Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen olvasási szokásaitok...

Milyen olvasási szokásaitok vannak? Részletesebben a kifejtő részben.

Figyelt kérdés

Könyvolvasásra vonatkoznak a kérdéseim, nem napilapokra, újságokra. :)


Próbáltok minden nap olvasni?

Tudatosan különítetek el erre időt, vagy rendszertelenül, amikor éppen van időtök, akkor olvastok?

Naponta átlagosan mennyi időt olvastok?

Kb. 1 órás olvasási idő alatt mennyi oldalt tudtok elolvasni egy normál méretű és átlagos nehézségű könyvből, zavartalan olvasással?

Hol olvastok? Pl. asztalnál ülve, ágyban, utazás közben, egyéb (ekkor hol, hogyan?)? Melyiket választanád legszívesebben, ha te határozhatnád meg a helyet a fentebbiek közül?

Ki a kedvenc szerzőtök, írótok?

Milyen jellegű könyveket olvasol inkább? a) ponyvaregény b) filozófiai könyvek c) szépirodalmi könyvek d) egyéb (miket?)


Amennyiben olvasol idegen nyelven is (nem magyarul), mely nyelv(ek) az(ok) és mióta?


Mi a korosztályod és nemed?



Előre is köszönöm szépen azoknak, akik normális, segítő válaszokat adnak. Fontos volna számomra, hogy ne offoljuk szét a témát. Milyen segítő válaszért megy a zöld kéz!


2012. okt. 27. 10:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia.


Igen,igyekszem minden nap olvasni.

Mindig este,elalvás előtt olvasok az ágyban.

Változó mennyi időt töltök olvasással. Van,hogy fél órát,van,hogy 4-5 órát. Ha konkrét időt kell mondanom,akkor az átlag 1 óra.

Talán olyan 120 oldalt tudok 1 óra alatt elolvasni.

Kedvenc írom nincs,talán J.R.R. Tolkien és Charles Dickens áll a legközelebb a szívemhez.

Mindenevő vagyok,mindent olvasok. Leginkább a regényeket,fantasyt szeretem.

Nem olvasok idegen nyelvű könyveket.


24/L

2012. okt. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!:)

2012. okt. 27. 11:04
 3/17 rajcziz ***** válasza:

Igen, próbálok mindeNNap olvasni (bocsi, muszáj volt kihangsúlyozni :). Igyekszem tudatosan találni rá időt, legalább napi egy órát, de általában több is összejön. Naponta átlagosan olyan másfél órát olvasok, de ettől sokkal több is lehet.

Mivel én nagyon odafigyelve olvasok, átlagosan 60-90 oldalt olvasok el egy óra alatt, de ha belefeledkezek a műbe, akkor sokkal gyorsabban is megy.

Leginkább az ágyban olvasok vagy utazás közben. De legszívesebben egy teljesen üres fehér szobában olvasnék, a földön ülve.

Kedvenc szerzőm nem igazán van, de talán J. R. R. Tolkien, Jo Nesbø illetve George R. R. Martin könyveit tudnám kiemelni. Leginkább ponyvát illetve szépirodalmat szeretek.


Angolul is olvasok, olyan három éve (mostanra nagyjából fele-fele arányban a magyarral).


19/F

2012. okt. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"Rajcziz"!


Köszönöm szépen a Te válaszodat is, továbbá a helyesírási hiba kijavítását!

Bevallom, keverem a "minden nap" és a "mindennap" szavak használatát. Itt valóban a "mindennap" a helyes. Köszi! :)

2012. okt. 27. 12:19
 5/17 anonim ***** válasza:

Én nagyon rendszertelenül, de rengeteget olvasok. Egyáltalán nem célom hogy mindennap megpróbáljak olvasni, mert én mindig akkor olvasok, amikor kedvem szottyan.:) Van hogy egyik nap semmit, de a másik nap 500 oldalt. 1 óra alatt kb. 45-50 oldalt olvasok el. Ha én választhatnék, hogy hol hol és hogy olvassak, akkor legszívesebben egy puha, kényelmes, egyszemélyes fotelban felhúzott lábakkal.

Kedvenc írom most jelen pillanatnyilag nincs. Viszont, azok az írók, amiket nagyon szeretek, azok mind magyarok. Leginkább szépirodalmi műveket olvasok, és legjobban a romantikus regényeket szeretem.:)

14/L

2012. okt. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Igen, próbálok minden nap olvasni, de nem mindig adódik rá alkalom, különösen most, a vizsgákra való készülés közepette. Rendszertelenül olvasok, este, miután lefekszem, akkor szoktam még, illetve inkább a délutáni időszakban. Átlagosan 1-1,5 órát olvasok, de ha belemerülök egy könyvbe, akkor van, hogy szinte egy délutánt ezzel töltök.

