Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért ismertek kevésbé ezek a...

Miért ismertek kevésbé ezek a könyvek a mostani tinik és gyerekek körében? Aki olvasta ezeket, mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Philip Pullman: Jack és a Madárijesztő

Astrid Lindgren: Kalle és Rasmus

Maria Gripe: Elvis! Elvis!

Zizou Corder: Charlie és az oroszlánok

Roald Dahl: Danny, a szupersrác

Annie M.G. Smith: Macskák társasága

Bakó Ágnes: Arcok a belga tükörben

Gergely Márta: Szöszi

Bálint Ágnes: Koránkelő Darázs

Arthur Ransome: Galambposta

Nógrádi Gábor: Segítség, ember!



2012. aug. 28. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezek közül én hármat olvastam, de egyedül a Galambposta tetszett. Bár az egy sorozatnak azt hiszem a 4. része, úgyhogy eleinte gondban voltam azzal, hogy ki kicsoda, kinek ki a tesója... De nagyon szerettem. A szöszibe belekezdtem, de nem tetszett. A macskák társasága nagyon aranyos volt, számomra egy kissé gyerekes, de a húgomnak nem tetszett. Számára teljesen idegen volt az a világ.


Valószínűleg azért nem olvassák ezeket, mert manapság tucatjával jelennek meg a vöröspöttyös könyvek, és azokat falják. Ráadásul sokan nem szeretnek olvasni, csak azért ülnek le, hogy ne unatkozzanak. És ha már olvasnak, akkor legalább valami divatos könyvet akarnak olvasni. Mint a vöröspöttyöseket, amiknek túlnyomó többsége ugyanarra a sémára épül: természetfeletti lények, és szerelmi háromszögek.

Nem rég olvastam Thury Zsuzsától a Mostohatestvéreket és a Tűzpiros üveggömböt (büdös könyvtári könyvek voltak), és elképesztően máshogy gondolkoztak a könyvbéli emberek azokban a (nem is olyan régi) időkben, amikor még a szüleim, nagyszüleim voltak fiatalok. Teljesen más világot tárnak elénk, ami ugyan érdekes, de sokak számára nehezen érthető. Inkább maradnak az olyanoknál, mint a Szent Johanna Gimi, ami itt és most játszódik, van benne facebook, mobilok, divatos ruhák, mert ennek a könyvnek a főhőseit sokkal könnyebben megérthetik, tudnak velük azonosulni.


Ráadásul ezeket a könyveket nem reklámozza, népszerűsíti senki, néhányukra már csak antikváriumban lehet rábukkanni. Legalábbis nekem ezeknek a címeknek a fele egyáltalán nem ismerős, pedig elég sok időt töltök könyvesboltokban...


Remélem, segíthettem valamit :)

2012. aug. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én csak a Segítség embert ism.,de az elég unalmas.
2012. szept. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ebből csak hármat ismerek, de szerettem az összeset.

A macskák társaságát még alsóban olvashattam, kicsit nyögvenyelősen haladtam vele, de miután láttam színházban egy hét alatt kiolvastam.

A Danny, a szupersrácot sem most olvastam, kb. ötödikes lehettem. Ezt hamar kiolvastam, mert érdekelt.(Mindig is fiús lány voltam.)

A harmadik amit ismerek az a segítség ember!. Barátnőmtől kaptam meg hangoskönyvben karácsonyra vagy szülinapomra, aztán valakitől pedig könyvben is megkaptam. Először aranyos volt, meg minden, de utána egy kicsit erőltettetnek tűnt.

2012. dec. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!