Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet tudtok ajánlani...

Milyen könyvet tudtok ajánlani nekem én imádom a fantasyt de minden ilyen híresebb könyvet olvastam már:alkonyat gyűrűkura eragon és a vámpíros könyveketis szeretem de olvastam máraz örökéjt a csontvárost az éjszaka házát meg az ehez hasonlókat? 14/L

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 09:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Igaz ezt nem olvastam, de a sorozatot nézem, és az alapján nagyon(mármint NAGYON) jó, George R. R. Martin: "A trónok harca"(Tűz és jég dala trilógia 1.). Ha esetleg úgy döntesz, elolvasod, írd meg a véleményedet róla, hogy érdemes-e ;)
2011. jún. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%

Földtenger / Szigetvilág sorozat?


Bármi Terry Pratchett-től?


Nem 100% Fantasy és gyakran gyerekkönyveknek tekintik, de Michael Ende művei is jók.


Én szeretem Jim Butcher regényeit is de azt hiszem nincs magyar kiadásuk.


Vámpírosból aki nem olvasta az eredeti Drakulát az semmit sem olvasott (bár kissé túl "Viktoriánus", de klasszikus).


Egyenlőre ennyi. :3

2011. jún. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Pat Walsh-Crowfield átka
2011. jún. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
44%

Hát sztem egyszerűbb ha bemész egy könyvesboltba és szétnézel a fantasy-részlegen. XD

Az a baj, hogy amiket én ajánlanék, szinte tuti nem tetszene neked, nem csöpögős, és nem aranyosak benne a lények (bocs, nálam a tvájlájt elég mély XD vega vámpírok, menjetek már XD)

Hát fiatalka vagy eléggé... esetleg Darren Shan? A Drakulához szerintem még fiatal vagy és nem fogna meg eléggé, talán 2-3 év múlva. :)

Gergő és az álomfogó meg van több része, meg a többi Böszörményi könyv? Sokan szeretik (én passzolok, de hátha).

Ha már twilight, akkor ott a sorozat többi része, vörös pöttyös vagy mi a csuda, 90% ugyanúgy vámpír/hallhatatlan pasi, bugyuta csaj, szerelem és boldogan élünk, amíg meg nem halunk. :D

J.R.R. Tolkien is írt még pár könyvet, hátha.

Vannak még a szerepjátékos könyvek, Magus, Vampire, stb, abból is elolvashatsz párat.

Viszont volt valami gyerek-horror könyvsorozat, könyvtárban volt csomó, jókat röhögtem rajta anno.

Megvaaaaaaan!!! Ez: [link]

Nem túl ijesztőek, de elüti az időt. :D

2011. jún. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%

A Drakulát csak azért említettem mert klasszikus.


Na meg mert én az ő korában (szintén lány) már túlvoltam kb. az összes horror klasszikuson (Mary Shelley-től, H P Lovecraft-ig) plusz anyu fél Agatha Christie gyűjteményén.


Mondjuk 10 évesen Charles Dickens-t olvastam, úgyhogy fura gyerek voltam, belátom. :3 Azt hiszem 14 évesen kaptam rá a fantasyre és Raymond E Feist regényeivel kezdtem.

2011. jún. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket asszem utána nézek 1-2nek
2011. jún. 13. 12:56
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Brent Weeks - Árnyak útján

Számomra ez utóbbi idők egyik legjobb fantasy könyve.


Itt bele is lehet olvasni, a kiadó tette közzé: [link]

2011. jún. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Már előttem ajánlották, de én mindenképpen a Crowfield átka című könyvet ajánlom neked. Gyönyörű, hangulatos és az a jó benne, hogy a középkorban játszódik és nincsenek benne vámpírok vagy vérfarkasok vagy romantika. Tündérek, angyalok és démonok vannak benne. Meg hobok. :) A jóságról szól és nagyon kedvesek a karakterek. Ezt muszály elolvasnod! Ha tetszett, akkor a második részét is: Crowfield démona
2011. jún. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
L. J. Smith- Vámpírnaplók 1-7 ( a hetedik most hétvégén fog megjelenni, vagyis vidékre akkor szállítják)
2011. jún. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nos, ha a felsoroltak mind tetszettek, akkor a Vámpírakadémiát mindenképpen ajánlom, veled egykorú lány vagyok, úgyh:D

De még Böszörményi Gyulától a 9...8...7..., 6...5...4..., 3...2...1... ezek is nagyon jók voltak! A borítója elég sátánista (amúgy nem az) de a könyv... mind a 3at egy hét alatt kivégeztem, de komolyan, le se lehet őket tenni... Jó szórakozást!:D

2011. jún. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!