Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A könyvekbe miért írnak...

A könyvekbe miért írnak néhány szót dölt betűvel?

Figyelt kérdés
Észrevételeim szerint nem azért mert kihangsúlyozzák, mert tök átlagos szavak ezek.

2012. aug. 6. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Általában valami olyan szokott lenni, ami később mégis fontos lesz, vagy akkor, ha megszakítják egy szereplő gondolatmenetét! :)
2012. aug. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vettem észre, hogy a hangsúly miatt, hogy hogyan ejtené ki a szereplő élőben.

Pl. Ő utál engem? vagy /Ő/ utál engem? vagy Ő utál /engem/? esetleg /Ő/ utál /engem/?

Mindegyik egy árnyalatnyival mást jelent, a dőlt betű csak segít eldönteni, melyik értelemben használjuk.

Persze olvastam már olyat is, ahol semmi értelme nem volt a dőlt betűnek, zömében mégis inkább a hangsúlyt és ezáltal a jelentését segítik.

2012. aug. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, majd megfigyelem így is :)
2012. aug. 6. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!