Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vámpíros könyvet írni Alkonyat...

Vámpíros könyvet írni Alkonyat kopi?

Figyelt kérdés
Elolvastam az Alkonyat részeket, és elgondolkodtam, hogy írnék egy vámpíros könyvet. Az alapok természetesen ugyanazok. Vannak emberek és vámpírok. Ennyi. Max. 1-2 képesség(pl.hideg bőr), ami még egyforma lenne. Az ilyen tipikus vámpíros dolgok. De nagyon sokan azt mondják az ismerőseim közül, hogy az összes vámpíros könyv Alkonyat kopi, és azon hezitálok, hogy mi van akkor, ha az enyém is hasonlítana rá. Egy kívülálló szemében. Olvastam egy oldalon, hogy a My blood approveddel is ez volt (Vér szava). Az írónő állítólag Alkonyat fan, és a közönség szerint a könyv kopi. Szerintetek mindenki Twilight utánzásnak venné a könyvemet? Leszavaznák? Persze először még meg is kéne írni... Mindenki azzal van, hogy az überelhetetlen? (Egyébként nagyon szeretem mind a 4 részt, épp ezért szeretnék írni egy "hasonlót", ami mégsem hasonlít). ???
2012. nov. 1. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ismerőseid azt mondják, hogy minden vűmpíros könyv Alkonyat "kopi", akkor ők nem olvasták Darren Shan vámpírkönyveit. Merőben különböző az alkonyat könyvektől, szerintem (lány létemre) sokkal-sokkal jobb, nem nyálas, tele van kalanddal és izgalommal, a vámpírtársadalom és maguk a vámpírok jelleme tökéletesen ki van dolgozva.

Ha a történet ugyanúgy emberlány, vámpírfiú szerelemről szól, de a történet más, akkor az nem másolás, de az embereknek már lehet, hogy unalmas lesz és nem lesznek rá annyira vevők. Bár, vannak, akiknek csak az ilyen jellegű történetek jönnek be. Vágj bele, aztán meglátod, mit szólnak hozzá az olvasók.

2012. nov. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Biztosan megpróbálom :)
2012. nov. 1. 19:31
 3/10 anonim ***** válasza:

De viccesek az ismerőseid :D

Anne Rice, Darren Shan, Bram Stoker ezek szerint mind az Alkonyatot lopták, csak éppen évekkel (évtizedekkel) előbb? :D :D :D

Lehet egyedi és jó könyvet írni vámpírokról, és a Vér szava nagyon nagyon nem Alkonyat kopi. Akik ilyet állítanak, azt az egy könyvet olvasták életükben és nem tudják elképzelni ogy másmilyen is van. :D

2012. nov. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
:D
2012. nov. 1. 20:40
 5/10 anonim ***** válasza:
Jó vámpír könyvek még: J.Frost, J.R.Ward, vagy akár S. Cole könyvei. Ha jól tudom ezek mind léteztek és sikeresek voltak már az Alkonyat előtt is. (És szerintem jobbak is.) Szóval csak vágj bele nyugodtan...:)
2012. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :))
2012. nov. 2. 20:45
 7/10 anonim ***** válasza:

szia !

hogyha megpróbálod , akkor arra azért figyelj , hogy ne olyan legyen , mint a twilight - tehát ne legyen nagyon ügyetlen a főhősnő (bella) , ne legyen szenvedő hősszerelmes papucs a srác (edward) meg ilyenek . egyébként lehet , hogy jót tenne , hogyha olvasnál még más fajta vámpíros könyveket is , mert manapság , ahogy észrevettem , egy csómó embernek elege van az ilyen edward féle vámpírokból . és én is csaj ajánlani tudom darren shan regényét - nagyon más mint a twilight - és legtöbb twilight elött készült story is , sokkal élethűbb vámpírokat mutat , mint ami a twilightba van . itt említettek jópár remek vámpírós regényírót , tehát hajrá . a vampire diaries - hiába sorozat , szerintem nagyon jó a vámpírok ábrázolása .

sok sikert kivánok a könyvedhez én szívesen olvasnék majd belőle ha elkészül . ( olvastam twilightot és nem volt vele különösebb bajom a habos rózsaszín végén kivül )

2012. nov. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :DD
2012. nov. 4. 14:12
 9/10 anonim ***** válasza:
nem olvastam el az egészet mert lusta voltam sorry xd (a kérdésedet) de sztem írj olan ha tetszik én is ítok... ki akarom majd adni (ha lesz annyi pénzem xd)
2012. nov. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
figyu ha szeretnél majd egy kis ihhletet kapni a könyvekből akkor nyugottan látogasd meg a vampirebook fan.hu oldalt én vok a szerki és a vámpíros könyvekkel fogllkozom az oldimon sajna most szünetel de karácsony után kezdődik megújulva úgyhogy nézz majd be de ha akarod esetleg dec.22-én is kinyitom.
2012. dec. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!