Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a könyvem...

Mi a véleményetek a könyvem elejéről? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Őszinte véleményeket szeretnék, kérlek indokoljátok meg, hogy miért nem tetszik, vagy miért tetszik. Nekifoghatok ennek, vagy inkább maradjak a festegetésnél?

Ha elolvastad, kérlek tippeld meg a nemem és a korom. Köszönöm!

" -Nem, nem, az lehetetlen, egyszerűen képtelenség… hisz’ te már nem is élsz!- mondta ijedten Melody, s vékony sikoly hagyta el száját. – Hogy kerülsz te ide? Mit keresel itt? De hát az a szörnyű baleset, a megégett testek, a lezuhant repülőgép, te azon a gépen ültél! Az volt az utolsó utad! Az a szörnyű júniusi nap… mikor a híradó bemondta, hogy lezuhant a London- Madrid járat, hogy semmi nem várta ott a mentőket, csak szenes testek, azonosíthatatlan hullák halmaza…- még csak ha rá gondolt is, görcsbe rándult a gyomra, könnyei lassan végig csorogtak arcán, szemében a félelem apró, fekete szikrái táncoltak. – Miért? Vagy hogyan? Mi történt? Beszélj már az Isten szerelmére! Megbolondulok! – S Melody csakugyan közel járt hozzá. - Én drága Melodym! Nem megmondtam, hogy egyszer még visszatérek? Emlékezz Melody drága, emlékezz! – Vincent minden szavából merő gúny áradt, mosolya visszataszító, szeme félelmet keltően ragyogó volt. – Vagy tán már el is felejtetted azt a levelet? – De Melody csak nézte azt a sötéten káprázó szempárt, a dühtől izzó arcot. Száján egy hangot nem tudott kiejteni a rémültségtől. – He?! Válaszolj már, te nyomorult szajha! - Melody emlékezett. Hát persze, hogy emlékezett. Lehet ilyet elfelejteni egyáltalán? Az a levél… sorai közt a gyűlölet, s a harag járta édes tangóját, szavai mély bánatról, és keserűségről tanúskodtak, egyszerű volt, mégis ezer, meg ezer dolgot foglalt magába. Melody a mai napig pontosan tudta a levél szövegét, pedig tíz év hosszú idő. Hisz még emlékszem, mikor ötévesen együtt játszottunk a homokozóban, mikor tízévesen együtt mentünk el az első gitáróránkra, mikor tizennégy évesen ő akasztotta a nyakamba a tarisznyát, két puszit nyomott az arcomra, és én fülig belepirultam, mikor a középsuli bejáratánál várt, az első ott töltött napom után, és mikor segített bepakolni az egyetemi kollégium szekrényébe. És egy valami közös volt ezekben a pillanatokban: mindig mosolygott. Az életen, s a bánaton is csak nevetni tudott, mint azon, mikor megismerkedett ezzel az állattal. Semmi keserűség, semmi fájdalom. Bezzeg, aki most ránéz, el sem tudja képzelni, hogy ez a nő valaha egy életvidám nő volt, aki nem ismerte a szomorúságot. És ez még mindig nem elég annak a nyomorult Vincentnek! Még mindig nem!

Melody erőt vett magán, s halkan, de biztosan megszólalt. – Hát persze. Emlékszem, te idióta. Mondd, mégis mit akarsz? Nézz rám! Itt vagyok harminckét évesen, egy emberi roncsként! Évek óta nem mosolyogtam, minden napom, és minden éjszakám a félelem árnyéka teszi sötétté, még az álmaim is Vincent! Érted?! Tönkretettél, ez még nem elég?- Melody előbbi stabil hangja megcsuklott, s egyre bizonytalanabb lett. – Az a baleset! Az a szörnyű júniusi nap! Az a mező mennyi ember temetője lett…

Ott halt meg az öreg Thompson. Az élete álma vált valóra azzal, hogy eljuthat Madridba! Egész életében erre kuporgatta a pénzét, és egy borzasztó balesetben kellett meghalnia, mikor a háborút is túlélte?!

Ott vesztette életét az a gazdag grófnő. Mikor kicsiny gyermek voltam, mindig arról álmodtam, hogy egyszer, ha felnövök, eljön értem a hercegem, és én is egy olyan kastélyban fogok éli, mint ő! Csupa pompa, fényűzés, ragyogás. És most ha ránéz az ember arra az épületre, más nem jut eszébe róla, csak por, a kosz, az egerek. Igen, az egerek! Mily’ tökéletes lakásra leltek!

