy ne felületesen, nagy vonalakban. Előfordulhat egy-egy szó, amit nem ismersz, az megakaszthat. Nyilván akkor érdemes utánanézni a jelentésének, később nem fog gondot okozni, ha felbukkan. Sokan olvasnak nagyon gyorsan, de csak átfutják a szöveget, és utána lényeges dolgokra sem emlékeznek belőle.
2012. aug. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne mérd stopperrel. Majd ha odáig jutsz, hogy 500 oldal szakszöveget kell két nap alatt, addigra menni fog. A szépirodalomnak idő kell. :) Ízlelgesd csak, ahogy Bulgakova mondta.
2012. aug. 2. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
igen, egyetertek az elottem levokkel. en is vissza szoktam olvasni neha foleg akkor amikor nincs csend, vagy zenet hallgatok kozben. amugy nem hiszem, hogy akiktol kerdezted, hogy mennyk ido alatt olvassak el az egy oldalt, azok mernek, h meddig tart elolvasni, sztem csak mondanak egy idot, ahogyan olvasnak, tehat az nyugodtam lehet tobb ido is, tobb mi nt amennyi ido alatt te olvasol! :)
2012. aug. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Így nem csoda, hogy nem élvezed az olvasást. Nem fontos, hogy gyorsan olvass, itt az élvezet a lényeg. Én is lassan szeretek olvasni, hogy átérezzem a cselekményt. :)
2012. aug. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Cseréljünk! :D


Nekem pont az a bajom, hogy falom a betűket, főleg, ha izgalmas a sztori, és hiába végzek egy 400 oldalas könyvvel 2 nap alatt, nem tudom átélni a cselekményt, sőt, van, hogy alig emlékszem rá, mivel annyira rohantam vele.. És ami azt illeti, mindig is gyorsan olvastam, nehéz szép lassan átrágni magam minden egyes szón.. tényleg cserélnék veled! :)))

2012. aug. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én elég gyorsan olvasok, de szerintem az alaposság fontosabb, mint a gyorsaság. Márpedig az alaposság lassabb tempóval jár.
2012. aug. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!