1 óra alatt kb 60 oldalt tudok elolvasni, de ez attól is függ, hogy mekkora maga a könyv és mekkorák a betűk. Ha normál méretű regény (mint pl Danielle Steel vagy Stephen King, csak hogy méreti példát említsek), akkor talán több is belefér az 1 órába.

Ágyon/ágyban szeretek leginkább olvasni, de ha nincs beszélgetőtárs vonaton, ott is előfordul néha.

Kedvenc szerzőmnek tekinthető Wilbur Smith, mivel az összes könyve megvan, de nagyon szeretem John Jakes, Noah Gordon, Robert Merle, John Irving könyveit is (meg még sok mást :) )

Olvasni szépirodalmat, szórakoztató irodalmat, történelmi regényeket olvasok leginkább.

Idegen nyelven még nem olvastam könyvet, de van egy német nyelvűm, viszont eléggé szépirodalom kategória, ezáltal meghaladja a tudásomat (ami 9 év alatt megkopott). Az angollal szemezgetek, mert a mindennapokban többet használja az ember már ha csak a számítógép elé is ül le, úgyhogy tervben van 1-2 angol nyelvű regény beszerzése.


27/f

2012. okt. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szeretnék mindennap olvasni, de a koliban ez nem mindig jön össze.

Rendszertelenül olvasok, de általában lefekvés előtt, esetleg fürdés közben.

A könyvtől függ, hogy hány órát olvasok, van, amit nem u

2012. okt. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Bocs, nem tudtam befejezni....

Szóval, ha jó a könyv, akkor akár 3-4 órát egy huzamban, ha nem túl jó, akkor csak fél órát.

Egy óra alatt, kb 60-70 oldalt tudok elolvasni.

Ágyban vaagy fürdőkádban olvasok.

Két kedvenc íróm van: Darren Shan és Rick Riordan, ebből következik, hogy nagy fantasy rajongó vagyok.

Nem olvasok idegen nyelven.

18/L

2012. okt. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Igen, próbálok, de nem mindig sikerül. Attól függ, hogy mennyire vagyok fáradt, meg attól, hogy hogyan van időm. De szükségem van az olvasásra, 3 nap után jelentkeznek az elvonási tünetek :)

Nem tudatos, amint említettem, akkor olvasok, amikor tudok.

Változó. Olvastam már olyan könyvet, aminek az 1200 oldalát 3 nap alatt ledaráltam, akkor tényleg egész nap olvastam. De átlagban olyan 1-2 órát.

Fogalmam sincs, még nem mértem.

Általában ágyamon ülök vagy fekszem, vagy az ablak előtt olvasok.

Hm... Kedvencem Charlotte Bronte és Stephen King, de inkább kedvenc könyveim vannak és nem íróim.

Teljesen mindegy. Szépirodalmat és bestsellert is gyaránt olvasok, de más jellegű könyvektől sem zárkóózom el.


Még nem olvastam, de a könyvtárban már szemezgettem 1-2 könyvvel, lehet holnap ki is veszem. /angol/


17/l

2012. okt. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Ha egy nap nem tudnék olvasni, nagyon rosszul érezném magam. Nekem kell a betű :-)

Kialakult rend, erre szabott idő nincs, leginkább este olvasok és TV-zek egyszerre (mindkettőre teljesen tudok figyelni).

Az olvasási tempóm - szerintem - aránylag gyorsnak mondható. Ha igazán érdekes könyv kerül a kezembe, ami pl. 400 oldalas, azt két nap alatt tuti kivégzem, de ebben az esetben minden percet megragadok az olvasásra.

Ha fáradt vagyok, olyan könyvet veszek a kezembe, amit már olvastam és alapvetően ismerem a történetet, az jobban kikapcsol, mintha egy új könyv minden szereplőjét és helyszínét kellene befogadnom.

Amúgy "mindenevő" vagyok, a ponyvától a történelmi regényekig, az ifjúsági rengénytől az életrajzi könyvekig mindent olvastam.

Szeretem Rejtő Jenőt, Janikovszky Évát, Lőrincz L. Lászlót. Legutóbb a lányaimnak vett Szent Johanna gimi - sorozatot olvastam végig.

Kedvenc könyvem több is van, pl. Retjőtől az "Elátkozott part", a "Három testőr Afrikában", az "Ellopott cirkáló", Janikovszkytól "A lemez két oldala", Lesbie L. Lowkupectől "A sindzse zabszeme" (a Sindzse szeme című könyvnek a paródiája), és a "Krisztus helytartói" című könyv, melynek alcíme: "A pápaság árnyoldalai".


43 éves nő vagyok.


Remélem segítettem.

2012. okt. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!