Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan írjak könyvet?

Hogyan írjak könyvet?

Figyelt kérdés
Már majdnem 8 A4-es lapot végigírtam,de azt hiszem elakadtam.Hogyan folytassam?

2012. okt. 29. 08:28
 1/6 A kérdező kommentje:

Oh,még valami!Hogyan adjak neki címet?

Légy szíves hamar válaszoljatok!

2012. okt. 29. 08:35
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen könyvet írsz. De, ha elakadtál, hagyd egy kicsit, és csak néha gondolkodj el rajta. Gondold végig, mi hogyan megy végig a cselekménybe, mivel lehetne izgalmasabb színesebb. A címadás pedig legyen tömör, arra utaljon, ami könyvben történik (főleg a cselekmény főszálára utaljon, de ne áruljon el róla sokat). Remélem, tudtam segíteni. :)
2012. okt. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fogj bele, ha meg van a cselekményszál. Tudod honnan, hogyan hova tartassz. Az apródd részletek majd jönnek magától, de ah teljesen kezdő vagy, akkor érdemes vázlatokat írni. A szereplőknek nem állt egy gyors jellemábra, hogy ne legyenek egyformák vagy sablonosak. Nézz filmeket, olvass, keress megdöbbentő eseteket...amik felkeltik a fantáziádat és magad is képes vagy továbbgondoli. A cím pedig... ha az elején nincs meg, semmi baj. A legeslegvégén az utolsó átírásnál is ráér kitalálni, mert nem a cím teszi a történetet, hanem a történet a címet. :)
2012. okt. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Ment a zöld kéz.

2012. okt. 29. 12:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Olvass hasonló témájú könyveket,mint amiket írsz,illetve nézz olyan stílusú,műfajú filmeket. És a zenehallgatás sem árt. Nekem kifejezetten segít a zenehallgatás az írásban!

(Persze olyan zenét hallgass,aminek stílusa/hangulata megegyezik a könyvedével!)

Illetve gondold át az egész cselekményt,mintha Te is benne lennél,s próbálj gondolkodni a szereplők fejével,hogy mit tennének,s úgy írd. Persze ez csak akkor megy,ha a szereplők karakteresek,bár ez alap követelmény!

A cím pedig sugallja a könyved hangulatát,műfaját,stb. Legyen lényegre törő,de ne áruljon el mindent! Inkább keltse fel az olvasó érdeklődését,és gondolkoztassa el! :)

Remélem tudtam segíteni.

2012. okt. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan 50-60 A4-es oldal után hagytam abba és szüneteltettem picit, mert megjelentek dolgok az életemben, ahhoz, hogy visszazökkenj érdemes, hasonló könyveket olvasni, kerülj vissza abba a szellembe, ahol akkor voltál és fojtasd a cselekményt. Menni fog magától, de persze elengedhetetlen, hogy tudd mit is akarsz írni, vagyis tudd a folytatást. Ügyesen!

A címről pedig annyit, hogy ne most adj még neki, ahhoz még nagyon keveset írtál, persze a sztorit már biztos tudod, de érdemes várni és csak később adni, az pedig jönni fog, egyszer csak az eszedbe ötlik, hogy mi is illik rá a legjobban, mi is fejezi ki igazán a történet mondanivalóját, jellegét, történését.

Sok sikert!

2012. okt. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!