Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik ez a prológus?

Hogy tetszik ez a prológus?

Figyelt kérdés

Egy pikánsabb hangvételű krimim szeretném így indítani. Szívesen elolvasnátok a történetet, ha így kezdődne?


[link]



2012. aug. 7. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Elemi ösztön
2012. aug. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem jobb lenne ha nem az áldozat szemszögéből írnád le a dolgot.Amit írtál az nem teljesen élet szerű a nő be volt gerjedve de mire egy fel alá járkáló felöltözött,félmeztelen,jó vagy,rosszképű,férfire, nőre.Szerintem ami hiba a cselekményre összpontosítottál az írásnál holott egy jó krimiben a helyszín leírása is fontos, mert anélkül az olvasó nehezen tudja elképzelni a dolgokat.Az elve hulla nő gondolata nem érdemleges de,a gyilkosé annál inkább,vele kellett volna foglalkozni és, az ő fejébe bepillantást engedni!PL:mire gondol közben mi motiválja,nyugodt vagy ideges van-e bűntudata miközben vagy miután elköveti a bűntényt.Én több mint 26 éve olvasok szeretem a könyveket nem reménytelen a dolog amit írtál de fejlesztésre szorul.Az tudom javasolni ne csak krimiket olvass hanem hanem más fajta könyveket is így azokból is tanulhatsz bizonyos dolgokat és kialakíthatsz egy saját stílust ami csak a tiéd és rád jellemző!
2012. aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem tetszett a fogalmazásod, de (ha) hosszútávon nem a nőn van a hangsúly, (hanem) a gyilkoson, akkor az ő gondolatait kicsit jobban ki kéne bontanod. TÉNYLEG NEM rossz, de csiszold még egy kicsit! :)

A kérdésed második felére válaszolva, én elolvasnám, (ami talán 'rossz' benne) az utolsó mondat miatt. Az eleje, tulajdonképpen 'színtelen' lett, hogy úgy mondjam, mivel a gyilkos indítékai és az érzései rejtve maradtak, de én akkor is elolvasnám :) Ami a te javadra írható, hogy feltuttad kelteni a figyelmemet, ha csak egy mondattal, de akkor is :)

2012. aug. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lenne kedve esetleg valakinek elolvasni a folytatást is? :)
2012. aug. 9. 20:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem baj, hogy nagyobb hangsúlyt fektettél az áldozat gondolataira és érzéseire. Így fokozatosan átvetült a figyelem a nőről a gyilkosra, először csak a nő, aztán a nő szemszögéből a férfi egyre közelebbről, végül elérkezünk a férfihoz. Nekem tetszik.

Több leírást tényleg igényelne, kell a hangulathoz - és ahogy előttem is írták, az olvasóknak is.

2012. aug. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én elolvasnám :)
2012. aug. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Megadod az e-mail címed? :)

2012. aug. 9. 21:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jól fogalmazol:), de a részletekre fektethetnél kicsit nagyobb hangsúlyt. Számomra például nem volt egyértelmű, hogyan volt kikötözve a nő: csak a karjai? Akkor miért nem próbált védekezni? A lábai is ki voltak kötve? Akkor hogyan nyitotta szét őket? Miért nem maradt ideje sikítani, amikor meglátta a csákányt? A sikítás elméletben nem annak szólna szerintem ilyen helyzetben, hogy a hapsi belevágja a csákányt, hanem a rémületnek, ami eluralkodik rajta a csákány láttán.

A vére hogyan tud zubogni az ágyneműre? Nekem erről egy vízesés jut eszembe, márpedig a vér nem tud víz módra "zubogni".

Tudom, kukacoskodó vagyok, de nekem, ha ilyeneket észreveszek, általában elmegy a kedvem a sztoritól, mert nem érzem azt, hogy az írója kellően átgondolta a dolgokat.


De mint írtam is, szerintem nagyon jól fogalmazol, tehetséges vagy, és szerintem egyáltalán nem zavaró, hogy az áldozat szemszögéből írtad a prológust. Nekem is az tetszett, mint egy másik hozzászólónak, hogy így vezetted át a dolgokat.

Csak így tovább!:)

2012. aug. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

persze :) és köszi

breakingfollow@gmail.com

2012. aug. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó
2020. júl. 4. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!