Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen olvasási szokásaitok...

Milyen olvasási szokásaitok vannak? Részletesebben a kifejtő részben.

Figyelt kérdés

Könyvolvasásra vonatkoznak a kérdéseim, nem napilapokra, újságokra. :)


Próbáltok minden nap olvasni?

Tudatosan különítetek el erre időt, vagy rendszertelenül, amikor éppen van időtök, akkor olvastok?

Naponta átlagosan mennyi időt olvastok?

Kb. 1 órás olvasási idő alatt mennyi oldalt tudtok elolvasni egy normál méretű és átlagos nehézségű könyvből, zavartalan olvasással?

Hol olvastok? Pl. asztalnál ülve, ágyban, utazás közben, egyéb (ekkor hol, hogyan?)? Melyiket választanád legszívesebben, ha te határozhatnád meg a helyet a fentebbiek közül?

Ki a kedvenc szerzőtök, írótok?

Milyen jellegű könyveket olvasol inkább? a) ponyvaregény b) filozófiai könyvek c) szépirodalmi könyvek d) egyéb (miket?)


Amennyiben olvasol idegen nyelven is (nem magyarul), mely nyelv(ek) az(ok) és mióta?


Mi a korosztályod és nemed?



Előre is köszönöm szépen azoknak, akik normális, segítő válaszokat adnak. Fontos volna számomra, hogy ne offoljuk szét a témát. Milyen segítő válaszért megy a zöld kéz!


2012. okt. 27. 10:29
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

WOW!


Köszönöm szépen az összes eddigi választ! Igen, ez nagy segítség, aki áldoz rá időt, hogy írjon. Várok még további válaszokat is!


Köszönöm szépen!

2012. okt. 28. 14:52
 12/17 anonim ***** válasza:

1)Igen, próbálok minden nap olvasni és szinte olvasok is minden nap.

2)Egy nap folyamán többször is szoktam, de nem tervezem meg előre, hogy mikor. Általában akkor olvasok mikor van rá időm: reggel a vonaton, vagy este az ágyban.

3)Naponta átlagosan körülbelül 1-2 órát olvasok.

4)Fogalmam sincs. Még sosem figyeltem erre. :D

5)Általában utazás közben vagy az ágyban, de előfordul, hogy az iskolában (órán vagy lyukas órán) esetleg a könyvtárban.

Legszívesebben az ágyban olvasok. Ott tudok a legzavartalanabbul olvasni. :)

6)Szabó Magda, Leslie L. Lawrence/Lőrincz L. László, Agatha Christie, Paulo Coelho, Jane Austen. Tőlük bármikor bármit elolvasok.

7)hm... hát változó. Épp amihez kedvem van. Van, hogy krimit olvasok megállás nélkül, de az is előfordul, hogy hetekig csak romantikus regényekhez nyúlok. A hangulatomtól függ, hogy épp milyen jellegű könyveket veszek a kezembe.

8) Ritkán olvasok idegen nyelven. Utoljára talán egy éve olvastam Jane Austen: Büszkeség és Balítélet című regényét angolul.

20 éves vagyok, lány.

2012. okt. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szia!

1. Nem. Csak akkor olvasok, amikor kedvem és időm van. Amikor viszont fennáll ez a helyzet, képes vagyok nyitástól zárásig a könyvtárban ülni.

2. Nagyon ritkán tudatos. (Csak akkor, ha kötelező olvasmányról van szó.) Minden más alkalom a hangulatomtól függ.

3. Ha átlagot veszünk, úgy fél órát, órát.

4. Nagyjából 100-150 oldalt.

5.Általában a padlón elterülve, ha itthon vagyok. Viszont nálam a könyvtár a befutó. Ott többet, jobban tudok, természetesen asztalnál ülve.:) A fentiek közül talán az asztalt választanám.

