Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Angol szépirodalom angol...

Angol szépirodalom angol nyelven angol szakra. Milyen könyveket kellene olvasnom?

Figyelt kérdés

"A sikeres felvételihez angol irodalmi ismeretség szükséges" - hirdeti vidáman a szakleírás.

Segítséget szeretnék kérni, hogy Shakespeare-n és Dickens-en kívül mégis mifenét kéne még olvasnom, hogy felvegyenek anglisztikára.



#egyetem #könyv #anglisztika #idegennyelvű szépirodalom
2012. aug. 27. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Kifejezetten linket nem találtam, hacsak nem ezt: chrome://newtabhttp//www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=7&sqi=2&ved=0CFsQFjAG&url=http%3A%2F%2Fwww.goodreads.com%2Flist%2Fshow%2F1339.Best_British_Literature&ei=7Mk7UIGLO4XotQaf0YDADg&usg=AFQjCNHdR5YKcrUDm53KkG2K2FmhFPKteQ

Egyébként én először Orwellre, Goldingra és hasonlókra gondoltam. De szerintem jó ötlet szétnézni az angol kötelezők között, ott valószínűleg sok olyat találsz majd, "ami számít". :) Sok sikert, a felvételihez is!

2012. aug. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen suli ez?
2012. aug. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a linket! Nekiveselkedem az olvasásnak ezen a szép nyári estén!



(anglisztika szakra kell, a legtöbb - hanem az összes magyar - tudomány egyetemen tanítják. Véleményem szerint népszerű irány.

/nem hinném, hogy konkrétan azt szeretnéd tudni, hogy én melyik suliba akarok jelentkezni, de ha mégis, akkor a PTE-re/ ;) )

2012. aug. 29. 21:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdeztem, mert szerintem különböző egyetemeken mást és mást kérnek.
2012. aug. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Erre így konkrétan nem is gondoltam. De van benne valami.

Utána is járok :D

2012. szept. 1. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!