Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Titeket érdekelne a könyvem...

Lucky04 kérdése:

Titeket érdekelne a könyvem (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Az alapötletem az lenne, hogy van egy lány aki kiskorában egy nindza iskola félébe küldenek ami egy nagyon kis településen van. Az az iskola azonban megszűnik és a lány barátaival megpróbál boldogulni egy nagyvárosban.


Amúgy 12 éves vagyok és ne írjatok olyat, hogy fiatal vagyok, mert én magamnak írom a könyvem és nem szeretnék mesterművet beőle.



2012. aug. 23. 13:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha 12 vagy ha nem, engem ÉRDEKELNE. Mondjuk azt nem tudom, lányokat mennyire képeztek nindzsának, de nem is nagyon foglalkoztat, mert a könyved érdekel. Jó történetet lehetne belőle kihozni, ha még egy kicsit csiszolod.

2012. aug. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%

Hali!

Érdekesen hangzik, a korod ebben a témában nem dominál annyira, szerintem. Én is 12 voltam, amikor írni kezdtem, nincs ebben semmi. Az előző válaszolónak mondanám, hogy a lányok is lehetnek tökösek, miért ne képeznék ki őket pont úgy, mint a fiúkat? Mert a Narutóban, vagy miben, nem így van? Mindegy is, a lényeg, hogy nem hangzik rosszul az alap történet, most, hogy így elolvastam kíváncsivá is tettél, mi lesz belőle. :)

2012. aug. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én már 8 éves korom óta írok mindenfélét és most érzem úgy hogy már van türelmem egy rövidebb könyv megírásához. Amúgy tudtok valami tanácsot adni ami hasznos lehet esetleg tippeket?


Amúgy még várok válaszokat

2012. aug. 23. 21:33
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Készíts vázlatot úgy a szereplők jelleméről, rendszeréről és persze a sztoriról is. Gyakran olvasd vissza mit írtál, mert könnyen szóismétlésbe tud futni az ember ami csak utólagos olvasás után tűnik fel.

Jó előre döntsd el mire fekteted a hangsúlyt, a szereplők belső világára, esetleg a cselekményre? Egy vagy több szálon fog futni?

Ezek egy amatőr tanácsai szóval nem szentírás.

2012. aug. 24. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Tanács rengeteg van. Azt jól látod, hogy igen fiatal vagy, és nem lesz mestermű (első írás, tízezerből egy ha tényleg nagyon jól sikerül), de most nem ezen van a hangsúly. Az a fontos, hogy biztos legyél magadban. Ha úgy érzed, képes vagy megírni egy rövidebb regényt, akkor is az még rengeteg munka. Így is lehet, hogy lesz az 50-70 oldal (ez tényleg rövid regény), ami nem kevés, hidd el, csak olvasni. :) Én dupla ilyen idősen nem tudok ennyit megírni, és ismerek olyan befutott magyar szerzőt, aki szintén hadilábon áll ezzel. Ilyenek a novellista alkatok.

Ha megvan az alapsztori, készíts egy vázlatot. Egy rövidet, egy bővebbet, egy lazát, egy még bővebbet... egészen addig, hogy részletesen leírod, hogy mi történik. Ez, amid eddig van, jó alap. Ezt bővítheted egészen odáig, hogy leírod, hogy "az első oldalon a lány bemutatása, aztán egy városi kép, mennek vásárolni, aztán egy visszaemlékezés..." - mert az jó vezérfonal arra az esetre, ha eltévednél.

Ami fontos, hogy ne hagyd szétfolyni a szöveget. Ezért is hasznos a vázlat, vagy tartsd magad egy eredeti tervhez. Ne tervezz trilógiát, folytatásokat, semmit, egyelőre maradj egy rövid keretben. Egy rövidebb regényben ezt az alapszituációt bő lére eresztve felvázolod, majd kb. egy "városmegmentési akció" egy kisebb csapattal simán belefér (persze egyszerű ellenséggel szemben...). Ennél azért többre ne tervezd. :) (Ez egy tipp. Kevesebbre lehet, de azért kell bele valami izgalom és bonyodalom, szóval ha csak önmagát akarja megmenteni, az is elég.)

A vezérfonal mellett fontos még, hogy fejezd be. Ez iszonyú gyötrődés tud lenni, de később kamatoztathatod az itt tanult képességeidet (iszonyú kitartás - tanuláskor is jól jön). No persze, ha unod, a hátad közepére kívánod az egész írást és a regényt, nem kell erőltetni. Ha látványosan nem megy, csak vergődsz a szavak között, mint hal a parton, akkor próbáld meg az egészet új alapokra fektetni, azaz novelláskötetté gyúrni (kisebb életképek, jelentek novellaként megírása - az összekötő kapocs egyértelmű). Úgy kb. 6-7 novella is kijöhet (ennél több is, de nem érdemes), azt pedig talán egyszerűbben meg tudod írni. Ez esetben akkor te is novellista alkat vagy. (Ha meg tudod írni a regényt, de unalmas, lapos szöveg lesz, akkor is érdemes ezen elgondolkozni.)


Annak azonban örülök, hogy nem a világnak akarsz írni, és rögvest kiadatni, hanem magadnak. Te magad vagy az első és legfontosabb olvasód, ha ezt megtanultad, akkor már félsiker. Hajrá! (Maga az ötlet - nindzsa iskola - nem érdekelne, de az, hogy túlélni kell egy nagyvárosban és a tanult képességek kamatoztatása, az nagyon ügyes ötlet. Nem is hinnéd, micsoda társadalomkritikát lehet ebből kanyarítani. Vagy egy "példabeszédet" az iskola fontossága mellett. Vagy ellen. Kiváló alap. :D )

2012. aug. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi,ment a zöld
2012. aug. 25. 21:02
 7/16 anonim ***** válasza:

Engem érdekelne.:)


Én is írok mindenféle történetet, egyszerűen szeretek írni, ez a hobbim, úgymond. Sokat olvasok, hogy még jobb legyen a szókincsem.

2012. aug. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem nagyon szoktam olvasni :S de engem is érdekelne :) ha kész esetleg elküldenéd? :)
2012. aug. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ja és ajánlom figyelmedbe a [link] oldalt is :)

15/F

2012. aug. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia én is írok, bár kitartásom 0, van pár 2-20 oldalas firkálmányom. Engem is érdekelne a sztorid!

Amit tudok segíteni, az az, hogy próbáld minnél gyakrabban írni, tervezd el, hogy mi fog történni ( én nem szoktam, azért pár oldalakat írok) és higgy önmagadban! Jó írást! :)

2012. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!