6. Egyelőre nincs kedvenc szerzőm, történet, információ alapján választok.

7. Nos, nálam nagyon meghatározó volt a Harry Potter-sorozat. Azon kívül ismeretterjesztő könyveket szoktam leggyakrabban, bár egyre többször kacsintgatok a szépirodalmiak felé. (főként külföldi szerzőktől)

8. Eddig nem igazán olvastam más nyelven, bár most kötelező egy könyv angolul a fakt miatt. Szóval én most kezdem.

9. 18/L

Egyébként ez valamilyen felméréshez kell?

2012. okt. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

13. válaszoló!


Igen, felméréshez kell, azért is írtam ki úgy, hogy legyünk szívesek ne offolni a témát negatív vitával. :)


Tényleg nagyon szépen köszönöm az összes eddigi választ!

2012. okt. 28. 17:41
 15/17 anonim ***** válasza:

Mindennap olvasok.Ahogy belefér a napomba.Naponta átlagosan 6-9 órát is képes vagyok olvasni,de ha nincs időm akkor 4-5 óra min.Amúgy egész napokat is szoktam olvasással tölteni.1 óra alatt 100-140 oldalt olvasok el,asztalnál vagy fekve.Kedvencem Richelle Mead,szeretem a romantikus könyveket fantasy könyveket kalandos könyveket és ezt mindet egybe is.Angolul szoktam olvasni kb.2 éve olvasok angolul.

13/L

2012. okt. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mindennap olvasok. (Azzal kezdem a napot, ugyanis könyv mellett reggelizem).

Én mindig evés közben olvasok és ha leköt a könyv és van időm, akkor folytatom a kaja után is.

Átlagban négy-öt órát – talán.

Sose mértem, de egy óra alatt gondolom olyan 60-80 oldalra futja.

Leginkább az asztalnál ülve,(és azt is választanám kedvenc helyemként) de utazás közben, várótermekben és kábé mindenütt. Igyekszem mindig magammal vinni könyvet és ha csak nincs túl nagy zaj vagy sötét, akkor olvasok. Egyszer egy könyvet a parkban a földön ülve olvastam ki.:)

Stephen King, William Faulkner, Dosztojevszkij, John Irving jut eszembe leghamarább (most olvastam biztos azért) de szeretem a klasszikusokat, Kosztolányit és Móricz Zsigmondot is és...nem hiszem, hogy a végére érnék.

Szépirodalmat, krimit (főleg a régieket)horrort és sci-fit és mindent és bármit. Most épp tényirodalmat olvasok.

Szlovákul, angolul és csehül. Gyerek- illetve iskoláskorom óta.


26/F

2012. nov. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Időszakosan olvasok. Van, hogy hónapokig nem, aztán meg minden szabad percemben. Általában lelkesen állok neki, aztán elmúlik a lendület. Valószínűleg ez azért van, mert mostanában olyan könyveket próbáltam szeretni, ami abszolút nem az én műfajom.


Akkor olvasok, amikor eszembe jut. Utazás közben mindig, máskor lefekvés előtt vagy alvás helyett.


Ha olvasok, akkor akár 5-6 órát, egyébként meg nulla, nincs átlag.


Nem tudom, mi a normál méret és nehézség. Ami nekem könnyebb, ott 100+ oldal simán megvan egy óra alatt, a Meztelen ebédből meg 10.


Ágyon, különböző pózokban, főleg hasalva. Ha én választhatnám meg, akkor ugyanígy lenne, csak teljes csendben.


Nincs kedvenc íróm, de ha muszáj említeni valakiket, akkor Palahniuk, Bukowski, Nabokov.


Ami ténylegesen érdekel, az a hidegháború, kémregények, disztópiák (felnőtt, nem a young adults), de próbálom elolvasni az összes könyvet, ami másokat valamilyen okból sokkol, így mindenféle beteg könyvet elolvasok, bár az esetek 90%-ában teljesen hatástalanok és unom őket.


Olvasok angolul de csak akkor, ha nem elérhető magyarul vagy valamiért zavar a fordítás. Fogalmam sincs, mióta, kb. 10 éve talán.


26L

2012. nov. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!