-Mondd, te hogy élted túl? – Melody ismét sírt, de félelme immár alábbhagyott. – Melody drága! Az eszedbe sem jutott, mikor megkaptad azt a mocskos levelet, hogy én még élek? Hogy netán nem szálltam fel arra a gépre? Hogy vesztedre lekéstem? Hogy egész életemben úgy gondoltam, milyen jó lehet a törvényen kívül élni, s itt a lehetőség! Egyenesen az ölembe zuhan, hahaha! Így hát egész eddig, tíz éven keresztül egy eldugott falucskában éltem, a hegyekben, nem fizettem adót, nem vonatkozott rám semmilyen jogszabály, szabad voltam, teljesen szabad! Azért ez milyen mulatságos, nemde? Úgy éltem az életem, ahogy épp kedvem tartotta, hiszen a halottak azt csinálnak, amit csak akarnak! És a legjobb az volt, hogy egészen idáig ezt a pillanatot tervezgettem. A visszatérésem. Csak azért, hogy minél tökéletesebb legyen, minél meglepőbb, sokkolóbb. És ezt találtam legjobb módnak. Úgy látszik igazam volt, hahaha…- Ekkor kedvem lett volna beverni a képét annak az átkozott gazembernek.



2012. aug. 23. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt a részt, hogy : "s vékony sikoly hagyta el száját", változtas meg! Hagyta el a száját? Nem, ez hülyén hangzik. Inkább a torkát!

Amúgy jó, de remélem, hogy nem valami vámpíros sztori, mert ha csak nem valami nagyon eredeti teljes más történet, akkor nincs nagy jövője.

Tippre 14-15 vagy és a nemedet illetően vaktipp, mert azt nem tudom következtetni, mondjuk fiú. Bár fene tudja, olvastam már nagy szemetet (a tied nem az, félre ne érts) felnőtt íróktól is.

A fogalmazásodat helyenként csiszold, használj szinonímákat.

2012. aug. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

köszi.

Igazad van, tényleg nem valami jó az a "száj" ott.

Vámpír pff nem vagyok egy twilight-fan. :D Soha nem írnék vámpírokról könyvet :D

Tudnál olyan mondatokat, vagy szókapcsolatokat mondni, ahova jobban illene egy szinoníma? Vagy egyszerűen valamilyen másféle fogalmazás, mert hülyén jön ki így? előre is köszönöm =)

2012. aug. 23. 14:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Vékony sikoly hagyta el ajkát! Vagy ajkait!
2012. aug. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ajkait! Ez így tökéletes. Már át is javítottam. Köszi. :D :D
2012. aug. 23. 15:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon érdekes a történet, bár nekem az eleje túl éles, túl hirtelen. Alapból szeretem az olyan sztorikat, amikor elkezdődik és közben derül ki, hogy ki kicsoda, de itt szerintem akár csak néhány mondat jó lenne az elejére, vagy esetleg egy prológus (hacsak nem ezt szántad a prológusnak). Tetszik a történet maga, a megfogalmazások is jók, bár néhol kicsit sok a szóismétlés, azzal vigyázz. És még a volt, van, stb. létigéket is érdemes kerülni, helyettük jobb más igét használni. Ha tovább írnád, engem érdekelne a folytatása. Amúgy, szerintem úgy, 14-16 körül lehetsz, inkább lánynak tippelnélek.
2012. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, a szóismétlésekre figyelni fogok :D
2012. aug. 23. 16:27
 7/10 anonim ***** válasza:

szerintem Melody kicsit kevesebbet mondjon el a balesetről. Rémült, sokkolt és mellesleg mindketten tudják, mi történt. A többi majd később derüljön ki.

E/1-ben vagy E/3-ban írsz? Csak mert az utolsó mondat E/1, akárcsak a grófnőről szóló rész, de mindenhol máshol E/3-ban írsz.

2012. aug. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon izgalmas történet, nekem eddig nagyon tetszik. Csak így tovább!!!
2012. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egy férfi figyeli a beszélgetëst, ez az E3 rész. Az E1-et pedig gondolja.
2012. aug. 25. 11:20
 10/10 anonim válasza:
Ha csiszolsz még rajta egy picit, akkor ebből még siker lesz.Amit hiányolok: némi bevezető pl. helyszín,kor...Szépen használod a magyar anyanyelvet! Nem tudom,hogyan festesz,de ha írásra adod a fejed sikeres leszel! Egy dedikált pld. érdekelne! Tippem: lány 26 év. Privátban elküldhetnéd,hogy milyen a tipp
2012. szept. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!