Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik nektek e történet...

Hogy tetszik nektek e történet eleje?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__3741283-m.. Ebben a kérdésben szóló közös "könyv"/ történet így kezdődne:


Egy… kettő… három.

A szoba mennyezetéről víz csöpögött. Szoba! Ez nem is az. Ez egy tömlöc, az undorítóbb fajtából, amik itt vannak a kastélyban. Elülső oldala vasrács, többit kőfal, ablak nélkül. Ágynak mondható fekhely egy rongyos szalmakupac, a padlót szalmacsomók, csontok és ürülékek borítottá. Igen, ürülék, patkányé. A kis állatok a padlón összegyűlt tócsából ittak. Őket figyelte és a víz csepegését számolta.

Undorító. Az egész helyzet undorító és rossz volt.

De, hiszen éppen ezért vagy itt nem? Mert rossz kislány voltál? Mondta magában mire keservesen, cinikusan fölnevetett. Legszívesebben sírt volna.

Itt ült egy szál vékony, fehér ruhában a hideg padlón. Koszosan, már vagy három napja. Idebent értelmét vesztette az idő számolása, minden perc órának, minden óra egy napnak és minden nap egy örökkévalóságnak tűnt. Fölhúzta térdeit, kezeivel átfogta azokat. Testét kisebb- nagyobb karcolás, vágás borította, ruhája nem csak, hogy szakadt, de véres is. Válig érő barna haja kócos volt, zöld szeme már szinte világított a sötétben.

Nem kellett volna megtennie, nem kellett volna lázadoznia. Megint. Ha az idegességtől nem emelte volna fel azt a tőrt és nem dobta volna el… sőt ha meg se próbált volna elszökni, akkor nem verték volna meg ennyire. Nem lenne újra bezárva, nem került volna ide. De miért van itt egyáltalán? Mit ártott ő, egy tizenhat éves lány ezeknek a gyilkos szörnyetegeknek? Nem tudta. Próbált visszaemlékezni, de nem ment. A legelső emléke az volt, hogy kint bolyong az erdőben és valaki… Még a családjára sem emlékezett, nem is volt neki családja. Amióta az eszét tudta itt élt ebben a várban, a hegyekben és minden egyes napja egy rémálom volt.

Egy… kettő… három.

Léptek zaja hallatszott. Nem kellett fölemelnie a tekintetét, kinézni a rácsokon, hogy megtudja, kik járkálnak. Öt ember lépkedett a börtönben, egyenesen az ő cellája felé. Megálltak az ajtó előtt, nem is kellett bejönniük, hiszen az oldalt vasrács borította, könnyedén beláttak a sötét lyukba egy fáklya segítségével. Most mégis kinyitották az ajtót és az egyikük belépett.

A lány még mindig nem nézett rájuk.


Mi a véleményetek róla? Negatív/pozitív kritikákat, véleményeket várok, előre is köszi. (14/L)



2013. jan. 14. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem az ilyen történetek nem tetszenek. De mivel kíváncsi voltam az írásodra ezért elolvastam, és azt kell, hogy mondjam, ez nem rossz. Egy-két írásbeli hibát leszámítva egész jó. Bátran írd csak tovább!
2013. jan. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egészen korrekt.

Az eleje, a leíró rész nem tetszett, vagyis kicsit furcsa volt nekem, főleg ez, "padlót szalmacsomók, csontok és ürülékek borítottá. Igen, ürülék, patkányé."

- Értem hogy mit szerettél volna, de feleslegesnek érzem, kicsit túl definiáltad. Tehát pl -padlót szalmacsomók, csontok és patkányürülék borította- ..Szerintem. :]

Így tovább!

2013. jan. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket. Igen, tudom, hogy ez eleje furcsa,főleg az a leíró rész mert vannak benne elütések amiket már nem jelzett a gép, és utólag elfelejtettem itt kijavítani. >.<

De a történet tovább van folytatva (jelenleg az 5. fejezetnél tartunk, többen írjuk)szóval ha valaki szeretné a folytatást is elolvashatja szívesen. Illetve várom még a véleményeket :D

2013. jan. 15. 14:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Fogalmazhatnátok igényesebben is, választékosabban. Én ezt mondom. A részlet meg... 10-ből 4-5 pont.
2013. jan. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nem ártana neki egy jó alapos átfogalmazás és egy F7 (helyesírás-ellenőrzés) :)


akkor most ezt hányan írtátok?

2013. jan. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezt én írtam egyedül (ez az eleje az egésznek) és elnézést a hibákért, nem vagyok élő helyesírási és szinonímaszótár :P
2013. jan. 15. 19:00
 7/11 anonim ***** válasza:

a korodhoz képest egészen jó volt. ha figyelsz a helyesírásra, és csiszolódik a fogalmazásod, akkor szerintem van benned fantázia:)


én 11 éves korom óta kisebb nagyobb szünetekkel írok, és még mindig nem az igazi a fogalmazásom, pedig már 26 vagyok. szóval sokat kell gyakorolni. egyébként engem érdekelne ez alapján a sztori.


hajrá:)


26/N

2013. jan. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Most rám jött, hogy válaszoljak az ilyesmi kérdésekre:D

Hmm, Ha a fogalmazást kérdezed, egész jó, persze vannak benne fogalmazási bakik. De vannak elég hangulatos, kifejező részek, ha a könyvtárban olvasnék bele, valószínű letenném, mert érzek benne (szerintem)giccses részeket, mintha próbálnád túl spilázni, szerintem unalmas az a drámaiság, amiben sok amatőr író ámítja magát, "ha mindenféle ijesztő összehalmozott képpel jön az mennyire művészi", de ez nekem olyan érzést kelt, mint a színházban az üres, gyönyörűen kidíszített színpadok:)

Legalábbis ez előítéletet szül bennem, persze vannak jó írások, ahol igazán erre fektetik a hangsúlyt, ami alapjábavéve unalmas, de ha jól kifinomítod, akkor jó.

Mert gondolom nem várod, hogy ilyen kis részletből leszűrjük a művészi értékét, mert az inkább a történetben egészében nyúlik el, nekem hiába kezdődik jól egy történet, ha végül nem ad semmit, nincs csattanója.

2013. jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd, mert az borzalmas. Úgy írj, ahogy beszélni szoktál.
2013. jan. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
utolsó, miért vagy úgy meggyőződve arról, hogy nem így beszél:))?
2013. jan. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!