Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Már meg van a lehetséges...

Kata 2000 kérdése:

Már meg van a lehetséges címe! Érdekelne a véleményetek. Szerintetek érdekes?

Figyelt kérdés

Ez csak az 1. fejezet (hosszú lenne az egész) Viki regénye 1.



Tábor aMadarasi Hargitán



1.FEJEZET

Melyben megismerhetitek a családomat


Éppen a délutáni bevásárlásról hazaérve, fáradtan hallgattam a TV-ben egy Conect-R zeneszámot, amikoris a nővérem zakatolva benyitott a szobám ajtaján. (Már csak ez hiányzott)

-Na, Viktoria kiszállásba mész! – üvöltötte, mintha száz méterrel arrébb volnék. Jaj, és amikor úgy hív, hogy Viktoria, na akkor feláll a nem létező szőr a hátamon.

-Mondom, kiszállásba mész! – kiabált újra. (Bár a hangja még a kiabálásnál is hangosabb)

Aztán rátértem a mondata elemzésére is… Óóó! Megint elküld valami gagyi táborba. Még a lélegzetem is elállt. A falomon lévő Cascada-s órám sem kattogod. (de mondjuk nem is működött. ). Aztán anyukám lépett be a szobámba, akarom mondani a küszöbig. Igaz, hogy hozzám jöt, de először mégis a növéremhez szólt:

-Polítám,mondtam, hogy én szólok a húgodnak. – ekkor anya keze Apollonia arca felé nyúlt. Egy pillanatig azt hittem, hogy a nővérem engedi, hogy megsimogassák. Mint mindig, tévedtem. Pola rekordgyorsasággal elfordúlt anyától, és engem kezdett pásztázni lenézően. Úgy gondoltam, hogy felém vág valami sértő beszólást a sáppadt arcomról, de nem tette. Mivel a szüleink előtt nem mer engem sértegetni, és amúgy nem beszél velem. Így csak sarkonfordúlt és beviharzott a szobájába.

-Szóval,ahogy hallottad,táborba mész. – mondta anya kedvesen. Hát igen, ő és az apukám nem veszik észre, hogy már négy éve, minden nyáron a nővérem keres egy fura tábort amit a szüleink figyelmébe ajánl, hogy jó lenne elmennem oda. És mivel mindig olyant keres, hogy ő ne férjen bele a korhatárba, így nem foghatom bosszúból anyáékra, hogy ő is jöjjön.

-Klassz. – könyököltem a kis aztalomra. – És mi a neve? Zöld és Bio tábor, vagy Eb-kutya tábor,esetleg Teveháton A Történelemben, talán Bakrácsoló Tábor?-soroltam a régebbi táboraim nevét.Anyukám gyengéden elmosolyodott:

-Tudom,hogy az eddigi táboraid,nem teltek jól számodra,de ezt az ideit csak mi ketten, apáddal találtuk az interneten.-anyának ez a kijeelentése egy kicsit sántikált,a „mi” személyesnévásba (sajnos) a nővérem is beletartozik.Ezt onnan tudom,hogy tavaly anyáék szintén azzal győzködtek,hogy azt a tábort csakis ők találták.(+ tesóm,zárójelbe ).


Estére anya nagyjából elmagyarázta,hogy milyen a tábor. Amiből én annyit jegyeztem meg,hogy 24 fős és kor szerint vagyunk csoportosítva…,hogy a Madarasi Hargitán van,és talán a legrosszabb,hogy a tábor köbö akkor alakult,amikor apukám egyetemista volt.Szupper! Teht egy ősrégi tabor,a semmi közepén,akárhány fővel…Amikor felmentem a szobámba,felvillant a laptopom monitorja,jelezve,hogy rám írtak Facebook-on.Ez volt benne:

Kriszta: Vagy?

Viki:Ja.Képzeld a tesom megint táborba küldet anyuékkal.ŐRÜLET!

Kriszta:Húúú! És hová mész?

Viki:Asszem Madarasi Hargitára.Na megyek,mert még Apollonia előtt akarok tusolni,mert ha megelőz akkor a fürdőszobában ül egy fél napot.  Szia 

Kriszta:Jó8

Ezután felkaptam a fűtőtestről a törülkőzőmet,és kicsőrtettem a szobámból.A fürdő a nővérem menő szobája mellett helyezkedett el ,így éppen mellette haladtam el.Az ajtó résnyire ki volt nyitva.Bekukucskáltam a résen,és láttam Polát,hogy ott űl az új MacBook-ja előtt.Magamban felkiáltottam,hogy “Ez az!”.Sietve,de halkan bementem a fürdőbe.Jól elcsúsztam a vizes padlón.Kishíján belevertem a fejem a fürdőkád fényesen csillogó oldalába.A ruhám tiszta habos víz let,ráadásul az ajtóban állt a tesóm,csípőre tett kezekkel.

-Hogy te mennyire stréber vagy!-mondta,és szószerint lenézett (rám ).Aztán egyszerűen visszament a szobájába.Még hallottan,hogy az ajtajára felerősített gyöngyök,zajosan verődnek össze,amikor ő becsapja az ajtót… Ennyi. Csak így tudtam megoldani.



2013. jan. 11. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Ez azért még így nem regény. Kevés és vannak benne rosszul megfogalmazott mondanivalók. Kétlem, hogy leültél volna és kidolgoztad volna a szereplőket. (És gondolom olvastad az SZJG-t, ami nagyhiba, mert az alapján nem lehet jó regényt írni, valami világirodalmi szintűt).
2013. jan. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
oké, nem szomorodom el, hanem leülök, és megpróbálom jobban kidolgozni a szereplőket, és talán az egészet előröl kezdeni (már amennyire lehet) Mellékesen: Tényleg olvastam a Szjg-t!!!
2013. jan. 12. 10:04
 3/7 A kérdező kommentje:
jó, megfogadom a tanácsodat, és hozzáfűzném, hogy nem nagyon tudok helyesen írni. Köszi, és még valami: minden kritikát, szívesen meghallgatok!
2013. jan. 12. 11:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne rögtön azzal indítsd, hogy elküldik egy táborba, kicsit túl direkt kezdésnek. A fő témát a második fejezetben hozd fel, az első fejezet tényleg csak a család megismeréséről szól.

A másik pedig, hogy aki nem tud helyesen írni, sajnos letehet az írói karrierről. Esetleg próbálkozz egy kevésbé tucat témával, mert ilyesmi tiniregényből még sok száz akad. Én is szoktam ilyesmiket írogatni, de mindig csak magamnak, és sosem gondolom komolyan regényként, egyszerűen csak jól esik írni. Aztán pár fejezettel később abbahagyom...

2013. jan. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
oké!
2013. jan. 12. 11:33
 6/7 anonim ***** válasza:

egyet értek a második hozzászólóval..


(amúgy pedig, azért ez édes kevés egy fejezetnek. Nem értem, az emberek betesznek egy oldalt és az már egy fejezet? Max a fejezetből egy rövid részlet.)

2013. jan. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hűha. Ez nagyon nagyon, nagyon kezdetleges ötlet szikrácska...egyetértek, hogy túl direkt a kezdés, ráadásul, szerintem egy komolyabb regénybe nem férnek bele ezek a "facebook üzenetek", ráadásul, még le is írod mit beszéltek...olyan semmilyen.. meg az elején ez a sok zárójeles dolog sem tetszik....mondatba fűzve sokkal jobb lenne.


Nagyon rövid ez egy fejezetnek! Lapozz fel bármely könyvet, és nézd meg milyen hosszú egy fejezet!


Üdv.

2013. jan. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!